Malta Vize İşlemleri

Malta vize işlemleri

Malta Vize

Malta Avrupa’nın küçük ülkelerinden olan ve turistik amaçlı gidilen güzel yerlerden bir tanesidir. Ülkeye hem civar bölgelerden yerli turistler, hemde yabancı turistler gitmektedir.

Malta’ya gitmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında ise, Malta vizesi gelmektedir. Malta gibi turistik olarak çok sık ziyaret edilen ülkeye vize ile giriş yapmak mümkün olmaktadır. Malta çoğu Avrupa ülkesine vize uygulayan Avrupa ada ülkesinden bir tanesidir.

Bu ülkeyi ziyaret etmek istiyen hem normal kişilerin, hemde öğrencilerin vize almaları gerekmektedir. Öğrenci olmayan ve ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin, Malta vizesi ile ilgili bazı prosedürlere uyması gerekmektedir. Aynı şekilde öğrenci olan kişilerin vize işlemlerini yapmaları için, bazı maddi ve hukuki kurallara uymaları gerekiyor.

Malta Vize Başvuru

Malta ülkesine gitmek için vize başvusurunu gerekli olan birimlere giderek ve sizden istenen evraklarla birlikte yapmanız gereklidir. Malta vize başvurusu için yapmanız gereken ilk şey, bulunmuş olduğunuz ülkenin Malta konsolosluğuna gitmeniz ve ülkeye gitmek istediğinizi beyan etmeniz olacaktır. Konsolosluğunu sizleri vize başvurusu için yönlendirmesi ile beraber, vize işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

Hem evrak ve döküman olarak gerekli olan belgeleri hazırlayarak bizzat kendiniz vize başvurusu yapabileceğiniz gibi, online olarakta bu işlemleri internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Malta vize başvurusu yapmak isteyen turistlerin belli bir ücret vermesine gerek yoktur. Başvuru sonrasında ise, vizeyi çıkartmanız için bir bedel ödemeniz yeterli olacaktır.

Bu güzel ve şirin ada ülkesine uygun fiyatlarla vize başvurusu yaparak gezebilirsiniz. Avrupa’nın en çok tercih edilen ada ülkesi olan Malta, her sene binlerce kişiyi misafir etmektedir.

Malta Vizeli mi?

Malta ülkesine gitmek isteyen bazı kişilerin en çok merak ettiği konuların başında ise, ülkeye gitmek için vize almanın mecbur olup olmadığıdır. Ülkeye ister öğrenci olarak giriş yapmak isteyin, isterseniz de gezmek amaçlı gidin bir vize almanız gereklidir.

Malta ülkesine vize almak isteyen Türk vatandaşlarının gitmesi gereken bazı konsolosluklar bulunmaktadır. Bu konsolosluklara giderek, ülkeye gitmek için vize başvurusu yapabilirler ve kolaylıkla vize alabilirler. Sizden istenen vize ücretini ödemeniz halinde ise, kısa süre içerisinde ülkeye gitmek için vizeyi almış olacaksınız. Malta ülkesine gitmek isteyen Türk vatandaşlarının gitmesi gereken konsolosluklar genelde büyük illerde olmaktadır.

Bu illerin konsoloslukları ise şuralardır.

 • İstanbul’da yaşayan kişilerin Malta Başkonsolosluğuna gitmeleri vize almaları için yeteli olacaktır.
 • Eğer İstanbul dışında ve İzmir’de yaşıyorsanız, İzmir Fahri Konsolosluğuna gitmeniz, vize başvusu yapmanız için yeterli olacaktır.
 • İstanbul ve İzmir dışında diğer büyük bir ilimiz olan Antalya’da yaşayanlar ise, Antalya Fahri Konsolosluğuna giderek, vize başvurusu yapabilirler ve vize alabilirler.

Bu üç tane büyük şehir haricinde başvuru yapmanız mümkün değildir. Bu illerin dışında yaşayan kişilerin ise, kendilerine yakın şehirlerde bulunan Malta konsolosluklarına vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Malta Vize Ücreti 2022

Malta ülkesine gitmek isteyenlerin merak ettiği diğer konulardan bir tanesi de vize ücretleridir. Özellikle 2022 yılından beri Malta vize ücretlerinde değişkenlikler meydana gelmiştir. Hem doların artış göstermesi, hemde euro para biriminin artması, ülkemizden Malta vize ücreti almak isteyenlerin fiyatlarda artış yaşamasına neden olmuştur.

Malta Vize Ücreti 2022 yılında daha uygun fiyatlarda iken, bu rakam 2022 yılı itibari ile değişkenlik göstermiştir. Vize ücretinin dışında ise ek hizmetlerin olması, kişinin vize ile ilgili maddi işlemlerde daha farklı bir fiyat vermesine neden olmaktadır.

2022 yılından itibaren çok fazla artış olmasa da, ufak artışların yaşanması olağan durumlardan bir tanesidir. Böyle güzel bir ada ülkesine gitmek için vize almak isteyen kişilerin, vize ücretlerini ödemede taksit seçenekleri ilgili birimler tarafından kendilerine sunulmaktadır.

Bu şekilde hem ödeme kolaylığı yaşamış olmaktadır, hemde toplu olarak para vermek zorunda kişiler kalmamaktadır. Çok fazla bir bedel olmasa bile, insanların bu taksit seçeneğinden yararlanmaları kendilerinin faydasına olmaktadır.

Siz de Malta vize ücreti ile ilgili maddi bilgileri, gerekli birimlere giderek öğrenebilirsiniz. Malta vize ücretleri ülkeye gidiş yapmanız gereken durumlar itibariyle değişkenlik gösteriyor. Ülkeye girmek için farklı vize türleri bulunuyor.

Bu türler ise şunlardır.

 • Turistik amaçlı vize.
 • Ticari olarak ülkeye gitmek için vize almak.
 • Ziyaretçi vizesi almak.
 • Kültürel vize.
 • Eğitim vizesi.
 • 0 ile 6 yaş arasındaki olan çocuklara vize almak.
 • 6 ile 12 yaş grubunda bulunan kişiler için vize türü bulunuyor.

