Malta Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Malta konsolosluğu gaziantep adana

Malta Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Malta Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Malta, Güney Avrupa’da, İtalya yarımadasının bitişiğinde yer alan ve İtalya’ya ait olan Sicilya’nın güneybatısında yer alan, oldukça küçük bir ülke. Nüfusu 500 bini bulmayan, buna rağmen hem Avrupa Birliği hem de Schengen üyelikleri bulunan Malta, Avrupa için oldukça stratejik bir konumda yer alıyor.

15. yüzyılda, Malta şövalyelerinin Kanuni Sultan Süleyman hükümdarlığındaki Akdeniz donanmasına, 100 yıldan sonra ilk yenilgisini tattıran hikayesi, Malta’yı bu sebeple Avrupa’nın önemli bir parçası haline getirmiş durumda.

Avrupa ile Afrika Kıtası’nın, Akdeniz’de bulunan merkezi olma özelliğini de barındıran Malta, bununla birlikte önemli şirket ve finans kuruluşlarının da vergi cenneti durumunda. Ayrıca Malta, eğitim ve turizm için de vazgeçilmez bir Avrupa ülkesi. Bu denli ilgi çekici bir ülkeye gitmek uğruna, Gaziantep’ten yola çıkmayı planlıyor ve başvurunuzu nerede yapacağınızı düşünüyorsanız, Malta Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep şubemize gelin, sizlere yardımcı olalım.

Malta Vize Başvuru Merkezi – Adana

Merkezi Gaziantep’te bulunan Vize Başvuru Merkezi ofisimiz, Gaziantep dışında da pek çok ilimizde hizmet veriyor. İlk örnek ise Adana, Malta Vize Başvuru Merkezi. Adana şubemizden gerçekleştirmek istediğiniz her türden vize başvurusunu gerçekleştirebilirken, söz konusu ülkeler arasında Malta’ya da vize alabilirsiniz.

Malta, en başında da belirttiğimiz gibi bir Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi üyesi. Bu üyelik, Malta’ya gitmek isteyen Türk Umumi Pasaport sahibi vatandaşlarına, Schengen vizesi almayı zorunlu kılıyor. Bu açıdan bakıldığında ise Adana’da bu hizmeti biz sağlıyor ve ihtiyacınız olan Schengen vizesini sizlere sağlayabiliyoruz. Malta vizesi almak istiyor ve Adana’da yaşıyorsanız, sizleri ofisimize bekliyoruz.

Malta Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Malta vizesi başvuruları kolay görünmesine karşın, bir o kadar da karmaşıktır. Hali hazırda her ülkenin kendine has vize başvuru sürecine sahip olması ile birlikte, bu başvurular için adım adım ilerlemek, hata yapma ihtimalini zayıflatır.

Sizlere hizmet sunduğumuz Hatay, Malta Vize Başvuru Merkezi, bu doğrultuda bilinçli ve uzman bir hizmet sunuyor. Alacağınız profesyonel danışmanlık hizmeti ile birlikte, adım adım ve hızlıca Malta vizesi hakkına kavuşabiliyorsunuz. Kısaca bahsetmek gerekirse;

 • Seyahat planınızı irdeliyor
 • Seyahat sürenizi öğreniyor
 • Vize türünüzü belirliyor
 • Evrakları sizden bekliyor
 • Temin edilen evraklar ile başvuru sağlıyor
 • Konsolosluk randevunuzu ayarlıyor
 • Son aşamadaki vize işleminizi takip ediyor
 • Vizenizi tarafınıza yolluyor

Ve işlemlerinizi %99 oranda başarı ile sona erdiriyoruz.

Malta Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Erasmus adlı çoklu öğrenci değişim programını duymuşsunuzdur. Bu program ile Erasmus öğrenci değişim programına imza atmış dünya ülkeleri, birbirleri arasında öğrenci değişimi gerçekleştiren lise ve üniversitelerden öğrenci kabul ediyorlar.

Yalnızca Erasmus değil, hali hazırda var olan birçok öğrenci değişimi programı ile bu prosedür uygulanıyor. Prosedürlerin uygulanması için ise bazı ülkelere vize gereksinimi duyuluyor. Örneğin, Türkiye’den Azerbaycan’a öğrenci değişimi için giden bir öğrenci vizeye ihtiyaç duymazken, Malta seyahati ve öğrenimi için Malta vizesi ihtiyacı duyabiliyor.

