Malta Çalışma İzni

Malta Çalışma İzni

Malta Çalışma İzni

Malta çalışma izni alabilmek için öncelikle oturma izninin alınması şarttır. Özellikle Malta bölgesi finansal anlamda çalışma desteğine ihtiyaç duyuluyor.

Bundan dolayı genellikle yapılan çalışma izinleri eğer finans alanında ise kolay bir şekilde başvuru kabulü gerçekleşmektedir.

Ancak bu durum tabii ki de normal meslek grupları içinde dahil. Yani her isteyen kişi istediği ticari faaliyet ile çalışma izni talebinde bulunabilmektedir.

Normal sisteminin yanı sıra öğrenciler için de çalışma izni verilmektedir. Yani Malta eğitim alırken bir yandan da fazla çalışma imkânımız mevcut böylece çeşitli kazançlar elde edilebileceksiniz.

Malta Çalışma İzni
Malta Çalışma İzni

Malta vizesi ya da Malta’da oturma izni bulunan öğrencilere haftada 20 saati geçmemek şartıyla çalışma izni bulunuyor.

Ancak Malta eğitimi çalışma izninden yararlanacak kişilerin en az 90 günlük bir eğitim süreci içerisinde olduğu kanıtlanması gerekli.

Eğer Malta’da çalışma izni aldıysanız jobplus tarafından onaylanan birçok işte çalışmaya imkânınız bulunuyor.

Jobplus nedir? diye soranlar içinse şunu söyleyebiliriz ki ülkemizde yer alan İŞKUR merkezinin Malta’daki karşılığı olmakta

Eğer çalışma izni aldıysanız fakat eğitiminize belli bir süre devamsızlık yaparsınız otomatik olarak Malta vizeniz iptal edilmektedir.

Bundan dolayı eğitim durumu ile çalışma durumunu iyi bir şekilde idare etmeniz gereklidir.

Eğer sağlık sorunlarından kaynaklı bir devamsızlık söz konusu ise bunu da okula bir yazı ile bildirmeniz gerekmektedir. Böylece eğitim ve çalışma izni konusunda hiçbir sorun kalmayacaktır.

Malta Çalışma İzni Soruları

Malta Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri Değişti Mi?

Olağanüstü durumlar hariç resmi kurumlar çalışma saatlerini değiştirmez. Bundan dolayı Malta Konsolosluğu Ankara temsilciliği de saatlerinde değişime gitmemiştir. Değişim olduğunda sitesinde duyurusu yapılacaktır.

Give a Comment

Acil Vize