Malta Vizesi-Covid 19

Malta vizesi covid

Malta Vizesi ve Covid 19

Son zamanlarda ofislerimize ulaşarak Malta vize başvurularını Coronavirüs nedeniyle hangi süreçlerde yapmaları gerektiğini merak eden vatandaşlarımız için bazı önemli detayları açıklayacağız.

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 hakkında aklınızdaki soruların bazılarına bu yazımız sayesinde yanıt bulabileceksiniz. Yeni bilgilerin gelmesi veya gelişmelerin yaşanması halinde güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vize başvurularını sonraki bir tarihe kadar yapmanız mümkün değildir. Bu tarihlerin açıklanması ve netleşmesi halinde sitemiz üzerinden gerekli açıklamalara yer verilecektir.

Henüz tarihlerin netleşmediğini belirtirken, randevu oluşturmanızın ancak bu tarihlerin açıklanması ile mümkün olacağını aktarmaktayız.

Tekrar hangi tarihlerde vize başvurusunu yapacağınızı ve Malta vize başvurusu için güncel yöntemlerin neler olacağını merak ediyorsanız, gerekli gelişmelerden haberdar olabilmek için sitelerimizi sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Bunun dışında, içerisinde bulunduğumuz günlerde ileri bir tarih için randevu oluşturmanız mümkün değildir. Randevu sistemlerinin açılması halinde gerekli bilgilendirmeler ekiplerimiz tarafından yapılacaktır.

Bunun dışında, mevcut vizelerini kullanamayan kişilerin vize ücretlerinin iadesi ile ilgili soruları firmalarımıza ulaştırılmaktadır.

Malta Vizesi-Covid 19

Malta Vizesi-Covid 19

Ancak koronavirüs nedeniyle kullanmadığınız vizelere dair herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır. Hizmetlerin yeniden verilmeye başlanmasıyla başvurular tekrar yapılmalıdır. Bu da vize ücretlerini yeniden ödeyeceğinizi göstermektedir.

Malta Vize Başvuruları Durduruldu Covid 19

Malta seyahatlerini uçuşların iptal olması nedeniyle gerçekleştiremeyen vatandaşlarımızın vize süresini uzatmaları mümkün olmayacaktır.

Uçuşların gerçekleşmemesinden dolayı iptal olan vizeler için başvurular tekrar alınacaktır. Değerlendirmede olan başvurularınız ise uçuşların iptal edildiği gerekçesiyle reddedilecektir.

İleri bir tarihe ertelenen Malta vize başvurularınızın takipleri için sizleri yalnız bırakmayacak olan ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Randevuların açılmasının ardından ilk olarak haberdar olabileceğiniz yöntemleri öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Yeniden gerçekleştireceğiniz başvurularda yapacağınız ödemelerin güncel rakamlarını öğrenebilirsiniz. Vize ücretlerinde ve evraklarında hangi işlemlerin yeni ekleneceğine dair bilgilendirmeleri yapacağız.

Sizler de Malta vizelerinizi almadan önce Covid-19 virüsü sebebiyle alınacak ek önemlere dair sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başvuru esnasında kısıtlamalı bir şekilde gerçekleştirilecek olan işlemlerden mağdur olmamanız için gerekli titizliği göstermeye devam edeceğiz.

En yakın zamanda açıklanacak olan güncel bilgilerle ve tarihlere ilişkin bilgi aktarımlarıyla sizlere destek olmayı sürdürmekteyiz. Dünya genelinde durdurulan vize işlemlerinde süreçleri adreslerimiz sayesinde takip edebilirsiniz.

Malta Vizesi-Covid 19 S.S.S

Malta Seyahat Kısıtlaması Sürüyor mu?

Malta'ya uluslararası seyahate izin verilir. Girişe izin verildiğinden emin olmak için gerekliliklere uymak gerekir.

Malta Seyahatlerinde Aşı Uygulaması Nasıldır?

Seçilmiş ülkelerde verilen, COVID-19'a karşı tam aşı için geçerli bir sertifika ibraz eden yolcular, kalkış öncesi test gerekliliklerinden muaftır. Nihai doz, kalkıştan en az 14 gün önce ve 270 günden fazla olmamak üzere uygulanmış olmalıdır. Bundan sonra, aşı sertifikası, bir aşı takviyesinin uygulandığını yansıtmalıdır.

Malta Covid Testi İstiyor mu?

Aşılanmamış yolcuların, varışta son 72 saat içinde yapılan negatif bir PCR testinin kanıtını sunmaları gerekmektedir. Alternatif olarak, varışın önceki 24 saati içinde alınan bir AB Dijital Sertifikası biçiminde hızlı bir antijen testi sunulabilir. Yakın zamanda COVID-19'dan iyileşenler, bunun yerine varıştan en fazla 180 gün önce düzenlenmiş bir AB Dijital COVID sertifikası veya eşdeğeri şeklinde iyileşme kanıtı sağlayabilir.

Malta vize başvurusu hakkında bilgi alınız.