Kahramanmaraş’ta yaşıyor ya da okuyorsanız, buradan gerçekleştirilecek olan bir başvuru ile öğrenci değişim programı adına Malta vizesi almak gibi bir işlemi yerine getirebilirsiniz.

Vize Başvuru Merkezi olarak Kahramanmaraş şubemiz ile de hizmet veriyor ve yalnızca öğrenciler için değil, tüm vatandaşlarımıza bu desteği sağlıyoruz. Malta Vize Başvuru Merkezi, Kahramanmaraş şubesi bir telefon kadar yakınınızda.

Malta Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Mersin, Vize Başvuru Merkezi bulundurduğumuz ve Malta vizesi başvurularını gerçekleştirdiğimiz Akdeniz illerimizden bir başkası. Akdeniz’in sıcak kumları ile yetişmiş ve bu atmosfere yabancı olmayan vatandaşlarımız için bir başka Akdeniz noktası olan Valletta, daha doğrusu Malta vizesi almak konusuna eşlik ediyoruz.

Mersinli vatandaşlarımıza hizmet vermek adına, kendilerine bir başka şehre gitmeden ve başvuru sürecini evlerinden uzaklaşmadan tamamlamaları için Mersin’de bulunan Malta Vize Başvuru Merkezi ofisimize davet ediyoruz. Başvuru süreci başlatmak, hızlandırmak ve kolayca vize almak üzere ofislerimize uğramayı ihmal etmeyin.

Malta Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Malta vizesi edindiren ve vize başvuru süreci boyunca yanınızda olan şubelerimizden Şanlıurfa Malta Vize Başvuru Merkezi, sizlere daha iyi bir hizmet vermek adına Güneydoğu Anadolu Bölgesi hizmetlerimize eşlik eden ofislerimizden birisi.

Güneydoğu’da Gaziantep’ten sonra en büyük ikinci ol olma sıfatını taşıyan Şanlıurfa’da yaşıyor ve Malta vizesi almak istiyorsanız, buyurun vize türünüzü tespit edelim ve gerekli çalışmalara başlayalım. Vize Başvuru Merkezi faaliyetlerimiz, Türkiye’nin 81 vilayetinde devam ediyor.

Malta Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Malta Vize Açık mı?

Malta'ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri vizeye tabi iken, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde vizeden muaftır. Malta Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için Schengen vize kriterleri geçerlidir.

Malta Vizesi Almak Kolay mı?

Malta vizesi almak, Malta konsolosluğunun talep ettiği vize evraklarının eksiksiz ve hatasız bir şekilde sunulduğu takdirde zor değildir. Ancak başvuranın daha önceden vize reddi varsa ya da Malta vize dosyasını hatalı ve eksik evraklar ile hazırlıyorsa Malta vize reddi olabilmektedir.

Malta Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

Malta Konsolosluğu uzun süreli Schengen D tipi vize başvuruları Malta Konsolosluğuna doğrudan yapılmalıdır. Malta'da 90 günden daha uzun süre kalmayı gerektirecek amaçlarla (eğitim, aile birleşimi, oturum, vb.) vize başvurusunda bulunan kişilerin başvuruları Malta Konsolosluğu tarafından doğrudan kabul edilmektedir. Kısa süreli vizelerde ise başvurular yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri

Malta vize pasaport randevu işlemleri

Malta Vizesi; Pasaport Vize Randevu işlemleri

21 Eylül 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da ve Sicilya Adası’nın hemen güneyinde yer alan, 5 takımadadan oluşan bir ülkedir. Yüzölçümü yalnızca 316 kilometre kare olan Malta’nın başkenti ise Valletta’dır.

Malta nüfusunun çoğu, yine başkent Valletta’da yaşar. Osmanlı İmparatorluğu’nun Akdeniz’de hüküm sürdüğü yıllarda işgal etmek istediği, ancak nihai sonuca bir türlü erdiremediği bu adalar topluluğu, bugün Avrupa Birliği’ne üye ve Schengen Bölgesi’nde bulunan Malta Cumhuriyeti olarak anılıyor.

Ülkenin nüfusu ise yalnızca 494 bin dolaylarında. Erasmus ve Dil eğitimi için çok uğrak yerlerden biri olan Malta, ayrıca turizm ile geçiniyor.

