Malta 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Malta 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Malta 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Malta vizesi 2023 talep edilirken kişilerin işlemlerini bireysel olarak tamamlamanın yanı sıra aracı danışmanlık firmaları üzerinden de yerine getirmesine olanak verilmektedir. Bu noktada Malta’nın Schengen üye ülkesi olduğunu da eklemek gerekmektedir. Malta vizesi ile Schengen ülkelerine, Schengen vizesi ile de Malta’ya sorunsuz bir biçimde girilmesine olanak verilmektedir. Birkaç farklı Schengen ülkesinde zaman geçirecek olan kişilerin en çok hangi ülkede kalacaklar ise o Schengen ülkesinden vize talep etmesi daha verimli olacaktır.

Malta Vize Başvuru Belgeleri

Malta vize işlemleri sırasında kişilerin pasaportlarını, başvuru formlarını ( 2 nüsha halinde ), biyometrik fotoğraflarını eksiksiz bir biçimde sunmaları gerekmektedir. Vize başvuru adımlarına dair kişilerin özellikle dikkat etmeleri gereken hususların başında belgelerin güncelliği gelmektedir. Örneğin sunulan pasaportun güncel olmaması durumunda vize başvurusunun en baştan ret yanıtı alacağının iletilmesi gerekmektedir. Pasaportun güncelleme işlemlerini NVİ üzerinden tamamlama hakkınız vardır. NVİ aracılığı ile pasaport başvuru ve güncelleme adımlarını eksiksiz bir biçimde yerine getirme hakkınız olacaktır.

Vize Başvurum Ret Yanıtı Aldı Ne Yapmalıyım?

Malta konsolosluk randevu adımlarının sonrasında vize başvurusunun iletilmesinin sonrasında başvurunun ret yanıtı alması durumunda yeniden talep oluşturmanız gerekmektedir. Yeniden talep oluştururken yeniden harç ücreti ödemeniz gerekmektedir. Harç ücreti ile alakalı sorun yaşanmaması için tüm bilgilendirmeler eksiksiz bir biçimde yapılır. Konsoloslukların talep ettiği harç tutarı her yıl değişim göstermektedir. Bu güncellemelere uygun olarak yatırım adımının tamamlanması gerekir.

Pasaport talep adımında da harç ödemesi yapılmaktadır. Pasaport talep aşamasında kişilerin sunmuş oldukları belgeler ve harç ücretinin iletilmesinin akabinde pasaport almaktan vazgeçmeleri durumunda dahi harcın iadesi gerçekleştirilmektedir.

Malta vize fiyatları 2022

Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Schengen vizesinin geçerlilik tarihinin 90 gün ile sınırlı olduğunu eklemek gerekir. Kişilerin 90 günlük süreden uzun kalmak istemeleri durumunda vize talep adımlarını buna uygun olarak ulusal vize aracılığı ile tamamlamaları gerekmektedir. Vize talep aşamasına dair sorun yaşanmaması için tüm bu hususları göz önünde bulundurmalısınız.

Schengen Vizesi Hakkında Son Gelişmeler

maltakonsoloslugu.org üzerinden vize talep adımlarına dair tüm detaylara erişim sağlama hakkını saklı tutmaktasınız. Schengen vizesinden ulusal vizeye kadar her aşamada kişilerin revizyonlarsan ilk olarak bu site üzerinden sorularına yanıt bulması mümkün kılınmaktadır. Dileyen kişiler için vize prosedürlerinde bir değişim olduğu zaman direkt olarak iletişim numaraları kullanılarak kişilerin haberdar edilmesi de sağlanabilmektedir.

Malta 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu S.S.S

Malta Vize Ücreti Nedir?

Malta kısa süreli vizelerinde konsolosluk harç bedeli 80 Euro'dur. 30 Euro hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti bu ücrete ek olarak ödenir.

Malta Schengen ülkesi midir?

Malta Schengen ülkelerinden bir tanesidir. Schengen vizeleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki tiptir.

Malta vize işlemleri kapsamında nasıl adım atılmalıdır?

Malta vize işlemleri sırasında kişilerin ya ulusal vize üzerinden ya da Schengen vizesi üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekir.

