Malta Ticari Vizesi

Malta ticari vize

Malta Ticari Vizesi

Malta Ticari Vizesi Hakkında

Malta ticari vizesi, Herhangi bir ticari amaç için Malta sınırları içine giriş yaparak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları bir vize türüdür.

Schengen vizesi şartlarına uygun olarak hazırlanması gereken vize başvuru dosyanızda gerekli olan evrakların listesi için Malta Konsolosluğu resmi sitesini ziyaret edebilir ve gereken evrakları bulabilirsiniz.

Malta ticari vize başvurusunda onay ve yetki Malta Konsolosluğu, Malta Büyükelçiliği ve yetkilendirilmiş vize danışmanlık ofisleridir. Başvuru sırasında resmi olarak sunmanız gereken evraklar şu şekildedir.

l Malta ticari vizesi için Malta Konsolosluğu sitesinden indireceğiniz Malta ticari vizesi başvuru dilekçesi,

l Malta seyahatinizin dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerlilik süreci olan pasaport,

l 35 x 45 cm ölçülerinden en geç 6 ay içinde çekilmiş olan biometrik fotoğraf,

l Malta’da iş yapacağınız, ticari faaliyette bulunacağınız, ticari amaçlı olarak katılacağınız fuar, konferans, sempozyum gibi etkinlikleri düzenleyen organizasyon veya kuruluşların antetli kağıtlarına yazılı olan ve adınıza düzenlenmiş davetiye,

Malta Ticari Vizesi

Malta Ticari Vizesi

l Size ticari davetiye gönderen kişiye ait Malta kimliği, Malta pasaportu,

l Şirketinize ve karşı şirkete ait resmi kayıtlar,

l Ticari sicil gazeteniz,

l Şirket imza sirküleri,

l Çalışansanız şirkette çalıştığınızı gösterir antetli belge,

l SGK hizmet dökümü,

l Şirket sahibiyseniz son üç aya ait banka hesap cüzdanınız,

l Araç, tapu kayıt belgeleri,

Bu belgeler ile birlikte Malta konsolosluğu veya yetkili vize merkezine giderek Malta ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz

Malta Ticari Vizesi S.S.S

Malta Ticari Vizesi Davetiye Örneği Nasıldır?

Malta'da iş ortaklığı yapılacak firmanın antetli kağıdına bir davetiye hazırlanmalıdır. Davetiyede davet edilen kişinin kimlik belgeleri ve iş unvanları yazılmalıdır. Malta iş gezisinin ne amaçla yapılacağı mutlaka belirtilmelidir, seyahat tarihleri ve iş etkinlikleri belirtilmelidir. Malta ticari vize davet mektubu şirketin yetkili kişisi tarafından imzalanmalı ve kaşelenmelidir.

Malta Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta Ticari Vizesi için yapılan başvurular, evrakların prosedürlere uygun olması halinde 7 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Uygun olarak hazırlanmayan ve eksik evraklar içeren başvurular nedeni ile Malta Konsolosluğu tarafından ek evrak talebinde bulunulabilmektedir. Bu durumda Malta ticari vize başvurusunun sonuçlanma süresi uzayabilir. Bu durumda sıkıntı yaşamamak için vize başvurularının Malta seyahatinden15 gün önce yapılması önerilir.

Malta Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Malta Ticari vizeleri Schengen kısa süreli C tipi kategorisindedir. Schengen C tipi vizeleri için 80 Euro harç bedeli ve 30 Euro hizmet bedeli ödenir. Ayrıca 30 Euro danışmanlık ücreti bulunur.

Malta Turist Vizesi hakkında bilgi alınız.