Bunların dışında ise erasmus türü vize bulunmaktadır.

Malta Adası Vize

Malta adasını ziyaret etmek isteyen kişilerin ülkeye gitmeleri için, vize almaları gerekiyor. Eğitim amaçlı olsun, turistik amaçlı olsun veya öğrenci olun ülkeye vize almadan giriş yapmanız mümkün değildir. Fiyat olarak vize türlerine göre değişkenlik gösteriyor. Malta adası yabancı turistlerden çok fazla vize parası isteyen bir ülke değildir.

Bunun nedeni ise, ülkenin tarihi ve turistik güzelliklerinin yabancı kişiler tarafından görülmesinin istenmesi ve ülke tanıtımının olmasıdır. Cuzi bir bedel karşılığında ise, malta adası vizesini gerekli olan yerlere ve gerekli olan belgelerle başvuru yaparak alabilirsiniz.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta vizesi almak isteyen kişilerin belli evrakları hazırlamaları ve gerekli mercilere başvuru yapmaları gerekmektedir. Öğrenciler için ayrı, turistik amaçlı gitmek isteyen kişiler için ayrı olan gerekli evraklar aralarında farklılıklar göstermektedir. Bunların dışında ise ortak olarak gerekli olan evraklar bulunmaktadır.

Bu ortak evraklar şunlardır.

 • Vize başvuru formunun olması gerekiyor.
 • Pasaport çıkarmanız gerekmektedir.
 • Pasaport fotokopisi.
 • 1 adet fotoğrafın olması gereklidir.
 • Nüfus cüzdanının önlü ve arkalı fotokopisi gerekli olan evraklardır.
 • Gidiş ve dönüş uçak biletlerinizin olması gerekiyor.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Hotel rezervasyonu yaptırmanız gerekiyor.
 • Gelir belgesi beyan etmeniz gereklidir.
 • Çalışıyorsanız iş yerinden izin belgesi almanız ve beyan etmeniz lazımdır.
 • Sigorta giriş bildirgeniz beyan etmeniz gereken evraklar içindedir.
 • Maaş bordronuzu göstermeniz gereklidir.

Bunların dışında ise şahsi dilekçenizle beraber, sigorta hizmet dökümünü gösteren belgenizin yanınızda olması gereklidir. Bu belgelerin bazılarının aslını, bazılarının ise fotokopisini göstermeniz ve vermeniz yeterli olacaktır.

Malta Schengen mi?

Schengen vizesi diğer vize türlerinden farklı olmakla beraber, Malta ülkesinin schengen ülkeleri içerisinde yer alıp almadığı, kişiler tarafından merak edilmektedir. Schengen vizesi; Avrupa birliğine bağlı olan ülkelerin ve aynı zamanda Avrupa Serbet Ticaret Birliği üyelerinin içinde bulunduğu ülkelerin sahip olduğu vize türüdür.

Bu ülkelerin içerisinde Malta ülkesinin olup olmadığı ise, çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Malta bir Avrupa birliği üyesidir. Ada ülkesi olmasına rağmen ve Avrupa’nın en küçük ülkeleri içerisinde bulunmasına rağmen, Schengin vizesi ile ülkeye giriş yapabileceğiniz bir ülkedir.

Schengin vizesi ise, diğer vize türleri gibi olmayıp, farklılıklar arz eden bir vize türüdür. Her Avrupa birliğine üye olan ülkeler schengen bölgesinde bulunmamaktadır.

Bu bölgelerde bulunmayan ülkelerin sayısı ise, 6 tanedir. Malta bunların dışına kalıp, hem schengen bölgesinde kalan Avrupa birliği üyesi ülkedir, hemde turistlerin ülkeyi schengen vizesi ile ziyaret edebilecekleri ülkedir.

Malta Vizesiz mi?

Malta gibi küçük ve Avrupa’nın en küçük ada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sormuş olduğu soruların başında Malta Vizesiz mi? sorusu gelmektedir. Ülkenin küçük olması ülkeye vizesiz girileceği anlamını çıkarmaz. Bu yüzden Malta gibi tarihi güzellikleri oldukça fazla olan bir ülkeye vizesiz girmeniz ve seyahet etmeniz mümkün değildir.

Schengen bölgesinde olan ve schengin vizesi çıkartıldıktan sonra ülkeye, gerekli olan evraklı hazırladıktan sonra giriş yapabilirsiniz. İkamet ettiğiniz yerdeki ilgili birimlere ülkeye giriş yapmak için vize başvuru yapmanız gerekmektedir.

Malta Vizesi Ekşi

Malta ülkesine seyahet etmek isteyen ve ülkeye girmek için vize çıkartması gereken kişilerin, konu ile ilgili bilgi alabilecekleri platformlar bulunmaktadır.

Bu platformlar arasında yer alan Malta Vizesi Ekşi bölümü, sizlere vize hakkında yeterli ve doyurucu bilgileri vermektedir. Ülkeye hangi vize ile giriş yapılacağından tutun, gerekli olan evraklara varana kadar ekşi bölümünden konu ile alakalı yeterli bilgileri alabiliyorsunuz.

İnternet arama motorundan ilgili bölümün linikine tıklayarak, siteye giriş yapmanız yeterli oluyor. Malta vizesi için ekşi bölümünü kullanmak, çok kişi tarafından tercih edilen bölümlerin başında geliyor.

İnsanların hem konu hakkında daha iyi bilgi alabilmesi, hemde kısa süre içerisinde işlemlerini yapabilmesi ekşi bölümünü ziyaret etmelerini sağlıyor. Siz de Malta ülkesine ziyaret etmek için vize işlemlerini yapmak için, ekşi bölümüne online olarak giriş yaparak, gerçekleştirebilirsiniz.

Malta Turist Vizesi

Malta Turist Vizesi ülkeyi en çok ziyaret etmek isteyenler tarafından alınan ve talep gören vizelerin başında geliyor. Ülkenin doğal güzelliklerini, tarihini ve yerel yemeklerini tatmak isteyen turistler, sık bir şekilde bu güzel ve küçük ada ülkesini ziyaret ediyorlar.