Malta vize sonucu ne zaman çıkar?

Malta vize sonucu 5 iş günü ile 15 iş günü arasında değişim gösteren bir sürede çıkmaktadır.

Malta Vizesi 2022

Malta Vizesi Güncel Bilgiler

Malta vizesi güncel bilgiler

Malta, özellikle Türk vatandaşların dil eğitimi almak için sıklıkla tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Seyahat amacınız ne olursa olsun, eğer resmî pasaport sahibi değilseniz bu ülkeye yapacağınız seyahatler dahilinde ziyaret amacınıza uygun bir Malta vizesi almanız gerekmektedir.

Malta vizesi 2022 yılı müracaatında bulunacak olan kişilerin öncelikle seyahat süreleri ve seyahat amaçlarını belirlemeleri ve başvurularını bu doğrultuda yapmaları gerekmektedir.

Malta; Schengen ülkeleri arasında yer alan bir ülke olduğu için alınması gereken vize türlerinde de Schengen esasları geçerlidir. Bu yüzden umuma mahsus bordo pasaport hamili kişilerin kısa süreli seyahatlerinde de Malta Schengen vizesi almaları zorunludur. Ancak siyah, gri, yeşil pasaport sahibi kişilerin kısa süreli vizeler için vize almalarına gerek yoktur. Bu pasaport grubuna sahip kişiler yalnızca 90 günün üzerinde yani, uzun süreli seyahatler kapsamında vize almalıdırlar.

Malta vizesi 2022 yılı için merak edilen sorular ve konular aşağıdaki alt başlıklar içerisinde yer almaktadır.

Malta Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Malta vizesi 2022 yılı kapsamında genelde en çok dil eğitimi yani dil okulları için alınmaktadır. Fakat başvuruda bulunan tek vize türü bu değildir. Ülke Schengen prosedürünü benimsediği için; C tipi ve D tipi vize kategorilerinde yer alan vize çeşitlerine yapılan müracaatlar ağır basmaktadır.

Malta C tipi vize kategorisi; 90 güne kadar olan seyahatler doğrultusunda başvurulan vizelerin yer aldığı gruptur. Turistik vize, iş seyahati vizesi gibi türler bu kategori içerisinde yer alır.

Malta D tipi vize ise; uzun süreli yani 90 günün üzerinde olan seyahatler için alınması gereken vize kategorisidir ve ulusal vize olarak isimlendirilir.

Malta vizesi gerekli evraklar 2022 yılı için vize türüne göre farklılaşmaktadır. Ancak her vize türünde sabit olan evraklardan en önemlisi pasaporttur. Seyahat süresine uygun geçerliliğe sahip ve 10 yıldan daha eski olmayan bir pasaport sahibi değilseniz o zaman vize başvurusu yapamazsınız.

Malta Vizesi Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Malta aile birleşimi vizesi burada yaşayan aile üyeleri ya da eş adayının yanında uzun süreli ikamet etmek için alınabilen bir vize türüdür. Her uzun süreli vize türünde olduğu gibi aile birleşimi vizesinde de ikamet yani oturum izni alınması şartlar arasındadır. Malta oturum izni, ülke sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra alınmaktadır. Bu yüzden öncelikle vize almalı ve daha sonra ülke sınırları içerisine giriş yaptığınızda ikamet izni için müracaat etmeniz gerekmektedir.

Malta vizesi aile birleşimi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan tüm evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra müracaatlar, Malta Konsolosluğu’na gerçekleştirilmektedir.

Müracaat işlemleri tamamlandıktan sonra başvuru sonuçlarının açıklanma süresi 7- 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak yoğunluklar ya da kişilerden talep edilen ekstra belgeler sebebi ile bu süreç içerisinde uzama durumu söz konusu olabilir.

Malta Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Malta vizesi 2022 yılı çalışma sebebi ile yapılacak müracaatlar kabul edilmektedir. Bu bağlamda, Malta’da çalışmak isteyen Türk vatandaşların kendilerinden talep edilen vize şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Malta çalışma vizesi başvuru nasıl yapılır merak edenler için başvuru sürecinin öncelikle, Malta Konsolosluğu sitesi üzerinden randevu alınması ile başlayacağını söyleyebiliriz. Sizler için uygun olan bir tarihe randevu aldıktan sonra Malta vizesi gerekli evraklar listesini eksiksiz ve usule uygun bir şekilde tamamlamanız gerekmektir.

