Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Malta Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: foreignaffairs.gov.mt’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Malta
Consultation For Malta
Consultation For Malta
Previous
Next

Malta Erasmus Vizesi

Malta Erasmus Vizesi Hakkında

Malta, erasmus öğrenci değişim programı kapsamında öğrenci kabul eden Ab üye ülkelerinden biridir. Erasmus programı kapsamında Malta’ya gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin tamamı Malta erasmus vizesi almak zorundadır.

Malta erasmus vizesi 3 ay ile 12 ay arasında olup gerekli olması halinde vize süresi uzatımı için başvuru yapabiliyorsunuz. Erasmus öğrence değişimi programı kapsamında Malta’da eğitim görmeye hak kazandıktan sonra Malta Konsolosluğu aracılığı ile yapacağınız başvurular 7 – 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Malta Erasmus Vizesi
Malta Erasmus Vizesi

Erasmus programı kapsamında yapacağınız Malta erasmus vize başvurusunu gidiş tarihinizden en az 5 ay önce yapmanız gerekiyor. Malta erasmus vizesi başvurusunda başvuru dosyanızda yer alması gereken evraklar şunlardır.

l Malta Konsolosluğu internet sitesinden indirmeniz gereken uzun süreli vize başvuru formu,

l 10 yıl içerisinde alınması gereken, dönüş tarihinizden itibaren 3 ay geçerli olan ve yıpranmamış olması gereken pasaportun aslı ve fotokopisi,

l 3.5 x 4.5 cm ölçülerinde biometrik şartlara göre çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf,

l Öğrenci olduğunuz gösteren öğrenci belgeniz, mezun durumdaysanız mezun olduğunuz gösterir diploma,

l 18 yaşından küçükseniz anne ve babanızın imzasının yer aldığı muvafakatname,

l Eğitim programına kabul edildiğiniz gösterir resmi belge,

l Konaklama masraflarınızı ve alacağınız eğitim burslarınızı gösterir onaylı belgeler, mali durumunuzu gösterir hesap döküm belgeleri,

l Schengen bölgesi için standart olarak yapılması gereken 30000 Euro teminat bedeline sahip seyahat sağlık sigortası,

l Kalacağınız otel, ikamet adresini gösterir belge, uçak bileti fotokopisi.

Malta Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: foreignaffairs.gov.mt olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.