Malta Oturma İzni

Malta Oturma İzni

Malta Oturma İzni

Malta ülkesi yatırımcılar için oldukça avantajlı bir yer almaktadır. Bundan dolayı da bu bölgede oturma izni ve çalışma izni gibi başvuru türleri oldukça fazla karşımıza çıkıyor. Malta oturma izni ile verilen vize kapsamında Schengen bölgesinde serbest bir şekilde vize ile giriş yapma hakkı elde ediyorsunuz.

Ancak Malta oturma izni alabilmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurulması gerekiyor. İlk olarak Malta hükümeti sizden başvuru ücreti talep etmektedir. Talep edilen ücret ise yaklaşık olarak 30.000 Euro olmakta. Ödeme yapıldıktan sonra ise gayrimenkul ayarlanması gibi çeşitli durumlar söz konusu oluyor.

Tüm ödemeleri yaptıktan sonra ise devlet tahvili alınması lazımdır. Başvuru dosyası hazırlarken aynı zamanda sağlık sigortası, gelir belgesi gibi çeşitli belgelerin temin edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Malta Oturma İzni
Malta Oturma İzni

Eğer oturma izni aldıysanız mutlaka Malta’da 6 ay veya 6 aydan daha uzun bir süre ikamet etmeniz gerekiyor. Malta ülkesinde sadece normal oturum izni değil aynı zamanda eğitim amaçlı oturum izni de verilmektedir. Malta bölgesi özellikle son zamanlarda yaptığı yenilikler ile eğitim alanında büyük bir gelişme yaşadı.

Durum bu şekilde olunca öğrenciler için aktif bir eğitim merkezi haline gelen Malta’da eğitim oldukça avantajlı bir durum oluyor. Daha çok dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından tercih edilen Malta eğitim oturma izni ise aynı oturma vizesi süreci ile benzerlik göstermektedir.

Malta Transit Vize Ülkeleri

Malta transit vize ülkeleri, Malta seyahatlerinin gerçekleşeceği hava yolu ile aktarmalı uçuşların bulunduğu ülkeleri kapsamaktadır. Bu ülkeler Malta’ya uçuşu olan ve aktarmalı olarak yolculukların yapıldığı şirketlerin tercih ettiği ülkelerdir. 26 adet Schengen ülkesi ve Türkiye hava alanı ile Malta transit ülkeleri arasında yer almaktadır.

Give a Comment

Acil Vize