Bu evraklar tamamlandıktan sonra çalışma vizesi için başvurular, randevu tarihinde Malta Konsolosluğu’ na gidilerek bizzat yapılacaktır.

Malta Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Malta öğrenci vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle eğitim almak istedikleri kurumdan kabul almaları gerekmektedir. Kabul durumu yani onay söz konusu olmadığı durumlarda Malta vizesi 2022 yılı öğrenci vizesi müracaatında bulunamazsınız.

Malta öğrenci vizesi ne zaman çıkar sorusunun yanıtı için 7- 15 iş günü gibi bir süreçten söz edilmektedir. Ancak sizlerden ek belge talep ediliyorsa bu süreçte uzama durumu söz konusu olacaktır.

Malta öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan belgelerden en önemlisi, eğitim görülecek olan kuruma kabul dilekçesidir. Ayrıca eğitim programı ve süresi gibi bilgilerin yer aldığı evrakların da bulunması şarttır.

Malta Vizesi Ücreti 2022

Malta vizesi ne kadar sorusunun yanıtını merak edenler için öncelikle bu fiyatlandırmanın başvurulacak vize türüne göre farklılık gösterdiğini dile getirebiliriz. Fakat genel olarak kısa süreli Schengen vize türlerinin fiyatlandırılmaları hemen hemen aynıdır diyebiliriz.

Bu bağlamda Malta vizesi ücreti 2022 yılında belirtilen vize harç bedelleri 60 Euro olarak açıklanmıştır.

Malta Vizesi Aile Birleşimi 2022

Malta vizesi aile birleşimi 2022 yılında en çok rağbet gören vize türleri içerisinde yer almaktadır. Bu ülkede 1. dereceden yakınınız bulunuyorsa o zaman onların yanında uzun süreli ikamet edebilmek için bu vize türü için başvuruda bulunabilirsiniz.

D tipi ulusal vize kapsamında bulunan aile birleşimi vizesi ile ülke sınırları içerisinde yaklaşık olarak 6- 12 ay kalabilirsiniz. Bu durum vize yetkilileri tarafından belirlenmektedir.

Malta vizesi 2022 yılı aile birleşimi yapacak olan kişilerin vize başvurularını Malta Konsoloslukları ya da Malta Büyükelçiliğine gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Malta Çalışma Vizesi 2022

Malta vizesi 2022 yılında çalışma sebebi ile ülkeye seyahat edecek olan kişilerin öncelikle bu ülkede yasal olarak hizmet veren bir kurum tarafından işe alınmaları şarttır. İşe alınmayan kişilerin çalışma vizesi için başvuruda bulunması söz konusu değildir.

Malta çalışma vizesi 2022 yılı müracaat şartları içerisinde meslek grubuna göre değişen dil koşulu yer almaktadır. Eğer bu şartı yerine getirmemişseniz o zaman vize başvurunuz onay alamayacaktır.

Malta çalışma vizesi veriyor mu sorusunun yanıtı evet olmasına rağmen, bunun gerçekleşmesi yukarıda belirtilen şartlar bağlıdır. Bu yüzden vize almak isteyen kişilerin vize şartlarını ve vize evraklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir.

Malta Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Malta eğitim& erasmus vizesi 2022 yılında yukarıda da bahsettiğimiz üzere en çok dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Malta’da bulunan dil okullarında her sene binlerce öğrenci dil eğitimi almaktadır.

Eğer siz de dil eğitimi almak ya da lisans- lisansüstü eğitimlerinizi tamamlamak isterseniz o zaman Malta eğitim vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bunun için eğitim sürenizin ve eğitim içeriğinizin ne olduğu önem taşımaktadır.

Malta Vizesi Güncel Bilgiler S.S.S

Malta Turistik Vizesi Kaç Gün İçinde Çıkar?