Ülkeye gitmek isteyen turistler 6 ay gibi bir süre içerisinde ve ülkede 90 güne kadar kalma hakkına sahip vizeyi alarak, ülkeyi ziyaret edebiliyorlar.

Turistik vize için başvuru yapmak isteyen turistler ise, direkt olarak Malta konsolosluğuna değil, konsolosluğun yetki vermiş olduğu ve görevlendirdiği vize veren kurumlara ve aynı zamanda acentalara yapılmaktadır. Siz de turist vizesi almak istiyorsanız, konsolosluğun yetkilendirdiği ilgili kurumlara kolay şekilde müracaat edebilirsiniz.

Malta Vize Başvuru Formu

Malta Vize Başvuru Formu ülkeye gitmek isteyen kişilerin ilk yapması gereken işlemlerin başında gelmektedir. Hem turist olarak, hemde eğitim amaçlı öğrenci olarak ülkeye gidin, başvuru formunu öncelikle doldurmanız ve ilgili evraklarla beraber, gerekli olan kurumlara ve acentalara başvurmanız gereklidir.

Malta vize başvuru formu, Malta konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan belgedir ve doldurulması vize almak için zorunlu prosedür içerisinde yer almaktadır. Ülkeye gitmek için başvuru formunu doldurmanız, vize işlemleri için yapmanız gereken ilk adımdır ve bu form olmadan vize almanız mümkün değildir. Bu formu Türkçe olarak doldurabileceğiniz gibi, İngilizce olarakta doldurmanız mümkündür.

Genel olarak Türkçe doldurulmaya elverişli olan bu vize başvuru formu, çoğunlukla Türk vatandaşların kendi dilleri ile doldurdukları belgedir. Türk vatandaşı olduğu halde, Türkçe bilmeyen ve az derece bilen kişilere verilen diğer bir ayrıcalık dili ise, İngilizce olmaktadır.

Malta Öğrenci Vizesi

Malta ülkesine gitmek isteyen turistlerin yanı sıra ise, öğrenci olarak ve eğitim almak için gitmek isteyen bir grup bulunmaktadır. Bu kişilerin için ülkeye gitmeleri için, Malta Öğrenci Vizesi alması gerekmektedir. Turistik ve diğer vize türlerinden değişik olan öğrenci vizesi, fiyat olarakta farklıdır.

Hem beyan edilmesi gereken evraklar ile, hemde ülkede kalma süresinin farklı olması sebebi ile, öğrenci vizesinin ayrıcalıkları bulunmaktadır. Öğrenci vizesi almak için, aynı turistik vize gibi gerekli olan evrakların hazırlanması ve başvuru formunun doldurulması gereklidir.

Gerekli olan işlemleri hem online olarak, hemde bizzat ilgili kuruma giderek yapabilirsiniz. Ödemesini nakit olarak yapabileceğiniz gibi, taksitlendirme ile kredi kartı ile de yapabilirsiniz. Malta öğrenci vizesi için belli başlı evrakların olması gerekiyor.

Bu evraklar ise şunlardır.

 • Pasaportunuzu aslının olması ve en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaportta vize için en az 2 sayfanın boş olması gereklidir.
 • Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gereklidir.
 • Pasaportunuzda işlenmiş olan tüm sayfaların fotokopilerini beyan etmeniz gereklidir.
 • 2 tane biyometrik ve yeni çekilmiş fotoğrafınızın olması gerekiyor.
 • Uçak biletini rezerve etmeniz ve beyan etmeniz gerekiyor.
 • Seyahat sağlık sigortanızın olması gereklidir.
 • Malta eğitim kurumundan kabul görmüş olan ve eğitim kurumunuzun müdürünün imzasının olduğu , ödeme yaptığınız makbuzunuzun olması gerekiyor.

Bunların dışında ise, seyahat masraflarınızın nasıl karşıladığınızı gösteren belgelerin olması lazımdır. Son 3 ay içerisindeki banka hesap dökümünün olması lazımdır.

Malta Vizesi Kolay mı?

Ülkeyi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin en çok sorduğu soruların başında ise, Malta Vizesi Kolay mı? sorusu geliyor. Ülkeyi ister öğrenci olarak ve eğitim amaçlı ziyaret edin, isterseniz de turistik olarak ziyarette bulunun, gerekli olan belgeleri beyan etmeniz takdirde vize almanız kolay olacaktır.

İlgili kurumların ve acentaların sizden istemiş olduğu vize evraklarını gerekli ödemeleri yaptıktan sonra ve makbuzu ile beraber, gerekli olan kuruma vermeniz, kısa süre içerisinde ülkeye gitmek için vize almanızı sağlayacaktır. Evrakları erken teslim etmeniz ise, ülkeye girmeniz için ve  vize almanız için daha kısa zaman içerisinde olacaktır.

Malta Vize Evrakları

Malta gibi küçük bir Avrupa ülkesini ziyaret etmek isteyen kişilerin, bazı evrakları hazırlaması gereklidir. Schengen bölgesinde bulunan ve Avrupa Birliği ülkesi olan bu şirin ada ülkesine vize işlemlerini kolay şekilde yapabilirsiniz. Hem turistik, hemde öğrenci olarak gidebileceğiniz gibi, gerekli olan vize evrakları hangi amaçlı gideceğinizin durumuna göre farklılıklar göstermektedir.

Turistik ve öğrenci evrakları farklı olduğu gibi, ortak olarak gerekli olan evraklar bulunmaktadır. Ortak olan evrakları her iki şekilde vize için hazırladıktan sonra, ülkeye hangi amaçla giriş yapacağınızın evraklarını ise ekstra olarak gerekli kurumlara beyan etmeniz gereklidir.

Vize evraklarını kısa sürede hazırlayabileceğiniz gibi, bu durum vize işlemlerinin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Siz de bu güzel ada ülkesine gitmek için, hemen gerekli olan evraklarınızı konsolosluğun görevlendirdiği yerlere beyan ediniz ve vize çıkartarak, ülkeyi ziyaret ediniz.

Malta Vize Var mı?

