Malta Turistik Vize

Malta turistik vize ücreti

Malta Turistik Vize

MALTA VİZE TÜRLERİ NELERDİR?

Malta turistik vize işlemleri, Malta’ ya turist olarak gidebilmek amacına uygun şekilde seyahat edebilmek için alınmış kısa süreli Schengen vizesidir. Malta turistik vizenin süresi 180 gün içerisinde 90 gün konaklama bulunması kaydı ile gerçekleşebilir.

Bu 90 gün içerisinde diğer Schengen ülkelerine vize alınmadan geçiş yapılabilmektedir. Bu sayede de ister kısa süreli seyahatler için isterseniz de 90 gün boyunca konaklama imkanı ile bütün Schengen ülkelerini Malta girişli ve Malta çıkışlı olmak kaydıyla gezmek mümkün olacaktır.

Malta turistik vize için istenilen evraklar standart Malta vize evraklarıdır. Bu evraklar Schengen vizesi için istenilen evrak ile uyumluluk göstermektedir.

Vize başvuru sırasında başvuru formunun amacına uygun olarak doldurulmaması, vize başvurusunda Malta seyahati ile ilgili herhangi bir iltica şüphesi uyandırması, güvenlik ve sağlık açısından ülkeyi zora sokacak girişimlerin bulunması durumları ile karşılaşıldığı zaman ilgili vize başvurusunun reddi yaşanmaktadır.

Malta turistik vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin başvuracakları Schengen ülkesinin kurallarına uymak zorunluluğu bulunmaktadır.

Malta Turistik Vize

Malta Turistik Vize

vize başvuru işlemleri, teslim edilen evrakların ve vize harcının yatırılması ile birlikte başlamaktadır.  Malta turistik vize başvuru değerlendirilmesinin sonuçlanma süresi ise maksimum 10 iş günü olmaktadır.

Seyahatin başlamasına 3 ay kala açılan Malta vize başvuruları için evrak tamamlama ve değerlendirme süresinin de uzama ihtimaline karşı en ideal başvuru aralığı ise bir ayı kapsamaktadır.

Malta Turistik Vize S.S.S

Malta Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta Turistik vize almak isteyen kişiler kısa süreli vize türü için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almalıdır. Gerekli evraklar eksiksiz hazırlanmalı, Malta turistik vize başvuru formu tam ve düzgün şekilde doldurulmalıdır.

Malta Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Malta Turistik Vize almak için ödenecek konsolosluk harç ücreti 80 Euro'dur. 60 Euro vize başvuru merkezi danışmanlık ve hizmet bedeli ödenir.

Malta Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta Turistik vize için şu temel evraklar hazırlanmalıdır: Malta turistik vize başvuru formu ve dilekçesi, Pasaport ve kimlik belgesi fotokopileri, 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği, gelir ve banka hesap özetleri, Seyahat sağlık sigortası, Uçak ve otel rezervasyonları

Malta vize randevusu sayfamızı ziyaret ediniz.