Kısa süreli turistik vize için başvuru müracaat sonuçlarının açıklanması 5- 7 iş günü dolaylarında olabilmektedir. Ancak yoğunluklar nedeni ile bu sürenin uzaması gibi bir durumun da söz konusu olduğunu unutmayın.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta kısa süreli vize başvuruları sadece yetkili vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvurularında ise vize başvuru sahibi Malta konsolosluklarından randevu almalıdır.

Malta Vizesiyle Hangi Ülkelere Gidilir?

Malta vizesi Schengen vizesidir, çok girişli Schengen vizesi alan kişiler Schengen vize bölgesindeki ülkelere giriş çıkış yapabilirler. Schengen vize bölgesi ülkeleri şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta vize başvurularında şu evraklar öncelikli olarak hazırlanmalıdır: Mevcut pasaport ve eski pasaport, Schengen vizesi fotokopileri, kimlik belgeleri fotokopileri, 2 adet biyometrik fotoğraf, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Malta vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi, Gelir belgeleri ve banka hesap dökümü, Seyahat sağlık sigortası, Konaklama ve ulaşım rezervasyonları

Vize İstemeyen Ülkeler 2023

vize istemeyen ülkeler listesi

Vize istemeyen ülkeler 2023 yılında Türk vatandaşlarının rahatlıkla gidebileceği yerler arasında bulunur. Türkiye, özellikle son dönemlerde birçok ülke ile karşılıklı bir şekilde vizeleri kaldırmıştır. Böylelikle seyahat öncesinde ilgili iznin alınmasına gerek kalmadan sadece pasaport ve birtakım evraklarla gitmek mümkündür.

Türk Vatandaşları Vizesiz Hangi Ülkelere Gidebilir?

Türk vatandaşları vizesiz hangi ülkelere gidebilir: Vize istemeyen ülkeler 2023 yılında 64 tane olarak ifade edilmiş olmasının yanı sıra bunların haricinde kalmış olan bazı ülkeler ise kapıda vize vermektedir. Pasaportla gidilmesi yeterli olduğundan bunun haricinde başka bir izne ya da evraka gerek yoktur.

Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Beyaz Rusya, Belize, Bolivya, Bosna Hersek, Botsvana, Brezilya, Britanya Virjin Adaları, Brunei Sultanlığı, Dominika, Ekvador, El Salvador, Endonezya, Esvatini, Fas, Fiji, Filipinler, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Gürcistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Kamboçya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Kuzey Makedonya, Paraguay, Peru, Sırbistan, Singapur, Tayland, Tayvan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Venezuela, Zambiya, bunlardan bir kısmıdır.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2023:

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2023: Vize istemeyen ülkeler 2023 senesinde Türk vatandaşlarının izin olmadan gidebilecekleri yerlerdir. Yapılmış olan birtakım anlaşmalar söz konusudur. Buna göre sadece pasaportun olması kafidir. Komşu ülkeler arasında bu kapsamda İran’a gidilebilir. KKTC, Azerbaycan, Gürcistan diğer ülkelerdir. Buna ek olarak Kosova, Ukrayna, Arnavutluk, Umman, Katar, Bahama Adaları gibi daha değişik devletlerin de bulunmuş olduğunu görmekteyiz.

Türkiye Pasaportuyla Kaç Ülkeye Vizesiz Girebilir?

Türkiye pasaportuyla kaç ülkeye vizesiz girebilir: Vize istemeyen ülkeler 2023 senesinde 64 ülke olarak ifade edilmiştir. 2019 senesinde bu konuda yapılmış olan bir güncelleme söz konusudur. 37 farklı ülke ise yine benzer bir uygulamaya imza atmışlardır. Buna göre vize alabilmek için önceden başvuruya gerek yoktur. Kapıda vize verilmektedir. Gerek aracı kuruma gerekse konsolosluğa ihtiyaç olmadan, 13 ülkenin resmi internet sitesi üzerinden hemen e vize alınması konusunda bir sorun karşınıza çıkmaz. Vizesiz ülkeler haritası günden güne genişlemektedir.

Kırım Vize İstiyor Mu?

