Malta Vizesi 2022

Malta Vizesi Güncel Bilgiler

Malta vizesi güncel bilgiler

Malta, özellikle Türk vatandaşların dil eğitimi almak için sıklıkla tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Seyahat amacınız ne olursa olsun, eğer resmî pasaport sahibi değilseniz bu ülkeye yapacağınız seyahatler dahilinde ziyaret amacınıza uygun bir Malta vizesi almanız gerekmektedir.

Malta vizesi 2022 yılı müracaatında bulunacak olan kişilerin öncelikle seyahat süreleri ve seyahat amaçlarını belirlemeleri ve başvurularını bu doğrultuda yapmaları gerekmektedir.

Malta; Schengen ülkeleri arasında yer alan bir ülke olduğu için alınması gereken vize türlerinde de Schengen esasları geçerlidir. Bu yüzden umuma mahsus bordo pasaport hamili kişilerin kısa süreli seyahatlerinde de Malta Schengen vizesi almaları zorunludur. Ancak siyah, gri, yeşil pasaport sahibi kişilerin kısa süreli vizeler için vize almalarına gerek yoktur. Bu pasaport grubuna sahip kişiler yalnızca 90 günün üzerinde yani, uzun süreli seyahatler kapsamında vize almalıdırlar.

Malta vizesi 2022 yılı için merak edilen sorular ve konular aşağıdaki alt başlıklar içerisinde yer almaktadır.

Malta Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Malta vizesi 2022 yılı kapsamında genelde en çok dil eğitimi yani dil okulları için alınmaktadır. Fakat başvuruda bulunan tek vize türü bu değildir. Ülke Schengen prosedürünü benimsediği için; C tipi ve D tipi vize kategorilerinde yer alan vize çeşitlerine yapılan müracaatlar ağır basmaktadır.

Malta C tipi vize kategorisi; 90 güne kadar olan seyahatler doğrultusunda başvurulan vizelerin yer aldığı gruptur. Turistik vize, iş seyahati vizesi gibi türler bu kategori içerisinde yer alır.

Malta D tipi vize ise; uzun süreli yani 90 günün üzerinde olan seyahatler için alınması gereken vize kategorisidir ve ulusal vize olarak isimlendirilir.

Malta vizesi gerekli evraklar 2022 yılı için vize türüne göre farklılaşmaktadır. Ancak her vize türünde sabit olan evraklardan en önemlisi pasaporttur. Seyahat süresine uygun geçerliliğe sahip ve 10 yıldan daha eski olmayan bir pasaport sahibi değilseniz o zaman vize başvurusu yapamazsınız.

Malta Vizesi Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Malta aile birleşimi vizesi burada yaşayan aile üyeleri ya da eş adayının yanında uzun süreli ikamet etmek için alınabilen bir vize türüdür. Her uzun süreli vize türünde olduğu gibi aile birleşimi vizesinde de ikamet yani oturum izni alınması şartlar arasındadır. Malta oturum izni, ülke sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra alınmaktadır. Bu yüzden öncelikle vize almalı ve daha sonra ülke sınırları içerisine giriş yaptığınızda ikamet izni için müracaat etmeniz gerekmektedir.

Malta vizesi aile birleşimi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan tüm evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra müracaatlar, Malta Konsolosluğu’na gerçekleştirilmektedir.

Müracaat işlemleri tamamlandıktan sonra başvuru sonuçlarının açıklanma süresi 7- 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak yoğunluklar ya da kişilerden talep edilen ekstra belgeler sebebi ile bu süreç içerisinde uzama durumu söz konusu olabilir.

Malta Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Malta vizesi 2022 yılı çalışma sebebi ile yapılacak müracaatlar kabul edilmektedir. Bu bağlamda, Malta’da çalışmak isteyen Türk vatandaşların kendilerinden talep edilen vize şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Malta çalışma vizesi başvuru nasıl yapılır merak edenler için başvuru sürecinin öncelikle, Malta Konsolosluğu sitesi üzerinden randevu alınması ile başlayacağını söyleyebiliriz. Sizler için uygun olan bir tarihe randevu aldıktan sonra Malta vizesi gerekli evraklar listesini eksiksiz ve usule uygun bir şekilde tamamlamanız gerekmektir.

Bu evraklar tamamlandıktan sonra çalışma vizesi için başvurular, randevu tarihinde Malta Konsolosluğu’ na gidilerek bizzat yapılacaktır.

Malta Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Malta öğrenci vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle eğitim almak istedikleri kurumdan kabul almaları gerekmektedir. Kabul durumu yani onay söz konusu olmadığı durumlarda Malta vizesi 2022 yılı öğrenci vizesi müracaatında bulunamazsınız.