Malta vizesi alarak hem Malta hem de Avrupa Birliği ülkelerine giriş yapabilirsiniz. Malta, Schengen anlaşması gereği, bir Schengen üyesi olduğu için kısa süreli vize olarak bu vize türünü veriyor.

90 güne kadar olan vize ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte olan Malta vizesi almak için vize başvuru merkezimiz ile irtibata geçmeniz ve size sağlayacağımız yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Malta vizesine sahip olmak için beklemeniz gereken süre ise ortalama 10 gün.

Malta Vize Randevusu Açıldı

Dil öğrenimi adına öğrenci vizesi, tatil ve gezi yapabilmek adına Schengen vizesi, uzun süreli seyahat amacı ile ise D tipi ulusal vize alabileceğiniz Malta için başvuru sürecini başlatmanız ve hemen ardından Malta vize randevusu açıldı bilgisini edinmeniz gerekiyor. Başvuru sürecinizin kabulünü gösteren bu bildirim, evraklarınızın incelenmesi ve yapılacak mülakat için önemli bir ayrıntı.

Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri

Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri

Malta vizesi almak için toplamda 8, iş için gidecekseniz ise toplamda 10 kalem belge hazırlamanız yeterli oluyor. Hazırlanması ve başvuru öncesinde tarafımıza iletilmesi gereken bu belgeler;

 • Pasaport aslı (Seyahat dönüşü itibari ile 3 ay geçerli ve aynı zamanda en az 2 boş yapraklı olması gerekiyor)
 • Vize başvuru formu (Eksiksiz, hatasız, imzalı)
 • Bir adet biyometrik fotoğraf (Biyometrik fotoğraf özelliklerine sahip ve standartlara uygun)
 • Pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisi
 • TC Kimlik kartı fotokopisi
 • Uçak bileti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • İş için gidiliyorsa, işveren istihdam belgesi
 • İş için gidiliyorsa ETC numarası belirten çalışma mektubu
 • Ek olarak, vize harcı ödeme dekontunun da evraklar içerisinde olması gerekiyor.

Malta Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Malta, kısa süreli ve 90 güne kadar olan vize ihtiyaçlarınız için Schengen vizesi prosedürleri uyguluyor ve sizlere Macaristan Vizesi‘nde olduğu gibi Schengen vizesi veriyor.

Ek olarak, 90 gün üzeri seyahatleriniz ve özellikle çalışma, aile birleşimi ya da oturum için ihtiyaç duyduğunuz vizeler ise D tipi vize olarak geçiyor. Schengen Bölgesi üyeler, D tipi vize türlerini ‘’Ulusal vize’’ olarak tanımlıyorlar. Kısacası, ulusal vize alarak Malta’da uzun süre kalınabiliyor.

Malta’nın vermiş olduğu vize türlerine gelirsek;

 • Transit vize
 • Ticari vize
 • Turist vizesi
 • Spor faaliyetleri vizesi
 • Kültürel vize
 • Aile, Arkadaş ziyaret vizesi
 • Aile birleşimi vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Oturum vizesi
 • Eğitim & Öğrenci vizesi

Olarak sınıflandırabiliriz. Tüm bu belgeler için 90 gün ve altı ihtiyaçlarınızda Schengen, 90 günden uzun ihtiyaçlarınızda ise D tipi vize başvuruları yapabilirsiniz.

Malta vizesi almak konusunda uzman ve her türlü bilgiye sahip olan vize ekibimiz ile sizler de kısa ya da uzun süreli Malta vizesi almaya hak kazanabilirsiniz. Bunu sağlamak adına vize başvuru merkezimiz ile irtibata geçmeyi ihmal etmeyin.

Malta Vize Ücretleri Güncellendi

İtalya’nın güneyinde, İngilizce öğrenmek adına öğrencilerin sıklıkla eğitime gittiği en popüler ülke, kuşkusuz Malta. İngiltere’den uzakta olmasına ve Avrupa’nın birçok ülkesine İngiltere’den daha yakın olmasına karşın, maruz kaldığı 200 yıllık İngiliz sömürgeliği sebebi ile ülkede resmi dil İngilizce olarak benimsenmiş durumda. Bu durum sebebi ile sıklıkla öğrenci ve turistlerin akınına uğrayan ülke, son yıllarda bu konularda çok fazla turist çekiyor.

