Vize İstemeyen Ülkeler 2022

Vize İstemeyen Ülkeler 2022

Vize istemeyen ülkeler 2022 yılında Türk vatandaşlarının rahatlıkla gidebileceği yerler arasında bulunur. Türkiye, özellikle son dönemlerde birçok ülke ile karşılıklı bir şekilde vizeleri kaldırmıştır. Böylelikle seyahat öncesinde ilgili iznin alınmasına gerek kalmadan sadece pasaport ve birtakım evraklarla gitmek mümkündür.

Türk Vatandaşları Vizesiz Hangi Ülkelere Gidebilir?

Türk vatandaşları vizesiz hangi ülkelere gidebilir: Vize istemeyen ülkeler 2022 yılında 64 tane olarak ifade edilmiş olmasının yanı sıra bunların haricinde kalmış olan bazı ülkeler ise kapıda vize vermektedir. Pasaportla gidilmesi yeterli olduğundan bunun haricinde başka bir izne ya da evraka gerek yoktur.

Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Beyaz Rusya, Belize, Bolivya, Bosna Hersek, Botsvana, Brezilya, Britanya Virjin Adaları, Brunei Sultanlığı, Dominika, Ekvador, El Salvador, Endonezya, Esvatini, Fas, Fiji, Filipinler, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Gürcistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Kamboçya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Kuzey Makedonya, Paraguay, Peru, Sırbistan, Singapur, Tayland, Tayvan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Venezuela, Zambiya, bunlardan bir kısmıdır.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2022:

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2022: Vize istemeyen ülkeler 2022 senesinde Türk vatandaşlarının izin olmadan gidebilecekleri yerlerdir. Yapılmış olan birtakım anlaşmalar söz konusudur. Buna göre sadece pasaportun olması kafidir. Komşu ülkeler arasında bu kapsamda İran’a gidilebilir. KKTC, Azerbaycan, Gürcistan diğer ülkelerdir. Buna ek olarak Kosova, Ukrayna, Arnavutluk, Umman, Katar, Bahama Adaları gibi daha değişik devletlerin de bulunmuş olduğunu görmekteyiz.

Türkiye Pasaportuyla Kaç Ülkeye Vizesiz Girebilir?

Türkiye pasaportuyla kaç ülkeye vizesiz girebilir: Vize istemeyen ülkeler 2022 senesinde 64 ülke olarak ifade edilmiştir. 2019 senesinde bu konuda yapılmış olan bir güncelleme söz konusudur. 37 farklı ülke ise yine benzer bir uygulamaya imza atmışlardır. Buna göre vize alabilmek için önceden başvuruya gerek yoktur. Kapıda vize verilmektedir. Gerek aracı kuruma gerekse konsolosluğa ihtiyaç olmadan, 13 ülkenin resmi internet sitesi üzerinden hemen e vize alınması konusunda bir sorun karşınıza çıkmaz. Vizesiz ülkeler haritası günden güne genişlemektedir.

Kırım Vize İstiyor Mu?

Kırım vize istiyor mu: Kırım daha önce Ukrayna toprağı olmasına rağmen, Rusya’nın askeri bir operasyonu sonrasında işgal edilmiştir. Bundan dolayı artık Rusya sınırları içerisinde yer alır. Türkiye ile Rusya arasında vizeler kaldırılmadığı için buraya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar. Rusya Federasyonu şu belgeleri ister;

  • Başvuru formu dikkatli şekilde doldurulmalıdır.
  • Pasaport istenir ve geçerlilik süresi olarak 6 ay kabul edilmiştir.
  • Bunun yanı sıra kimlik fotokopisinin hem ön hem de arka yüzü kapsayacak şekilde çekilmesi şarttır.
  • 2 tane biyometrik resim olmak zorundadır. Güncel olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.
  • Voucher belgesi, tek başınıza alabileceğiniz bir evrak olmamasından dolayı bunun için aracı kurum tercih edilmelidir.
  • En erken 5 en geç 7 gün içerisinde vize hazırlanmış olacaktır.

Öğrenci Pasaportu İle Nerelere Gidilir?

Öğrenci Pasaportu ile nerelere gidilir: Vize istemeyen ülkeler 2022 çerçevesinde, öğrenci pasaportu alarak gidilebilecek birtakım ülkelerin bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Bu pasaport, yaşı 25’den küçük, eğitim hayatına devam eden kişiler için sunulan bir kimlik evrakı olarak dikkat çeker. Rengi yine bordodur. Temel farkı ise bunun alınabilmesi adında hiçbir şekilde ücret ödenmesine gerek kalmamasıdır. İşte bu yüzden harçsız pasaport olarak da bilinmektedir.

Birçok ülkeye bu pasaport sayesinde vize olmadan ve kolaylıkla gidilebilir. Bunların arasında; KKTC, Bosna Hersek, Filipinler, Hong Kong, Kazakistan, İran, Malezya, Güney Kore, Tayland, Japonya, Singapur, Tunus, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kosova, Arnavutluk vardır. Pasaportun alınması kolaydır ve bu konuda nüfus müdürlükleri yetkilendirilmiştir.

Dubai Vizesi için tıklayınız; https://www.vizeler.co/dubai-vizesi/
Vize istemeyen ülkeler 2022 yılında hangileridir?

Vize istemeyen ülkeler 2022 senesinde; Kosova, Arnavutluk, Honduras, Kolombiya, İran, Güney Kore, Maldivler, Bahama Adaları, Ukrayna, Moldova gibi 64 farklı ülke demektir.

Vize istemeyen ülkelere nasıl gidilir?

Vize istemeyen ülkeler 2022 yılında sizden sadece pasaport ister.

Vize istemeyen ülkeler pasaport ister mi?

Vize istemeyen ülkeler 2022 senesinde pasaport isterken buna da ihtiyaç duymayan bazı ülkeler vardır ve bunlar; Ukrayna, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan ve KKTC olarak dikkat çeker.

Give a Comment

Acil Vize