Malta ülkesine gitmek isteyen Türk vatandaşlarının sıklıkla sorduğu soruların başında ise, Malta Vize Var mı? sorusu olmaktadır. Son zamanlarda Türkiye’den bu ada ülkesine, hem eğitim amaçlı hemde turistik amaçlı gidişler olmaktadır. Özellikle yaz aylarında ülkeye gitmek isteyen turistler, gerekli olan evrakları hazırladıktan sonra, vizelerini alarak rahatlıkla ülkeyi gezebiliyorlar. Vize almak kolay olduğu gibi, çok fazla pahalı bir şey değildir.

Gerekli olan evraklarınızı ilgili birimlere teslim etmeniz ve kısa sürede vize çıkartmanız, sizlerin ülkeyi en kısa zamanda ziyaret etmenizi sağlayacaktır. Malta vize işlemlerini turistleri en cuzi rakamlar uygulayarak sunmaktadır. Siz de bu eşşiz güzellikte olan Malta ülkesini ziyaret edebilir ve tatilinizi bu yerde geçirebilirsiniz.

Malta Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Malta ülkesine gitmek isteyenlerin ve bu gitmek isteyenlerin içerisinde yeşil pasaporta sahip olanların merak ettiği konuların başında ise, yeşil pasaporta sahip olanların ülkeye gitmek için vize çıkartmasının gerekip gerekmediği konusudur. Bilindiği gibi pasaportların bazıları çeşitli şekillerde olmaktadır.

Bu pasaportların içerisinde normal olanları olduğu gibi, özel pasaporta sahip olan kişiler bulunmaktadır. Siyah ve kırmızı renkte olan diplomatik pasopartlar bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin kendisine özel olarak vermiş olduğu yeşil pasaport ise, özel pasaport sahibi olan kişilerin sahip olduğu çeşittir. Gri renkte olan ve hizmet amaçlı olan diğer bir pasaport çeşidi bulunmaktadır. Bu saymış olduğumuz üç pasaport çeşidine sahip olan kişiler, Malta ülkesine vize çıkartmaktan muaftırlar.

Yeşil pasaporta sahip olan kişiler, 180 gün içerisinde ve 90 gün süre ile, schengen bölgesinde bulunan bu Avrupa ülkesine vize çıkartmak zorunda değildirler ve serbest dolaşım hakkına sahiptirler. Fakat umuma sahip olan ve bordo pasaport taşıyan kişiler, Malta’ya gitmek için vize çıkartmaları gereklidir.

Malta İçin Vize

Malta İçin Vize sorusu, çok kişi tarafından sorulan soruların başında geliyor. Malta gibi son derece güzel bir ülkeye gitmek için, vize işlemlerinizi yapmanız kolay bir şekilde olmaktadır. Eğitim amaçlı ülkeye gitmek ve okumak isterseniz, gerekli olan yerlere sizden istenilen belgelerle müracaat etmeniz ve vize çıkartmanız gereklidir.

Aynı şekilde turistik amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, ortak evrakların bulunduğu belgelerin yanında diğer evraklarınızı tamamlamanız ve ilgili acentaya vermeniz, vize almanız için şarttır.

Eğer bazı özel pasaportlara sahipseniz ve ülkeye gitmek isterseniz, kullanmış olduğunuz pasaportun rengine göre, vize almanız gerekmemektedir ve ülke size vize almaktan muaf tutmaktadır. Siz de Malta için vize işlemlerini başvuru formunu doldurarak rahatlıkla ilgili yerlere yapabilirsiniz.

Malta’ya Vizesiz Gidilir mi?

Malta ülkesi çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmek istenen, Avrupa ülkesi başında geliyor. Bunun ise bir çok nedeni bulunuyor. Ülkenin hem ada ülkesi olması, hemde doğal güzelliklere sahip olması bunların başında geliyor.

Turist olarak ülkeyi ziyaret edebileceğiniz gibi, öğrenci olarakta da ülkeye gidebilirsiniz. Ülkeye gitmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelen, Malta’ya Vizesiz Gidilir mi? sorusu oldukça sık bir şekilde kendilerini meşgul etmektedir. Bu sorunun cevabını ise, bilmeyenler için vermek istiyoruz.

Malta ülkesi schengen bölgesinde olan ve diğer çok sayıda Avrupa ülkesi gibi, bunların içerisinde bulunan şirin bir ülkedir. Bu ülkeye eğer özel pasaporta sahip değilseniz, vizesiz giremezsiniz.

Kırmızı, yeşil ve bunun gibi özel pasaportlara sahip olanlar, Malta’ya vizesiz girebilirler. Bunların dışında kalan ve özellikle turistik amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin, vize çıkartmaları gerekmektedir.

Aynı şekilde öğrenci olarak ve ülkede eğitim görmek isterseniz, gene aynı şekilde öğrenci vizesi almanız gerekiyor. Hem öğrenci vizesi için, hemde turistik vize için, gerekli olan evrakları tamamlamanız ve gerekli olan ilgili birimlere teslime etmeniz, vize almanız ve ülkeye gitmeniz açısından yeterli olacaktır. Malta ülkesine bu sahip olunun özel pasaportların dışında ayrı bir pasaport ile giriş yapmanız mümkün değildir.

Ülkeye girmek için çıkaracağınız vize ücreti ise, pahalı değildir. Konsolosluğun görevlendirdiği ilgili birim ve acentalar, gerekli olan evrakları getirdiğiniz takdirde sizlere vize işlemlerini uygun fiyatlarla verecektir. Siz de ekonomik fiyatlara sahip vize işlemlerini kısa süre içerisinde yaparak, Malta’yı ziyaret edebilecek ve gezebileceksiniz.

Malta Adasına Vize Var mı?

Malta ülkesi bilindiği gibi, Avrupa bölgesinde bulunan ve bir ada ülkesidir. Bu ülkeye vizesiz girmek mümkün değildir. Gerekli evrakları tamamladığınız takdirde ve vize ücretini ödediğinizde vize işlemlerini kolay şekilde yapabilir ve vize alarak, Malta adasına gidebilirsiniz. Güzel ve şirin olan bu ada ülkesini, belli vize süresince gezebilir ve tatil yapabilirsiniz.