Malta vizesi almak ve ülkeye gitmek isteyenler için güzel haber. Malta, Schengen Bölgesi içerisinde vize ücretleri konusunda en uygun ülkelerden biri. Bu yıl da uygulama aynı şekilde devam ederken, Malta vize ücretleri güncellendi. Güncel fiyatları ile hâlâ oldukça cazip ücretlendirmeler uygulayan Malta’ya gitmek istiyorsanız, işte güncel vize ücretleri;

 • Malta Schengen vizesi, 12 yaş üzeri – 80 €
 • Malta Schengen vizesi 6-12 yaş (Ayrıca anlaşmalı ülkeler için) – 40 €
 • Malta Schengen vizesi 0-6 yaş (Bedelsiz)
 • D tipi ulusal Malta vizesi 66 €

Belirtilen fiyatlar, Malta’nın konsolosluk vize harç bedelleri olmakla birlikte, hizmet ve danışmanlık bedelleri bu fiyata dahil değildir.

Malta Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Malta Konsolosluğu, Malta vizesi başvuru işlemlerinizin nihai sonuca erdiği yerdir. Bir anlamda son durak olarak da düşünebileceğiniz bu noktada, başvurularınız, evraklarınız, vize harcınız ve dahası sona ermiş ve artık mülakatta olduğunuz gerçeği ile karşı karşıyasınızdır.

Yine bu noktada, Malta Konsolosluk yetkilileri tarafından, sizlere ne sebeple ülkeye giriş yapmak istediğinize dair sorular sorulacaktır. Sorulara verilen yanıtlar, her ülke vize işlemlerinde olduğu üzere, ülkeye dair tehdit unsuru oluşturmamalı.

Vize randevu pasaport işlemleri ise konsolosluk mülakat süreci sonrasında başlıyor. Vizenizin hazırlanma süreci, vize için onay alıp almayacağınıza bağlı. Şartları yerine getirmeniz durumunda, vize almamanız tamamen sürpriz olacaktır.

Elbette bu konuda vizeyi alacağınıza inancımız tam. Zira her şeyi doğru yapmanız adına, yolun başından bu yana sizinle birlikte olacağız. Sonuçlanan ve Malta vizesi onaylanan pasaportunuzu biz teslim alacak ve tarafınıza yollayacağız.

Malta Vizesi Pasaport Ve Randevu İşlemleri S.S.S

Malta Konsolosluğu Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Malta Konsolosluğu vize randevu talepleri için saat 9.00 ile 16.00 saatleri arasında +90 (212) 311 12 12 numaradan telefon ile ulaşabilirsiniz. Veya maltaconsulate.istanb[email protected] adresi aracılığı ile mail yolu ile ulaşabilmektesiniz.

VFS Malta Vize İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

VFS Malta vize işlemleri sırasında doldurulması gereken başvuru formunu ve istenen ek belgeler hazırlandıktan sonra randevu alıp vize başvuru merkezimizde Malta vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında almanız gereken randevular için 0 (212) 373 58 03 numaralı çağrı merkezimizi aramalısınız.

Malta Vizesi-Covid 19

Malta vizesi covid

Malta Vizesi ve Covid 19

Son zamanlarda ofislerimize ulaşarak Malta vize başvurularını Coronavirüs nedeniyle hangi süreçlerde yapmaları gerektiğini merak eden vatandaşlarımız için bazı önemli detayları açıklayacağız.

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 hakkında aklınızdaki soruların bazılarına bu yazımız sayesinde yanıt bulabileceksiniz. Yeni bilgilerin gelmesi veya gelişmelerin yaşanması halinde güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vize başvurularını sonraki bir tarihe kadar yapmanız mümkün değildir. Bu tarihlerin açıklanması ve netleşmesi halinde sitemiz üzerinden gerekli açıklamalara yer verilecektir.

Henüz tarihlerin netleşmediğini belirtirken, randevu oluşturmanızın ancak bu tarihlerin açıklanması ile mümkün olacağını aktarmaktayız.

Tekrar hangi tarihlerde vize başvurusunu yapacağınızı ve Malta vize başvurusu için güncel yöntemlerin neler olacağını merak ediyorsanız, gerekli gelişmelerden haberdar olabilmek için sitelerimizi sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Bunun dışında, içerisinde bulunduğumuz günlerde ileri bir tarih için randevu oluşturmanız mümkün değildir. Randevu sistemlerinin açılması halinde gerekli bilgilendirmeler ekiplerimiz tarafından yapılacaktır.

