Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Malta Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: foreignaffairs.gov.mt’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Malta
Consultation For Malta
Consultation For Malta
Previous
Next

Malta Turistik Vize

MALTA VİZE TÜRLERİ NELERDİR?

Malta turistik vize işlemleri, Malta’ ya turist olarak gidebilmek amacına uygun şekilde seyahat edebilmek için alınmış kısa süreli Schengen vizesidir. Malta turistik vizenin süresi 180 gün içerisinde 90 gün konaklama bulunması kaydı ile gerçekleşebilir.

Bu 90 gün içerisinde diğer Schengen ülkelerine vize alınmadan geçiş yapılabilmektedir. Bu sayede de ister kısa süreli seyahatler için isterseniz de 90 gün boyunca konaklama imkanı ile bütün Schengen ülkelerini Malta girişli ve Malta çıkışlı olmak kaydıyla gezmek mümkün olacaktır.

Malta turistik vize için istenilen evraklar standart Malta vize evraklarıdır. Bu evraklar Schengen vizesi için istenilen evrak ile uyumluluk göstermektedir.

Vize başvuru sırasında başvuru formunun amacına uygun olarak doldurulmaması, vize başvurusunda Malta seyahati ile ilgili herhangi bir iltica şüphesi uyandırması, güvenlik ve sağlık açısından ülkeyi zora sokacak girişimlerin bulunması durumları ile karşılaşıldığı zaman ilgili vize başvurusunun reddi yaşanmaktadır.

Malta turistik vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin başvuracakları Schengen ülkesinin kurallarına uymak zorunluluğu bulunmaktadır.

Malta Turistik Vize
Malta Turistik Vize

vize başvuru işlemleri, teslim edilen evrakların ve vize harcının yatırılması ile birlikte başlamaktadır.  Malta turistik vize başvuru değerlendirilmesinin sonuçlanma süresi ise maksimum 10 iş günü olmaktadır.

Seyahatin başlamasına 3 ay kala açılan Malta vize başvuruları için evrak tamamlama ve değerlendirme süresinin de uzama ihtimaline karşı en ideal başvuru aralığı ise bir ayı kapsamaktadır.

Malta Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: foreignaffairs.gov.mt olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.