Amacınız ister turistik olsun, isterseniz de eğitim olsun, vizesiz Malta adasına girmeniz mümkün değildir. Yeşil pasaport gibi özel ve hususi pasaporta sahip olan kişilerin vize işlemlerinden muaf tutulmasının dışında, Malta adasına vizesiz girilemeyeceğiniz söyleyebiliriz. İlgili birimler Malta adasına vize işlemlerini uygun fiyat politikası uygulayarak yapmaktadırlar.

Aynı zamanda kısa süre içerisinde gerçekleşen vize işlemleri, sizlerin bir an önce ülkeye gitmenizi sağlıyor. Siz de Malta adasına gitmek istiyorsanız ve ülkeyi görmek isterseniz, vize işlemlerine başvuru formunu doldurarak başlamanız gereklidir.

Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta ülkesine eğitim amaçlı gitmek isteyen ve ülkede eğitim görmek isteyen öğrencilerin vize çıkartmaları gerekiyor. Malta konsolosluğunun görevlendirdiği ilgili birimlerin kendilerinden istediği evrakları teslim etmeleri, gerekli olan vize işlemleri için yeterli olacaktır. İlk önce vize başvuru formunu yazmanız ve sizden istenen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gereklidir.

Öğrenci vizesi almak için vermeniz gereken evraklar şunlardır.

 • 2 tame biyometrik olacak şekilde resminizin olması gereklidir.
 • Uçak biletinizin rezervasyonunu yaptırmanız şarttır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisini vermeniz gerekiyor.
 • Vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurun.
 • Pasaportunuzun aslının olması ve 3 ay geçerli olması gerekiyor.
 • Ülkede eğitim alacağınız yerin Malta eğitim kurumundan kabul gördüğünü gösteren belgenizin olması şarttır.
 • Seyahat masraflarının karşılanacağını belgelerle göstermeniz gerekiyor.
 • Seyahat halinde sağlık sigortanızın olmasını gösteren evraklar.

Öğrenci vizesi için gerekli olan bu evrakları ilgili acentaya teslim etmeniz, işlemlerinizin daha hızlı olmasını ve ülkeye kısa süre içerisinde gitmenizi sağlayacaktır.

Malta Schengen Ülkesi mi?

Herkesin bildiği gibi, çoğu ülke Avrupa Birliği üyeleri içerisinde ve aynı zamanda shengen bölgesinde bulunmaktadır. Schengen bölgeleri içerisinde yer alan çok sayıda ülke bulunmaktadır. Malta hem Avrupa Birliği üyesi ada ülkesi olup, hemde schengen bölgesinde bulunan ülkedir.

Ülkeye gitmek isteyen turistler ise, schengen pasaportuna sahip olmaları gerekmektedir. Bu sayede gerekli olan vize işlemlerini tamamladıktan sonra, ülkeye giriş yapabilirler. Schengin ülkeleri içerisinde bulunan Malta, küçük bir Avrupa Birliği Üyesi olarak dikkat çekmektedir. Malta gibi çok sayıda schengen bölgesinde bulunan ülkeler bulunmaktadır.

Bu ülkeler ise şunlardır.

 • Belçika
 • Avusturya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Malta
 • Norveç
 • Hollanda
 • Litvanya
 • İsviçre
 • İsveç
 • İspanya
 • İzlanda
 • İtalya
 • Estonya
 • Danimarka
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Fransa
 • Macaristan
 • Lüksemburg

schengen bölgesinde bulunan Avrupa Birliğine bağlı ülkelerdir. Bunların dışında ise, Avrupa Birliğine bağlı olduğu halde, shengen bölgesinde bulunmayan ülkeler bulunmaktadır.

Bu ülkeler ise şunlardır.

 • İrlanda
 • Birleşik Krallık
 • Kıbrıs
 • Hırvatistan
 • Bulgaristan
 • Romanya

gibi ülkelerden oluşmaktadır. Siz de Malta gibi shengen bölgesinde bulunan ülkeleri ziyaret edebilirisiniz.

Vfs Malta Randevu

Vfs Malta Randevu internet üzerinden Malta gibi çok sayıda Avrupa ülkesini ziyaret etmek isteyenlerin, vize işlemleri için randevu almalarını sağlayan sistemdir. Özellikle internet üzerinden randevu almak isteyenlerin sık bir şekilde kullandığı bu randevu sistemi, sistematik olarak çalışmaktadır. Sistem üzerinden randevu almanız için, belli saatlere uymanız gerekmektedir.

Bu saatler içerisinde, Malta ülkesine gitmek için vize işlemleri ve diğer işlemlerinizi yapmak için, online olarak randevu alabilirsiniz. Google arama motorundan kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bu randevu sistemi, Türk vatandaşlarının online olarak sık bir şekilde tercih ettiği randevu sistemlerinin başında gelmektedir. Vfs sistemini kullanmak için ve randevu oluşturmak için yapacağınız bir kaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar üç şekilde olmaktadır.

Bunlar ise şu şekildedir.

 • Birinci adım olarak vize tipini seçmeniz gerekiyor.
 • İkinci adım olarak ise, nasıl başvurulur bölümüne gelmeniz lazımdır.
 • Son ve üçünü adım olarak ise, başvuru sonrası olabilecek durumları görmenizdir.

Bu şekilde Malta ülkesine vize almak için, bu sistemi online olarak internetten kolay şekilde kullanabilirsiniz. Bu şekilde işlerinizi daha kısa zaman içerisinde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Malta Vizesi Schengen mi?

Malta ada ülkesi hem Avrupa Birliğine bağlı, hemde schengen bölgesi sınırları içerisinde bulunan bir küçük ülkedir. Malta ülkesine gitmek için hem turistik, hemde öğrenci vizesinin olması gerekmektedir. Malta schengen bölgesinde bulunması itibariyle, alınacak olan vize de schengen vizesi olarak alınması gerekmektedir.

Çeşitli vize tiplerinin bulunduklarının içerisinde yer alan schengen vizesi, sizlere gezi esnasında faydalar sağlamaktadır. Başta serbest dolaşım hakkına sahip olmanız dışında, bir çok farklı ülkeye bu vize ile seyahat edebilirsiniz. Malta gibi schengen bölgesinde olan ve schgen vizesi taşıyan ülkelere, giriş yapabilir ve ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Malta İçin Vize Gerekli mi?

