Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta aile ziyareti vizesi nedir

Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Malta’da yaşayan aileniziz, arkadaşlarınızı ziyaret etmek amacı ile alacağınız bir vize türü olan Malta aile ziyareti vizesi, gri, siyah ve yeşil pasaport sahiplerinin muaf olduğu, hususi pasaport sahiplerinin ise almak zorunda olduğu bir vizedir.

Vize başvurusunda bulunabilmek için Malta’da ikamet eden veya Malt vatandaşı olmuş olan aile bireylerinden davetiye almış olmanız gereklidir. Davetiye olmadığı zaman başvurunuz olumsuz cevaplanmaktadır.

Vize başvurusunda bulunurken başvuru dosyanızda yer alması gereken evrak listesinde yer alan adınıza düzenlenmiş davetiyede; gidiş ve dönüş tarihleriniz, aile bireylerinize yakınlık derecenizi gösteren aile belgeleri, aile bireylerinizin ikamet ettiğiniz gösteren resmi ikametgah adresi gibi bilgilerin yer alması gereklidir. Davetiye dışında Malta aile ziyareti vizesi için başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar şunlardır.

l Dönüş tarihinizden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi bulunan, 2 adet boş sayfaya sahip olan ve geçerlilik süresinin 10 yıldan eski olmaması gereklidir.

l Malta Schengen vizesi başvuru formu ( Malta Konsolosluğu internet sitesinden indirilmesi gerekiyor )

l Biometrik standartlarda son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf,

Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta Aile Ziyareti Vizesi

l Malta’da yaşayan ve oturma hakkı bulunan aile yakınlarınızdan, arkadaşlarınızdan almış olduğunuz güncel tarihli davetiye,

l Malta aile ve ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişilerin vukuatlı nüfus kayıt örneği,

l Mali durumunuzu gösterir resmi banak dökümanları,

l 18 yalından küçükseniz anne ve baba muvafakat namesi.

Malta Aile Ziyareti Vizesi S.S.S

Malta Aile Ziyareti Vizesi Nedir?

Malta'da yaşayan ve oturma izni bulunan yakınlarını ziyaret etmek isteyen kişiler Malta Aile Ziyareti vizesine yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile müracaat edebilir.

Ailem beni Malta'da ziyaret edebilir mi?

Malta'da birini ziyaret ediyorsanız, ziyaret ettiğiniz kişiden bir davetiye almanız gerekir. Normalde Malta'daki konaklamanızın ilk günleri için konaklama rezervasyonu yapmış olmanız gerekir.

Malta Aile Ziyareti Vizesi Ne Kadar?

Malta Aile Ziyareti vizesi için 80 Euro harç bedeli ve 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi ücreti ödenmelidir. Danışmanlık ücreti için 30 Euro ek bedel bulunmaktadır.

Malta Ticari vize hakkında bilgi alınız.