Kırım vize istiyor mu: Kırım daha önce Ukrayna toprağı olmasına rağmen, Rusya’nın askeri bir operasyonu sonrasında işgal edilmiştir. Bundan dolayı artık Rusya sınırları içerisinde yer alır. Türkiye ile Rusya arasında vizeler kaldırılmadığı için buraya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar. Rusya Federasyonu şu belgeleri ister;

  • Başvuru formu dikkatli şekilde doldurulmalıdır.
  • Pasaport istenir ve geçerlilik süresi olarak 6 ay kabul edilmiştir.
  • Bunun yanı sıra kimlik fotokopisinin hem ön hem de arka yüzü kapsayacak şekilde çekilmesi şarttır.
  • 2 tane biyometrik resim olmak zorundadır. Güncel olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.
  • Voucher belgesi, tek başınıza alabileceğiniz bir evrak olmamasından dolayı bunun için aracı kurum tercih edilmelidir.
  • En erken 5 en geç 7 gün içerisinde vize hazırlanmış olacaktır.

Öğrenci Pasaportu İle Nerelere Gidilir?

Öğrenci Pasaportu ile nerelere gidilir: Vize istemeyen ülkeler 2023 çerçevesinde, öğrenci pasaportu alarak gidilebilecek birtakım ülkelerin bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Bu pasaport, yaşı 25’den küçük, eğitim hayatına devam eden kişiler için sunulan bir kimlik evrakı olarak dikkat çeker. Rengi yine bordodur. Temel farkı ise bunun alınabilmesi adında hiçbir şekilde ücret ödenmesine gerek kalmamasıdır. İşte bu yüzden harçsız pasaport olarak da bilinmektedir.

Birçok ülkeye bu pasaport sayesinde vize olmadan ve kolaylıkla gidilebilir. Bunların arasında; KKTC, Bosna Hersek, Filipinler, Hong Kong, Kazakistan, İran, Malezya, Güney Kore, Tayland, Japonya, Singapur, Tunus, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kosova, Arnavutluk vardır. Pasaportun alınması kolaydır ve bu konuda nüfus müdürlükleri yetkilendirilmiştir.

Vize İstemeyen Ülkeler 2023 S.S.S

Vize istemeyen ülkelere nasıl gidilir?

Vize istemeyen ülkeler 2022 yılında sizden sadece pasaport ister.

Vize istemeyen ülkeler pasaport ister mi?

Vize istemeyen ülkeler 2022 senesinde pasaport isterken buna da ihtiyaç duymayan bazı ülkeler vardır ve bunlar; Ukrayna, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan ve KKTC olarak dikkat çeker.

Türkiye'den Vize İstemeyen Ülkeler Listesinde Hangi Ülkeler Bulunur?

Antigua ve Barbuda – 180 gün Arnavutluk – 90 gün Azerbaycan – 90 gün Bahamalar – 240 gün Barbados – 180 gün Belize – 90 gün Beyaz Rusya – 30 gün Bolivya – 90 gün Bosna Hersek – 90 gün Botsvana – 90 gün Brezilya – 90 gün Dominik Cumhuriyeti Dominika – 21 gün Ekvador – 90 gün El Salvador – 90 gün Esvatini – 30 gün Fas – 90 gün Filistin Gambiya – Diplomatik Pasaport sahipleri için 90 gün Gürcistan – 360 gün Guatemala – 90 gün Haiti – 90 gün Honduras – 90 gün Hong Kong – 90 gün İran – 90 gün Karadağ – 90 gün Katar – 90 gün Kazakistan – 30 gün Kolombiya – 90 gün Costa Rica – 90 gün Kosova – 90 gün Kırgızistan – 30 gün Makedonya – 90 gün Marshall Adaları Mauritius – 90 gün Moldova – 90 gün Moğolistan – 30 gün Nikaragua – 90 gün Özbekistan- 30 gün Panama – 180 gün Paraguay – 90 gün Peru – 180 gün Saint Kitts ve Nevis – 90 gün Saint Lucia – 42 gün Saint Vincent ve Grenadinler – 30 gün Sao Tome ve Principe – 15 gün Sırbistan – 90 gün Tayland – 30 gün Trinidad ve Tobago – 90 gün Tunus – 90 gün Ukrayna – 90 gün Ürdün – 90 gün Venezuela – 90 gün

Gri Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Japonya, Sri Lanka, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore, Endonezya, Singapur, Gürcistan, Azerbaycan, Filipinler, Brunei, Türkmenistan, Moğolistan, Tayland, Bangladeş, İsrail, Bahreyn, Yemen, Maldivler ülkelerine gri pasaport ile vize almadan giriş yapılabilir.