Malta öğrenci vizesi ne zaman çıkar sorusunun yanıtı için 7- 15 iş günü gibi bir süreçten söz edilmektedir. Ancak sizlerden ek belge talep ediliyorsa bu süreçte uzama durumu söz konusu olacaktır.

Malta öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan belgelerden en önemlisi, eğitim görülecek olan kuruma kabul dilekçesidir. Ayrıca eğitim programı ve süresi gibi bilgilerin yer aldığı evrakların da bulunması şarttır.

Malta Vizesi Ücreti 2022

Malta vizesi ne kadar sorusunun yanıtını merak edenler için öncelikle bu fiyatlandırmanın başvurulacak vize türüne göre farklılık gösterdiğini dile getirebiliriz. Fakat genel olarak kısa süreli Schengen vize türlerinin fiyatlandırılmaları hemen hemen aynıdır diyebiliriz.

Bu bağlamda Malta vizesi ücreti 2022 yılında belirtilen vize harç bedelleri 60 Euro olarak açıklanmıştır.

Malta Vizesi Aile Birleşimi 2022

Malta vizesi aile birleşimi 2022 yılında en çok rağbet gören vize türleri içerisinde yer almaktadır. Bu ülkede 1. dereceden yakınınız bulunuyorsa o zaman onların yanında uzun süreli ikamet edebilmek için bu vize türü için başvuruda bulunabilirsiniz.

D tipi ulusal vize kapsamında bulunan aile birleşimi vizesi ile ülke sınırları içerisinde yaklaşık olarak 6- 12 ay kalabilirsiniz. Bu durum vize yetkilileri tarafından belirlenmektedir.

Malta vizesi 2022 yılı aile birleşimi yapacak olan kişilerin vize başvurularını Malta Konsoloslukları ya da Malta Büyükelçiliğine gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Malta Çalışma Vizesi 2022

Malta vizesi 2022 yılında çalışma sebebi ile ülkeye seyahat edecek olan kişilerin öncelikle bu ülkede yasal olarak hizmet veren bir kurum tarafından işe alınmaları şarttır. İşe alınmayan kişilerin çalışma vizesi için başvuruda bulunması söz konusu değildir.

Malta çalışma vizesi 2022 yılı müracaat şartları içerisinde meslek grubuna göre değişen dil koşulu yer almaktadır. Eğer bu şartı yerine getirmemişseniz o zaman vize başvurunuz onay alamayacaktır.

Malta çalışma vizesi veriyor mu sorusunun yanıtı evet olmasına rağmen, bunun gerçekleşmesi yukarıda belirtilen şartlar bağlıdır. Bu yüzden vize almak isteyen kişilerin vize şartlarını ve vize evraklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir.

Malta Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Malta eğitim& erasmus vizesi 2022 yılında yukarıda da bahsettiğimiz üzere en çok dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Malta’da bulunan dil okullarında her sene binlerce öğrenci dil eğitimi almaktadır.

Eğer siz de dil eğitimi almak ya da lisans- lisansüstü eğitimlerinizi tamamlamak isterseniz o zaman Malta eğitim vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bunun için eğitim sürenizin ve eğitim içeriğinizin ne olduğu önem taşımaktadır.

Malta Vizesi Güncel Bilgiler S.S.S

Malta Turistik Vizesi Kaç Gün İçinde Çıkar?

Kısa süreli turistik vize için başvuru müracaat sonuçlarının açıklanması 5- 7 iş günü dolaylarında olabilmektedir. Ancak yoğunluklar nedeni ile bu sürenin uzaması gibi bir durumun da söz konusu olduğunu unutmayın.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta kısa süreli vize başvuruları sadece yetkili vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvurularında ise vize başvuru sahibi Malta konsolosluklarından randevu almalıdır.

Malta Vizesiyle Hangi Ülkelere Gidilir?

Malta vizesi Schengen vizesidir, çok girişli Schengen vizesi alan kişiler Schengen vize bölgesindeki ülkelere giriş çıkış yapabilirler. Schengen vize bölgesi ülkeleri şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta vize başvurularında şu evraklar öncelikli olarak hazırlanmalıdır: Mevcut pasaport ve eski pasaport, Schengen vizesi fotokopileri, kimlik belgeleri fotokopileri, 2 adet biyometrik fotoğraf, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Malta vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi, Gelir belgeleri ve banka hesap dökümü, Seyahat sağlık sigortası, Konaklama ve ulaşım rezervasyonları