Malta ülkesine gitmek ve tatil yapmak isteyenlerin sık bir şekilde sormuş oldukları soruların başında ise, Malta İçin Vize Gerekli mi? sorusu gelmektedir. Bilindiği gibi bir Avrupa ülkesi ve aynı zamanda ada ülkesi olan Malta, çok kişi tarafından yazları ziyaret edilmektedir. Turistik amaçlı gelenler çoğunlukta olsa da, eğitim amaçlı ülke ziyaret ediliyor.

Hem turistik amaçlı, hemde eğitim görmek için ülkeye gitmek istediğinizde, vize almanız gerekiyor. Sadece belli özel pasaportlara sahip olan kişilerin vize almadığı ve muaf tutulduğu ülkeye, vizesiz girmeniz mümkün değildir. Öğrenciler için farklı, turistler için farklı olan vize evrakları ilgili kurumlar tarafından kişilere ekonomik fiyatlarla verilmektedir.

Siz de bu ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, vize almanız gerekmektedir. Öncelikle başvuru formunu doldurmanız ve gerekli olan evrakları ilgili yerlere teslim etmeniz gereklidir.

Malta Vize Randevu

Malta’ya gitmek isteyen turistler ve öğrencilerin vize almaları için öncelikle, bir randevu almaları ve gerekli olan evrakları ilgili kurumlara vermeleri lazımdır. Malta gibi Avrupa ülkelerine vize almak için, ister Malta konsolosluğunun görevlendirdiği kurumları telefonla arayarak, isterseniz de online olarak internet üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldığınız tarihte sizden vize için istenen evrakları hazırlayıp teslim etmeniz ise, kolay ve kısa sürede Malta’ya vize almanızı sağlayacaktır. Çoğunlukla Türk vatandaşları Malta’ya gitmek için vize işlerini online olarak halletmektedirler. Online olarak internetten gerekli adımları takip ettikten sonra, randevularını oluşturabiliyorlar.

Hem zamanda tasarruf ediyorlar, hemde kısa sürede vize randevusunu oluşturmuş oluyorlar. Siz de Malta’ya turistik veya eğitim amaçlı gitmek isterseniz, internetten randevu almanız sizler için daha basit olacaktır.

Malta Vizesi Gerekli Evraklar

Malta gibi küçük bir ada ülkesine gitmek için, vize almanız gereklidir. Bu ülkeye gitmek için vize işlemlerini öncelikle randevu ile yapmanız ve sonrasında başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. İster turist olarak ülkeyi ziyaret etmek isteyin, isterseniz de öğrenci olun, sizden vize için hem ortak olarak istenen, hemde ayrı olarak talep edilen vize evrakları bulunmaktadır. Malta vizesi için gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde ve aynı zamanda kesinlikle doğru olarak hazırlamanız gerekiyor.

Malta’ya vize almak için sizden istenen ortak evraklar şunlardır.

 • Bir pasaport çıkartmanız gerekiyor ve schengen pasaportuna sahip olmanız lazımdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ile vermeniz gereklidir.
 • Sigortadan hizmet dökümünü hazırlamanız gerekiyor.
 • Gideceğiniz ve dönüş yapacağınız uçak biletlerinizin göstermeniz gerekiyor.
 • Gelir belgenizi gösteren dökümanın olması lazımdır.
 • Kalacağınız otelin hangisi olduğunun belgesini göstermeniz gerekiyor.
 • Maaş bordrosunu göstermeniz gereklidir.
 • Vize başvuru formunu doldurmanız ve 1 adet fotoğraf bulundurmanız gereklidir.

Bu gibi ortak Malta vize evrakları dışında ise, eğitim amaçlı veya kültürel amaçlı gibi seyahatlarinizde farklı evraklar istenmektedir. Ticari amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, sizden istenen evraklar daha farklı ve detaylı olmaktadır.

Sonuç olarak ülkeyi ne şekilde ziyaret ederseniz edin, evraklarınızın eksik olmaması gerekmektedir. Bu şekilde vize işlemlerinizi kolay şekilde yapabilir ve vizenizi ülkeye gitmek için alabilirsiniz.

Vfs Malta Vize

Vfs Malta vize işlemleri online olarak Türk vatandaşlarının randevu sistemi talep ederek oluşturdukları işlemlerdir. Sık bir şekilde kullanılan bu sistem, hem pratik hemde kolay şekilde vize işlemlerinin olmasını sağlamaktadır. Gerekli olan bazı adımları internet üzerinden gerçekleştirdikten sonra, vize başvurunuz online olarak yapabilir ve ülkeye gitmek için vizenizi çıkartmış olabilirsiniz. Bazı vatandaşların konu hakkında bilgisi bulunmamaktadır.

Eski usülden telefonla gerekli olan mercileri araması ve randevu talep etmesi, işlerini daha uzun hale getirmektedir. Fakat internet çağının kullanıldığı günümüzde, bu işlemleri internetten yapmamak çok mantıklı bir davranış olarak sayılmamaktadır.

Birinci, ikinci ve üçüncü adımları Malta vizesi için gerçekleştirerek, kolaylıkla ve kısa süreler içerisinde çıkarabilme fırsatını yakalamış oluyorsunuz. Vfs sistemini sizde hemen vize için kullanmak isterseniz, hemen google üzerinden gerekli olan sisteme girmeniz ve vize adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Malta Türkler’den Vize İstiyor mu?

Malta ülkesi çok sayıda Avrupa vatandaşını ülkesinde misafir ederken, aynı şekilde ülkemizde bulunan Türk vatandaşlarını da misafir etmektedir. Malta schengen bölgesinde bulunan ve aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olan, ada ülkesidir. Küçük ama şirin olan bu ülke, görsel güzelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. İlginç yemekleri ve manzaraları ülkenin ziyaret edilmesini sağlamaktadır.