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler şunlardır: Almanya (90 Gün) Andorra (90 Gün) Avusturya (90 Gün) Azerbaycan (90 Gün) Belçika (90 Gün) Beyaz Rusya (Belarus) (90 Gün) Bosna-Hersek (90 Gün) Bulgaristan (90 Gün) Çek Cumhuriyeti (90 Gün) Danimarka (90 Gün) Estonya (90 Gün) Finlandiya (90 Gün) Fransa (90 Gün) Gürcistan (90 Gün) Gürcistan’a girmek için pasaport gerekmiyor. Yeni tip nüfus kağıdı ile girilebiliyor. Hollanda (90 Gün) Hırvatistan (90 Gün) İspanya (90 Gün) İsveç (90 Gün) İsviçre (90 Gün) İtalya (90 Gün) İtalya (90 Gün) Karadağ (90 Gün) KKTC (Serbest Dolaşım) Kosova (90 Gün) Letonya (90 Gün) Lihtenştayn (90 Gün) Litvanya Lüksemburg (90 Gün) Macaristan (30 Gün) Makedonya Cumhuriyeti (90 Gün) Malta Moldova (90 Gün) Monako (90 Gün) Norveç (90 Gün) Polonya (90 Gün) Portekiz (90 Gün) Romanya (90 Gün) San Marino (90 Gün) Sırbistan (90 Gün) Slovakya (90 Gün) Slovenya (90 Gün) Ukrayna (90 Gün) Vatikan (90 Gün) Yunanistan (90 Gün) Antigua ve Barbuda (6 Ay) Aruba (90 Gün) Bahamalar Barbados (90 Gün ) Belize (90 Gün) Britanya Virjin Adaları (30 Gün) Curaçao (30 Gün) Dominika (21 Gün) Dominik Cumhuriyeti (30 Gün) El Salvador (90 Gün) Grenada Guatemala (90 Gün) Guyana (90 Gün) Haiti (90 Gün) Hollanda Antilleri Honduras (90 Gün) Jamaika (90 Gün) Kosta Rika (30 Gün) Küba Nikaragua (90 Gün) Panama (6 Ay) Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis Adaları (90 Gün) Saint Lucia (6 Hafta) Saint Vincent ve Grenadinler Adaları (30 Gün) Sint Maarten (30 Gün) Trinidad ve Tobago (30 Gün) Turks ve Caicos Adaları (90 Gün) Arjantin (90 Gün) Bolivya (90 Gün) Brezilya (90 Gün) Ekvador (90 Gün) Kolombiya (90 Gün) Paraguay (90 Gün) Peru (90 Gün) Şili (90 Gün) Uruguay (90 Gün) Venezuela (90 Gün) Bahreyn (90 güne kadar) Bangladeş (90 Gün) Birleşik Arap Emirlikleri (90 Gün) Çin (30 Gün) Doğu Timor (30 Gün) Endonezya (14 Gün) Filipinler (30 Gün) Filistin (30 Gün) Hong Kong (90 Gün) Irak (30 Gün) İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün) İsrail (90 Gün) Japonya (90 Gün) Kamboçya (90 Gün) Katar (90 Gün) Kazakistan (30 Gün) Kırgızistan Filistin (30 Gün) Kuveyt (90 Gün) Güney Kore (90 Gün) Lübnan (90 Gün) Makau (30 Gün) Maldivler (30 Gün) Malezya (90 Gün) Moğolistan (30 Gün) Myanmar (internetten vize 28 Gün) Nepal (Kapıda vize) Pakistan (90 Gün) Rusya (30 Gün internetten elektronik vize) Singapur (90 Gün) Sri Lanka ( 30 Gün) Suriye (90 Gün) Tacikistan (60 Gün) Tayvan (30 Gün – sınırda vize) Türkmenistan (30 Gün) Umman Ürdün (90 Gün) Vietnam (90 Gün) Yemen (30 Gün) Botsvana (90 Gün) Cezayir (90 Gün) Cibuti (90 Gün) Fas (90 Gün) Fildişi Sahili Gana (60 Gün) Güney Afrika Cumhuriyeti (30 Gün) Kamerun (90 Gün) Kenya (90 Gün) Komor Federe İslam Cumhuriyeti Libya (90 Gün) Madagaskar (90 Gün) Mauritius (30 Gün) Moritanya (90 Gün) Mozambik (30 Gün) Mısır (90 Gün) Ruanda Senegal Seyşeller (90 Gün) Sudan (30 Gün) Svaziland (30 Gün) Tanzanya (90 Gün) Togo Tunus (90 Gün) Yeşil Burun Adaları Zambiya (30 Gün) Zimbabve Cook Adaları (31 Gün) Fiji (120 Gün) Niue (30 Gün) Palau (30 Gün) Samoa (60 Gün) Tonga (31 Gün) Tuvalu (30 Gün) Vanuatu (30 Gün) Yeni Kaledonya

