Malta Erasmus Vizesi

Malta erasmus vizesi nedir

Malta Erasmus Vizesi

Malta Erasmus Vizesi Hakkında

Malta, erasmus öğrenci değişim programı kapsamında öğrenci kabul eden Ab üye ülkelerinden biridir. Erasmus programı kapsamında Malta’ya gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin tamamı Malta erasmus vizesi almak zorundadır.

Malta erasmus vizesi 3 ay ile 12 ay arasında olup gerekli olması halinde vize süresi uzatımı için başvuru yapabiliyorsunuz. Erasmus öğrence değişimi programı kapsamında Malta’da eğitim görmeye hak kazandıktan sonra Malta Konsolosluğu aracılığı ile yapacağınız başvurular 7 – 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Malta Erasmus Vizesi

Malta Erasmus Vizesi

Erasmus programı kapsamında yapacağınız Malta erasmus vize başvurusunu gidiş tarihinizden en az 5 ay önce yapmanız gerekiyor. Malta erasmus vizesi başvurusunda başvuru dosyanızda yer alması gereken evraklar şunlardır.

l Malta Konsolosluğu internet sitesinden indirmeniz gereken uzun süreli vize başvuru formu,

l 10 yıl içerisinde alınması gereken, dönüş tarihinizden itibaren 3 ay geçerli olan ve yıpranmamış olması gereken pasaportun aslı ve fotokopisi,

l 3.5 x 4.5 cm ölçülerinde biometrik şartlara göre çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf,

l Öğrenci olduğunuz gösteren öğrenci belgeniz, mezun durumdaysanız mezun olduğunuz gösterir diploma,

l 18 yaşından küçükseniz anne ve babanızın imzasının yer aldığı muvafakatname,

l Eğitim programına kabul edildiğiniz gösterir resmi belge,

l Konaklama masraflarınızı ve alacağınız eğitim burslarınızı gösterir onaylı belgeler, mali durumunuzu gösterir hesap döküm belgeleri,

l Schengen bölgesi için standart olarak yapılması gereken 30000 Euro teminat bedeline sahip seyahat sağlık sigortası,

l Kalacağınız otel, ikamet adresini gösterir belge, uçak bileti fotokopisi.

Malta Erasmus Vizesi S.S.S

Malta Erasmus Vizesi Nedir?

Erasmus öğrenci değişim programı Avrupa'da eğitim görmek isteyen üniversite öğrencilerinin yararlandığı bir programdır. Belli bir dönem için geçerli olan Malta Erasmus vizesi sahibine Malta'da eğitim imkanı tanır.

Malta Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Malta Erasmus vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezlerine gerekli evrakları teslim etmek gerekir. Vize merkezinden randevu alınmalı ve eğitimle ilgili tüm belgeler hazırlanmalıdır.

Malta Erasmus Vizesi Çalışma İzni Sağlar mı?

Malta Erasmus vizesi sadece eğitim amaçlı bir vizedir. Öğrenciler Malta'da eğitimleri süresince çalışmak isterlerse Malta Çalışma izni almak durumundadır.

Malta Erasmus Vizesi Ne Kadar?

Malta Erasmus vizeleri için ödenen konsolosluk harç ücreti 80 Euro'dur. 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli yanında 30 Euro vize danışmanlık ücreti de ödenir.

Malta vize sayfamızdan bilgi edininiz.