Bunun dışında, mevcut vizelerini kullanamayan kişilerin vize ücretlerinin iadesi ile ilgili soruları firmalarımıza ulaştırılmaktadır.

Malta Vizesi-Covid 19

Malta Vizesi-Covid 19

Ancak koronavirüs nedeniyle kullanmadığınız vizelere dair herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır. Hizmetlerin yeniden verilmeye başlanmasıyla başvurular tekrar yapılmalıdır. Bu da vize ücretlerini yeniden ödeyeceğinizi göstermektedir.

Malta Vize Başvuruları Durduruldu Covid 19

Malta seyahatlerini uçuşların iptal olması nedeniyle gerçekleştiremeyen vatandaşlarımızın vize süresini uzatmaları mümkün olmayacaktır.

Uçuşların gerçekleşmemesinden dolayı iptal olan vizeler için başvurular tekrar alınacaktır. Değerlendirmede olan başvurularınız ise uçuşların iptal edildiği gerekçesiyle reddedilecektir.

İleri bir tarihe ertelenen Malta vize başvurularınızın takipleri için sizleri yalnız bırakmayacak olan ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Randevuların açılmasının ardından ilk olarak haberdar olabileceğiniz yöntemleri öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Yeniden gerçekleştireceğiniz başvurularda yapacağınız ödemelerin güncel rakamlarını öğrenebilirsiniz. Vize ücretlerinde ve evraklarında hangi işlemlerin yeni ekleneceğine dair bilgilendirmeleri yapacağız.

Sizler de Malta vizelerinizi almadan önce Covid-19 virüsü sebebiyle alınacak ek önemlere dair sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başvuru esnasında kısıtlamalı bir şekilde gerçekleştirilecek olan işlemlerden mağdur olmamanız için gerekli titizliği göstermeye devam edeceğiz.

En yakın zamanda açıklanacak olan güncel bilgilerle ve tarihlere ilişkin bilgi aktarımlarıyla sizlere destek olmayı sürdürmekteyiz. Dünya genelinde durdurulan vize işlemlerinde süreçleri adreslerimiz sayesinde takip edebilirsiniz.

Malta Vizesi-Covid 19 S.S.S

Malta Seyahat Kısıtlaması Sürüyor mu?

Malta'ya uluslararası seyahate izin verilir. Girişe izin verildiğinden emin olmak için gerekliliklere uymak gerekir.

Malta Seyahatlerinde Aşı Uygulaması Nasıldır?

Seçilmiş ülkelerde verilen, COVID-19'a karşı tam aşı için geçerli bir sertifika ibraz eden yolcular, kalkış öncesi test gerekliliklerinden muaftır. Nihai doz, kalkıştan en az 14 gün önce ve 270 günden fazla olmamak üzere uygulanmış olmalıdır. Bundan sonra, aşı sertifikası, bir aşı takviyesinin uygulandığını yansıtmalıdır.

Malta Covid Testi İstiyor mu?

Aşılanmamış yolcuların, varışta son 72 saat içinde yapılan negatif bir PCR testinin kanıtını sunmaları gerekmektedir. Alternatif olarak, varışın önceki 24 saati içinde alınan bir AB Dijital Sertifikası biçiminde hızlı bir antijen testi sunulabilir. Yakın zamanda COVID-19'dan iyileşenler, bunun yerine varıştan en fazla 180 gün önce düzenlenmiş bir AB Dijital COVID sertifikası veya eşdeğeri şeklinde iyileşme kanıtı sağlayabilir.

Malta vize başvurusu hakkında bilgi alınız.

Malta Vize İşlemleri

Malta vize işlemleri

Malta Vize

Malta Avrupa’nın küçük ülkelerinden olan ve turistik amaçlı gidilen güzel yerlerden bir tanesidir. Ülkeye hem civar bölgelerden yerli turistler, hemde yabancı turistler gitmektedir.

Malta’ya gitmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında ise, Malta vizesi gelmektedir. Malta gibi turistik olarak çok sık ziyaret edilen ülkeye vize ile giriş yapmak mümkün olmaktadır. Malta çoğu Avrupa ülkesine vize uygulayan Avrupa ada ülkesinden bir tanesidir.