Malta Vize Ücretleri hakkında bilgi alınız.

Malta Vizesi

Malta vizesi

Malta Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de bulunan diğer ülke vatandaşları Malta seyahati
öncesinde vize işlemleri için başvuruda bulunmalıdır. Verilen randevu tarihinde ve saatinde gereken
evraklar teslim edilmelidir. Evraklarda doğru beyanlar yer almalıdır. Bilgilerin doğruluğu diğer
sistemlerde yer alan veriler ile karşılaştırılır. Doğru olmayan veriler vizenin ret ile sonuçlanmasına
sebep olur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke
vatandaşlarının Malta’ya yapacakları seyahatlere ilişkin işlemler Malta Konsolosluğunun
yetkilendirdiği akredite aracı kurumlarla gerçekleştirilmektedir ancak Malta vizelerinin sonucu
konusunda karar verme yetkisi sadece Malta Başkonsolosluğuna aittir.
MALTA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?
Malta vizesi malta Konsolosluğu yetkilerinin sonuçlandırmasına bağlı olarak 5 ile 10 iş günü içerisinde
sonuçlanır. Bu zaman dilimi seyahatin sekteye uğramaması adına önemlidir. Vizenin başvuru türüne
göre bu süre değişmektedir. Eksik evrak bulunması halinde de vizenin sonuçlanma süresi uzayabilir.
Resmi tatil günleri de Malta vizesinin sonuçlanmasını bir iki gün ileri atabilir. Konsolosluk yetkilileri
gerekli durumlarda yüz yüze görüşme için vize başvuru sahiplerini konsolosluk binasına çağırabilirler.Malta, Yunanistan gibi schengen ülkesidir.

Malta Vizesi S.S.S

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Talep edilen vize türüne göre istenen belgeler eksiksiz ve hatasız hazırlanmalı, Malta vize ücretleri ödenmelidir.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize türlerine göre istenen Malta vize evrakları değişmektedir. Temel olarak istenen belgeler ise şunlardır: Pasaport ve kimlik belge fotokopileri 2 adet biyometrik fotoğraf Nüfus kayıt örneği Malta vize başvuru formu ve dilekçesi Gelir belgeleri Banka hesap dökümleri Seyahat sağlık sigortası Otel ve uçak rezervasyonları

Malta Vizesi Kolay mı?

Malta Schengen vize bölgesinde bulunan bir ülkedir. Schengen vize kriterlerini karşılayan vize başvuru sahipleri kolayca vizelerini alabilir. Belli bir geliri olan kişileri, ülkelerinde meslek sahibi olanlar, öğrenciler ve Aile Birleşimi için başvuru yapanlar evraklarını tamamladıklarında vizelerini alabilirler.

Malta VFS Global Vize Nasıl Alınır?

Kısa süreli Malta vizeleri için VFS Global vize merkezinden randevu almak gerekir. Talep edilen vize türüne göre vize başvuru evrakları hazırlanmalı ve vize ücreti ödenmelidir.

Malta Vize ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.