Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri

Malta vize pasaport randevu işlemleri

Malta Vizesi; Pasaport Vize Randevu işlemleri

21 Eylül 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da ve Sicilya Adası’nın hemen güneyinde yer alan, 5 takımadadan oluşan bir ülkedir. Yüzölçümü yalnızca 316 kilometre kare olan Malta’nın başkenti ise Valletta’dır.

Malta nüfusunun çoğu, yine başkent Valletta’da yaşar. Osmanlı İmparatorluğu’nun Akdeniz’de hüküm sürdüğü yıllarda işgal etmek istediği, ancak nihai sonuca bir türlü erdiremediği bu adalar topluluğu, bugün Avrupa Birliği’ne üye ve Schengen Bölgesi’nde bulunan Malta Cumhuriyeti olarak anılıyor.

Ülkenin nüfusu ise yalnızca 494 bin dolaylarında. Erasmus ve Dil eğitimi için çok uğrak yerlerden biri olan Malta, ayrıca turizm ile geçiniyor.

Malta vizesi alarak hem Malta hem de Avrupa Birliği ülkelerine giriş yapabilirsiniz. Malta, Schengen anlaşması gereği, bir Schengen üyesi olduğu için kısa süreli vize olarak bu vize türünü veriyor.

90 güne kadar olan vize ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte olan Malta vizesi almak için vize başvuru merkezimiz ile irtibata geçmeniz ve size sağlayacağımız yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Malta vizesine sahip olmak için beklemeniz gereken süre ise ortalama 10 gün.

Malta Vize Randevusu Açıldı

Dil öğrenimi adına öğrenci vizesi, tatil ve gezi yapabilmek adına Schengen vizesi, uzun süreli seyahat amacı ile ise D tipi ulusal vize alabileceğiniz Malta için başvuru sürecini başlatmanız ve hemen ardından Malta vize randevusu açıldı bilgisini edinmeniz gerekiyor. Başvuru sürecinizin kabulünü gösteren bu bildirim, evraklarınızın incelenmesi ve yapılacak mülakat için önemli bir ayrıntı.

Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri

Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri

Malta vizesi almak için toplamda 8, iş için gidecekseniz ise toplamda 10 kalem belge hazırlamanız yeterli oluyor. Hazırlanması ve başvuru öncesinde tarafımıza iletilmesi gereken bu belgeler;

 • Pasaport aslı (Seyahat dönüşü itibari ile 3 ay geçerli ve aynı zamanda en az 2 boş yapraklı olması gerekiyor)
 • Vize başvuru formu (Eksiksiz, hatasız, imzalı)
 • Bir adet biyometrik fotoğraf (Biyometrik fotoğraf özelliklerine sahip ve standartlara uygun)
 • Pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisi
 • TC Kimlik kartı fotokopisi
 • Uçak bileti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • İş için gidiliyorsa, işveren istihdam belgesi
 • İş için gidiliyorsa ETC numarası belirten çalışma mektubu
 • Ek olarak, vize harcı ödeme dekontunun da evraklar içerisinde olması gerekiyor.

Malta Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Malta, kısa süreli ve 90 güne kadar olan vize ihtiyaçlarınız için Schengen vizesi prosedürleri uyguluyor ve sizlere Macaristan Vizesi‘nde olduğu gibi Schengen vizesi veriyor.

Ek olarak, 90 gün üzeri seyahatleriniz ve özellikle çalışma, aile birleşimi ya da oturum için ihtiyaç duyduğunuz vizeler ise D tipi vize olarak geçiyor. Schengen Bölgesi üyeler, D tipi vize türlerini ‘’Ulusal vize’’ olarak tanımlıyorlar. Kısacası, ulusal vize alarak Malta’da uzun süre kalınabiliyor.

Malta’nın vermiş olduğu vize türlerine gelirsek;

 • Transit vize
 • Ticari vize
 • Turist vizesi
 • Spor faaliyetleri vizesi
 • Kültürel vize
 • Aile, Arkadaş ziyaret vizesi
 • Aile birleşimi vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Oturum vizesi
 • Eğitim & Öğrenci vizesi

Olarak sınıflandırabiliriz. Tüm bu belgeler için 90 gün ve altı ihtiyaçlarınızda Schengen, 90 günden uzun ihtiyaçlarınızda ise D tipi vize başvuruları yapabilirsiniz.