Bu ülkeyi ziyaret etmek istiyen hem normal kişilerin, hemde öğrencilerin vize almaları gerekmektedir. Öğrenci olmayan ve ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin, Malta vizesi ile ilgili bazı prosedürlere uyması gerekmektedir. Aynı şekilde öğrenci olan kişilerin vize işlemlerini yapmaları için, bazı maddi ve hukuki kurallara uymaları gerekiyor.

Malta Vize Başvuru

Malta ülkesine gitmek için vize başvusurunu gerekli olan birimlere giderek ve sizden istenen evraklarla birlikte yapmanız gereklidir. Malta vize başvurusu için yapmanız gereken ilk şey, bulunmuş olduğunuz ülkenin Malta konsolosluğuna gitmeniz ve ülkeye gitmek istediğinizi beyan etmeniz olacaktır. Konsolosluğunu sizleri vize başvurusu için yönlendirmesi ile beraber, vize işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

Hem evrak ve döküman olarak gerekli olan belgeleri hazırlayarak bizzat kendiniz vize başvurusu yapabileceğiniz gibi, online olarakta bu işlemleri internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Malta vize başvurusu yapmak isteyen turistlerin belli bir ücret vermesine gerek yoktur. Başvuru sonrasında ise, vizeyi çıkartmanız için bir bedel ödemeniz yeterli olacaktır.

Bu güzel ve şirin ada ülkesine uygun fiyatlarla vize başvurusu yaparak gezebilirsiniz. Avrupa’nın en çok tercih edilen ada ülkesi olan Malta, her sene binlerce kişiyi misafir etmektedir.

Malta Vizeli mi?

Malta ülkesine gitmek isteyen bazı kişilerin en çok merak ettiği konuların başında ise, ülkeye gitmek için vize almanın mecbur olup olmadığıdır. Ülkeye ister öğrenci olarak giriş yapmak isteyin, isterseniz de gezmek amaçlı gidin bir vize almanız gereklidir.

Malta ülkesine vize almak isteyen Türk vatandaşlarının gitmesi gereken bazı konsolosluklar bulunmaktadır. Bu konsolosluklara giderek, ülkeye gitmek için vize başvurusu yapabilirler ve kolaylıkla vize alabilirler. Sizden istenen vize ücretini ödemeniz halinde ise, kısa süre içerisinde ülkeye gitmek için vizeyi almış olacaksınız. Malta ülkesine gitmek isteyen Türk vatandaşlarının gitmesi gereken konsolosluklar genelde büyük illerde olmaktadır.

Bu illerin konsoloslukları ise şuralardır.

 • İstanbul’da yaşayan kişilerin Malta Başkonsolosluğuna gitmeleri vize almaları için yeteli olacaktır.
 • Eğer İstanbul dışında ve İzmir’de yaşıyorsanız, İzmir Fahri Konsolosluğuna gitmeniz, vize başvusu yapmanız için yeterli olacaktır.
 • İstanbul ve İzmir dışında diğer büyük bir ilimiz olan Antalya’da yaşayanlar ise, Antalya Fahri Konsolosluğuna giderek, vize başvurusu yapabilirler ve vize alabilirler.

Bu üç tane büyük şehir haricinde başvuru yapmanız mümkün değildir. Bu illerin dışında yaşayan kişilerin ise, kendilerine yakın şehirlerde bulunan Malta konsolosluklarına vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Malta Vize Ücreti 2022

Malta ülkesine gitmek isteyenlerin merak ettiği diğer konulardan bir tanesi de vize ücretleridir. Özellikle 2022 yılından beri Malta vize ücretlerinde değişkenlikler meydana gelmiştir. Hem doların artış göstermesi, hemde euro para biriminin artması, ülkemizden Malta vize ücreti almak isteyenlerin fiyatlarda artış yaşamasına neden olmuştur.

Malta Vize Ücreti 2022 yılında daha uygun fiyatlarda iken, bu rakam 2022 yılı itibari ile değişkenlik göstermiştir. Vize ücretinin dışında ise ek hizmetlerin olması, kişinin vize ile ilgili maddi işlemlerde daha farklı bir fiyat vermesine neden olmaktadır.

