Malta 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Malta 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Malta 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Malta vizesi 2023 talep edilirken kişilerin işlemlerini bireysel olarak tamamlamanın yanı sıra aracı danışmanlık firmaları üzerinden de yerine getirmesine olanak verilmektedir. Bu noktada Malta’nın Schengen üye ülkesi olduğunu da eklemek gerekmektedir. Malta vizesi ile Schengen ülkelerine, Schengen vizesi ile de Malta’ya sorunsuz bir biçimde girilmesine olanak verilmektedir. Birkaç farklı Schengen ülkesinde zaman geçirecek olan kişilerin en çok hangi ülkede kalacaklar ise o Schengen ülkesinden vize talep etmesi daha verimli olacaktır.

Malta Vize Başvuru Belgeleri

Malta vize işlemleri sırasında kişilerin pasaportlarını, başvuru formlarını ( 2 nüsha halinde ), biyometrik fotoğraflarını eksiksiz bir biçimde sunmaları gerekmektedir. Vize başvuru adımlarına dair kişilerin özellikle dikkat etmeleri gereken hususların başında belgelerin güncelliği gelmektedir. Örneğin sunulan pasaportun güncel olmaması durumunda vize başvurusunun en baştan ret yanıtı alacağının iletilmesi gerekmektedir. Pasaportun güncelleme işlemlerini NVİ üzerinden tamamlama hakkınız vardır. NVİ aracılığı ile pasaport başvuru ve güncelleme adımlarını eksiksiz bir biçimde yerine getirme hakkınız olacaktır.

Vize Başvurum Ret Yanıtı Aldı Ne Yapmalıyım?

Malta konsolosluk randevu adımlarının sonrasında vize başvurusunun iletilmesinin sonrasında başvurunun ret yanıtı alması durumunda yeniden talep oluşturmanız gerekmektedir. Yeniden talep oluştururken yeniden harç ücreti ödemeniz gerekmektedir. Harç ücreti ile alakalı sorun yaşanmaması için tüm bilgilendirmeler eksiksiz bir biçimde yapılır. Konsoloslukların talep ettiği harç tutarı her yıl değişim göstermektedir. Bu güncellemelere uygun olarak yatırım adımının tamamlanması gerekir.

Pasaport talep adımında da harç ödemesi yapılmaktadır. Pasaport talep aşamasında kişilerin sunmuş oldukları belgeler ve harç ücretinin iletilmesinin akabinde pasaport almaktan vazgeçmeleri durumunda dahi harcın iadesi gerçekleştirilmektedir.

Malta vize fiyatları 2022

Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Schengen vizesinin geçerlilik tarihinin 90 gün ile sınırlı olduğunu eklemek gerekir. Kişilerin 90 günlük süreden uzun kalmak istemeleri durumunda vize talep adımlarını buna uygun olarak ulusal vize aracılığı ile tamamlamaları gerekmektedir. Vize talep aşamasına dair sorun yaşanmaması için tüm bu hususları göz önünde bulundurmalısınız.

Schengen Vizesi Hakkında Son Gelişmeler

maltakonsoloslugu.org üzerinden vize talep adımlarına dair tüm detaylara erişim sağlama hakkını saklı tutmaktasınız. Schengen vizesinden ulusal vizeye kadar her aşamada kişilerin revizyonlarsan ilk olarak bu site üzerinden sorularına yanıt bulması mümkün kılınmaktadır. Dileyen kişiler için vize prosedürlerinde bir değişim olduğu zaman direkt olarak iletişim numaraları kullanılarak kişilerin haberdar edilmesi de sağlanabilmektedir.

Malta 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu S.S.S

Malta Vize Ücreti Nedir?

Malta kısa süreli vizelerinde konsolosluk harç bedeli 80 Euro'dur. 30 Euro hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti bu ücrete ek olarak ödenir.

Malta Schengen ülkesi midir?

Malta Schengen ülkelerinden bir tanesidir. Schengen vizeleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki tiptir.

Malta vize işlemleri kapsamında nasıl adım atılmalıdır?

Malta vize işlemleri sırasında kişilerin ya ulusal vize üzerinden ya da Schengen vizesi üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekir.

Malta vize sonucu ne zaman çıkar?

Malta vize sonucu 5 iş günü ile 15 iş günü arasında değişim gösteren bir sürede çıkmaktadır.