Eğitim amaçlı gidildiği gibi, turistik ve tatil amaçlı Malta ülkesi ziyaret edilmektedir. Son zamanlarda Türk vatandaşları Malta’yı tatil amaçlı ziyaret etmektedirler. Fakat Malta ülkesi Avrupa ülkesi olmasına rağmen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek isterseniz, gerekli olan evraklı hazırlamanız ve Malta konsolosluğunun görevlendirdiği birimlere teslim etmeniz ile, vize işlemlerini yapmış oluyorsunuz.

Türk vatandaşı olarak, öncelikle vize için başvuru formunu doldurmanız ve randevu almanız gereklidir. Daha sonra ise, ilgili acentaya giderek Malta vizesi için sizden istenen evrakları zamanında teslim etmeniz lazımdır. Bu şekilde vizenizi uygun fiyatlarla çıkarmış ve ülkeyi ziyaret etmiş olacaksınız.

Malta ülkesine gitmek için, ülke schengen bölgesinde olduğu için schengin pasaportuna sahip olmanız lazımdır. Eğer devlet görevlisi olarak ülkeye gitmek isterseniz, yeşil pasaporta sahipseniz sizden vize talep edilmemektedir ve ülkeyi 90 gün süreyle vizesiz gezebileceksiniz.

Malta Adası Vize İstiyor mu?

Malta Adası Vize İstiyor mu? sorusu Türk vatandaşlarının sık olarak sormuş olduğu sorular içerisinde yer almaktadır. Malta ülkesi bir ada ülkesi olarak, hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, hemde diğer Avrupa Birliğine bağlı olan ülkelerden vize istemektedir. Gerekli olan evrakların ilgili yerlere teslim edilmesi ile, vize işlemlerinizi tamamlamış oluyor ve ülkeye gidebiliyorsunuz.

Turistik, ticari, eğitim ve kültürel amaçlı ülkeye gitmek isteyen vatandaşlar, ekonomik fiyatlarla Malta adası vizesi alabilir ve rahat bir şekilde ülkeyi gezebilirler. Ülke euro para birimini kullandığı halde, çok pahalı olmayan bir ülkedir. Ülkeye gitme amacınız turistik ise, orta bir bütçe ile ülkede tatil yapabilirsiniz. Aynı şekilde okumak ve eğitim görmek için ülke size hitap eden Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer almaktadır. Siz de Malta adasında güzel ve keyifli dakikalar geçirmek isterseniz, gerekli olan belgelerle beraber vize başvurunuzu yaparak, vizenizi alınız.

Malta Adasına Vize Var mı?

Malta adası çok sayıda Türk Vatandaşı tarafından eğitim amaçlı ve aynı zamanda turistik amaçlı ziyaret edilen ülkelerin başında geliyor. Euro kullanan ve küçük bir ada ülkesi olan Malta, tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alıyor. Malta Adasına Vize Var mı? sorusu merak edilen konuların başında geliyor.

Konu hakkında bilgisi olmayan ve bilgi almak isteyen kişilere ise, vizesiz bu adaya girilemeyeceğini ve başvuru formunu doldurarak, vize başvurusu yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Malta adası vizesi uygun fiyatlara sahip vizeler içerisinde yer almaktadır. Online olarak internet üzerinden randevunuzu almanız ve bizzat evraklarla beraber ilgili yerlere gitmeniz, vizenizin kolay şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Malta adasına vize almak isteyen öğrencilerin ise, hem turistik amaçlı vize evraklarını hemde eğitimleri ile ilgili evrakları teslim etmeleri gerekmektedir.

Vfs Global Malta Vizesi

Vfs Global Malta Vizesi sistemini kullanan Türk vatandaşları, vize başvurularını online olarak kolaylıkla internetten yapmaktadır. Belli adımları takip ettikten sonra, kolaylıkla Malta ülkesinin sizden istemiş olduğu vize başvurusunu yapıyorsunuz. Sistem oldukça kullanışlı ve sık bir şekilde randevu oluşturmak için kullanılan sistemlerin başında geliyor.

İnternet üzerinden yapmış olduğunuz global malta vizesini aynı zamanda, sistem üzerinden takip edebiliyorsunuz. Takip sonucuna göre ise, vizenizin ne zaman çıkacağınız ve ülkeye en erken hangi tarihlerde gidebileceğinizin bilgisini rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vfs global randevu sistemine giriş yapan ve Malta vizesi çıkarmak isteyen kişilerin, vize için gerekli olan evraklarının hangisi olduğunu, vize türüne tıklayarak öğrenebiliyorlar.

Üç kademeli adımdan ibaret olan global malta vizesi randevu sistemi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kolaylık olsun diye, hizmet veren sistemdir. Sistem üzerinden nasıl Malta vizesine başvuru yapacağınız adım adım sizlere tarif edilirken, sizde kısa sürede işlemlerinizi sizi yönlendiren sistem sayesinde gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Sistem üzerinden fotoğraf çekme bölümünden ise, biyometrik işlerinizi resim olarak halledebilirsiniz.

Vfs global vize takip sistemi hakkında bilginiz çok fazla yok ise, sık sorulan bölümden neler yapmanız gerektiği hakkında soru sorabilir ve cevap alabilirsiniz. Siz de hem vakitten kazanmak, hemde vize işlerinizi kısa sürede yapmak isterseniz, sisteme ücretsiz bir şekilde giriş yapmanız, Malta vizesi almanız için yeterli olacaktır.

Malta Turistik Vize Ücreti

Malta Turistik vizesi, ülkeye en çok gidilmek amacı ile alınan vizelerin başında geliyor. Bunun sebebi ise, ülkenin hem bir ada ülkesi olması, hemde olağanüstü görüntülere sahip güzelliklerinin olmasıdır. Malta turistik vize ücreti ile, diğer vize ücretleri arasında farklılıklar bulunmaktadır.

Eğitim amaçlı ülkeye gitmek isteyen öğrencilerin alacağı vize ile, turistik olarak ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin alacağı vizenin fiyatları aynı olmamaktadır. Malta’ya vize almak için ücret ödemeden önce, finansal durumunuzu gösteren banka hesabınızın ve destekleyici belgelerinizin bulunması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vereceği turistik vize ücreti ise, euro ile orantılı olarak değişmektedir.