Malta vizesi almak konusunda uzman ve her türlü bilgiye sahip olan vize ekibimiz ile sizler de kısa ya da uzun süreli Malta vizesi almaya hak kazanabilirsiniz. Bunu sağlamak adına vize başvuru merkezimiz ile irtibata geçmeyi ihmal etmeyin.

Malta Vize Ücretleri Güncellendi

İtalya’nın güneyinde, İngilizce öğrenmek adına öğrencilerin sıklıkla eğitime gittiği en popüler ülke, kuşkusuz Malta. İngiltere’den uzakta olmasına ve Avrupa’nın birçok ülkesine İngiltere’den daha yakın olmasına karşın, maruz kaldığı 200 yıllık İngiliz sömürgeliği sebebi ile ülkede resmi dil İngilizce olarak benimsenmiş durumda. Bu durum sebebi ile sıklıkla öğrenci ve turistlerin akınına uğrayan ülke, son yıllarda bu konularda çok fazla turist çekiyor.

Malta vizesi almak ve ülkeye gitmek isteyenler için güzel haber. Malta, Schengen Bölgesi içerisinde vize ücretleri konusunda en uygun ülkelerden biri. Bu yıl da uygulama aynı şekilde devam ederken, Malta vize ücretleri güncellendi. Güncel fiyatları ile hâlâ oldukça cazip ücretlendirmeler uygulayan Malta’ya gitmek istiyorsanız, işte güncel vize ücretleri;

 • Malta Schengen vizesi, 12 yaş üzeri – 80 €
 • Malta Schengen vizesi 6-12 yaş (Ayrıca anlaşmalı ülkeler için) – 40 €
 • Malta Schengen vizesi 0-6 yaş (Bedelsiz)
 • D tipi ulusal Malta vizesi 66 €

Belirtilen fiyatlar, Malta’nın konsolosluk vize harç bedelleri olmakla birlikte, hizmet ve danışmanlık bedelleri bu fiyata dahil değildir.

Malta Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Malta Konsolosluğu, Malta vizesi başvuru işlemlerinizin nihai sonuca erdiği yerdir. Bir anlamda son durak olarak da düşünebileceğiniz bu noktada, başvurularınız, evraklarınız, vize harcınız ve dahası sona ermiş ve artık mülakatta olduğunuz gerçeği ile karşı karşıyasınızdır.

Yine bu noktada, Malta Konsolosluk yetkilileri tarafından, sizlere ne sebeple ülkeye giriş yapmak istediğinize dair sorular sorulacaktır. Sorulara verilen yanıtlar, her ülke vize işlemlerinde olduğu üzere, ülkeye dair tehdit unsuru oluşturmamalı.

Vize randevu pasaport işlemleri ise konsolosluk mülakat süreci sonrasında başlıyor. Vizenizin hazırlanma süreci, vize için onay alıp almayacağınıza bağlı. Şartları yerine getirmeniz durumunda, vize almamanız tamamen sürpriz olacaktır.

Elbette bu konuda vizeyi alacağınıza inancımız tam. Zira her şeyi doğru yapmanız adına, yolun başından bu yana sizinle birlikte olacağız. Sonuçlanan ve Malta vizesi onaylanan pasaportunuzu biz teslim alacak ve tarafınıza yollayacağız.

Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri S.S.S

Malta Konsolosluğu Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Malta Konsolosluğu vize randevu talepleri için saat 9.00 ile 16.00 saatleri arasında +90 (212) 311 12 12 numaradan telefon ile ulaşabilirsiniz. Veya maltaconsulate.istanb[email protected] adresi aracılığı ile mail yolu ile ulaşabilmektesiniz.

VFS Malta Vize İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

VFS Malta vize işlemleri sırasında doldurulması gereken başvuru formunu ve istenen ek belgeler hazırlandıktan sonra randevu alıp vize başvuru merkezimizde Malta vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında almanız gereken randevular için 0 (212) 373 58 03 numaralı çağrı merkezimizi aramalısınız.