Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Malta Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: foreignaffairs.gov.mt’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Malta
Consultation For Malta
Consultation For Malta
Previous
Next

Malta Aile Birleşim Vizesi

Malta Aile Birleşimi Vizesi Hakkında

Malta’da yaşayan, Avrupa birliği üye ülkeleri vatandaşları ve Malta vatandaşlığı almış, oturum hakkı bulunan kişiler ile evli olan veya aile kuranların Malta’ya giriş yaparak ikamet etmelerini sağlayan bir vize türü olan Malta aile birleşim vizesi uzun süreli vize kapsamına yer alıyor.

Başvuru yapacak kişilerin aile olduklarını gösteren ve ilgili nüfus müdürlüklerinden onaylı olan belgelere sahip olması gereklidir. Malta aile birleşim vizesi başvurusu yaparken başvuru dosyanızda şu evrakların yer alması gereklidir.

l 2 adet boş sayfası bulunması zorunlu olan ve 10 yıl içerisinde alınmış pasaportun aslı, işlem görmüş sayfaların fotokopileri ve kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfanın fotokopisi,

l Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve aile birleşimi ile Malta’ya gidecek olan kişilerin bilgilerinin yer aldığı Malta aile birleşim vizesi başvuru formu,

l 2 adet biometrik özelliklere göre son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf,

l Nüfus cüdanı fotokopisi,

l Malta’da yetkili avukatlar aracılığı ile doldurulan Declaration of Proof belgesi, Malta’da ikamet eden kişinin belediye onaylı ikametgah belgesi,

Malta Aile Birleşim Vizesi
Malta Aile Birleşim Vizesi

l Aile olduğunu gösterir ve yetkililer tarafından onaylanmış resmi evlilik belgesi ve fotokopisi,

l Malta vatandaşı olmayanlar için oturum izni olduğunu gösterir onaylı ve güncel tarihli belge,

l 18 yaşından küçükler için anne ve baba izni, 18 yaşından küçükler için nüfus kayıt örneği,

l Avrupa Birliği vatandaşı olan kişiler için eş kimlik ve pasaport bilgilerini gösterir belgeler.

Malta Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: foreignaffairs.gov.mt olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.