Ülke euro kullandığı için, türk lirasının kaç euro’ya denk gelmesi, türk parası olarak vize ücretinin bedelini belirlemektedir. Ülke Türk vatandaşlarına turistik vize ücretini makul bir fiyat seçeneği ile sunmaktadır. Turistik vize ücreti dışında ödeyeceğiniz ekstra ücretler bulunmaktadır. Bu ücretler fazla olmamakla beraber, kesenizi çok fazla sarmayacak rakamda bulunmaktadır.

Malta Vize Gerekiyor mu?

Çok soruların soruların başında gelen Malta Vize Gerekiyor mu? sorusuna cevap vermek gerekirse, ülkeye vizesiz girilemeyeceğini söyleyebiliriz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ister turistik amaçlı, isterlerse de eğitim amaçlı ve öğrenci olarak gitmeleri, vize almalarından kendilerini muaf tutmamaktadır.

Özel istisnai durumlarda bulunan kişiler haricinde ise, ülkeye vize almadan girişin olmayacağını ve vize ücreti vererek, ancak giriş yapılabileceğinizi söyleyebiliriz. Yeşil ve kırmızı pasaport gibi özel kişilerin ülkeye girişlerinde, 90 gün gibi bir süre vize mecburiyeti bulunmamaktadır. Bu kişilerin içinde olmayan kişilerin ise, ister Türk vatandaşı olsun, ister diğer Avrupa vatandaşı olsun, vize almasının gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Vize ücretlerinin sabit olmadığı ve Türk lirasına göre euro’nun farklılık göstermesi, diğer önemli konuların başında gelmektedir. Siz de ülkeye gezmek veya kültürel amaçlı gitmek için ziyaret etmek isterseniz, bu güzel ada ülkesine vize almanız gereklidir.

Vfs Global Malta Randevu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sık bir şekilde kullanılan Vfs Glabol Malta Randevu sistemi, internet üzerinden yapılmaktadır. Malta’ya ister vize almak için, isterseniz de başka bir şey için müracaat ettiğiniz zaman, hem pratik hemde kullanması oldukça kolay olan global malta randevu sistemini kullanabiliyorsunuz.

Adım adım sizlere ne yapmanız gerektiğini gösteren bu sistem, işlemlerinizin hem kolay yapılmasın sağlıyor, hemde yapmış olduğunuz işlemi takip etmenize olanak sağlıyor. Vfs global malta randevu sistemini kullanan Türk vatandaşları, sistemden vize işlemleri için gerekli olan evrakları kolay şekilde öğrererek, hazırlık aşamasına giriyorlar. Ayrıyetten biyometrik fotoğraf çekme özelliği bulunan bu sistemi, google arama motorundan giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Malta Konsolosluk

Malta Konsolosluğu İstanbul’da yaşayan Türk vatandaşlarının tatil amaçlı ülkeye gitmek için sıkça ziyaret ettiği konsoloslukların başında geliyor. Malta konsolosluğu İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. Konsoloslukta her türlü vize işlemleri yapıldığı gibi, diğer bütün işlemler yapılmaktadır. İster turistik amaçlı Malta ülkesine gitmek isteyin, isterseniz de eğitim veya kültürel amaçlı gidin, konsolosluğa gelmeniz gereklidir.

Konsolosluğun görevlendirdiği ilgili birimlere giderek, yapmak istediğiniz işlem ile ilgili evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Konum olarak İstanbul’da oldukça kolay yerde bulunan Malta Konsolosluğuna kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul haricinde bulunan Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ise, fahri Malta konsolosluğu bulunmaktadır.

Malta Vize Gerekli mi?

Sicilya’nın güneyinde ve bir ada devleti olan Malta’ya gitmek isteyen turistlerin vize alması gereklidir. Yabancı vatandaşların alması gereken turistik vizeler, ücrete tabi tutulmaktadır. Özel görevli kişiler haricinde ise, ülkeye vizesiz girmek yasaktır. Belli prosedürlere uyarak ve gerekli olan evrakları ilgili birimlere getirerek, vize işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Bu işlemin randevusunu internet üzerinden vfs global randevu sistemi üzerinden de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Daha sonra başvuru formunu doldurmanız ve hangi amaçla gitmek istediğinizi beyan etmeniz dahilinde, hazırlamanız gereken evrakları teslim etmeniz ile beraber, vizenizi rahatlıkla ücret karşılığında çıkarmış oluyorsunuz. Vize çıkarmak isteyen kişilerin başvuru yapacakları büyük şehirler üç tanedir. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi yerlerde bulunan vize başvuru merkezlerinden bu işlemleri kolay şekilde yapabilmektedirler.

Eğer kısa süreli bir vize almak isterseniz, randevu almanız gerekmeden müracaatınızı yapabiliyorsunuz. Eğitim vizesi ve turistik vizelerde ise ilk yapmanız gereken işlem, önce randevu oluşturmanız ve sonrasında başvurunuzu gerekli olan yere yapmanız olacaktır.

Randevu işlemini internet üzerinden veya telefon ile kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Malta’ya gitmek için vizenin gerekli olduğu bir kurallar çerçevesinde haraket etmeniz gerekmektedir.

Malta Vize İşlemleri S.S.S

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta Schengen vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak yapılmaktadır. Talep edilen vize türüne göre gerekli Malta vize evrakları tamamlanarak randevuya iştirak edilmelidir.

Malta Vizesi Kaç TL?

Malta Schengen vize bölgesine üye bir ülkedir. Malta vize ücretleri Euro üzerinden belirlenmektedir. 80 Euro konsolosluk harç bedeli, 30 Euro hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti bulunmaktadır.

Malta Vizesi Almak Kolay mı?

Daha önce Schengen vizesi almış olanlar ve gelirini, mesleğini ibraz edenlerin Malta vizesi alması kolaydır.

Malta Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Malta vizesi alacak kişilerin kişisel banka hesabında en az 7.000 TL bakiyesi bulunmalıdır. Banka hesap dökümanları yetkili kişinin imzasını ve kaşesini bulundurmalıdır.

Malta vize randevusu hakkında bilgi alınız.