2022 yılından itibaren çok fazla artış olmasa da, ufak artışların yaşanması olağan durumlardan bir tanesidir. Böyle güzel bir ada ülkesine gitmek için vize almak isteyen kişilerin, vize ücretlerini ödemede taksit seçenekleri ilgili birimler tarafından kendilerine sunulmaktadır.

Bu şekilde hem ödeme kolaylığı yaşamış olmaktadır, hemde toplu olarak para vermek zorunda kişiler kalmamaktadır. Çok fazla bir bedel olmasa bile, insanların bu taksit seçeneğinden yararlanmaları kendilerinin faydasına olmaktadır.

Siz de Malta vize ücreti ile ilgili maddi bilgileri, gerekli birimlere giderek öğrenebilirsiniz. Malta vize ücretleri ülkeye gidiş yapmanız gereken durumlar itibariyle değişkenlik gösteriyor. Ülkeye girmek için farklı vize türleri bulunuyor.

Bu türler ise şunlardır.

 • Turistik amaçlı vize.
 • Ticari olarak ülkeye gitmek için vize almak.
 • Ziyaretçi vizesi almak.
 • Kültürel vize.
 • Eğitim vizesi.
 • 0 ile 6 yaş arasındaki olan çocuklara vize almak.
 • 6 ile 12 yaş grubunda bulunan kişiler için vize türü bulunuyor.

Bunların dışında ise erasmus türü vize bulunmaktadır.

Malta Adası Vize

Malta adasını ziyaret etmek isteyen kişilerin ülkeye gitmeleri için, vize almaları gerekiyor. Eğitim amaçlı olsun, turistik amaçlı olsun veya öğrenci olun ülkeye vize almadan giriş yapmanız mümkün değildir. Fiyat olarak vize türlerine göre değişkenlik gösteriyor. Malta adası yabancı turistlerden çok fazla vize parası isteyen bir ülke değildir.

Bunun nedeni ise, ülkenin tarihi ve turistik güzelliklerinin yabancı kişiler tarafından görülmesinin istenmesi ve ülke tanıtımının olmasıdır. Cuzi bir bedel karşılığında ise, malta adası vizesini gerekli olan yerlere ve gerekli olan belgelerle başvuru yaparak alabilirsiniz.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta vizesi almak isteyen kişilerin belli evrakları hazırlamaları ve gerekli mercilere başvuru yapmaları gerekmektedir. Öğrenciler için ayrı, turistik amaçlı gitmek isteyen kişiler için ayrı olan gerekli evraklar aralarında farklılıklar göstermektedir. Bunların dışında ise ortak olarak gerekli olan evraklar bulunmaktadır.

Bu ortak evraklar şunlardır.

 • Vize başvuru formunun olması gerekiyor.
 • Pasaport çıkarmanız gerekmektedir.
 • Pasaport fotokopisi.
 • 1 adet fotoğrafın olması gereklidir.
 • Nüfus cüzdanının önlü ve arkalı fotokopisi gerekli olan evraklardır.
 • Gidiş ve dönüş uçak biletlerinizin olması gerekiyor.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Hotel rezervasyonu yaptırmanız gerekiyor.
 • Gelir belgesi beyan etmeniz gereklidir.
 • Çalışıyorsanız iş yerinden izin belgesi almanız ve beyan etmeniz lazımdır.
 • Sigorta giriş bildirgeniz beyan etmeniz gereken evraklar içindedir.
 • Maaş bordronuzu göstermeniz gereklidir.

Bunların dışında ise şahsi dilekçenizle beraber, sigorta hizmet dökümünü gösteren belgenizin yanınızda olması gereklidir. Bu belgelerin bazılarının aslını, bazılarının ise fotokopisini göstermeniz ve vermeniz yeterli olacaktır.

Malta Schengen mi?

Schengen vizesi diğer vize türlerinden farklı olmakla beraber, Malta ülkesinin schengen ülkeleri içerisinde yer alıp almadığı, kişiler tarafından merak edilmektedir. Schengen vizesi; Avrupa birliğine bağlı olan ülkelerin ve aynı zamanda Avrupa Serbet Ticaret Birliği üyelerinin içinde bulunduğu ülkelerin sahip olduğu vize türüdür.

Bu ülkelerin içerisinde Malta ülkesinin olup olmadığı ise, çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Malta bir Avrupa birliği üyesidir. Ada ülkesi olmasına rağmen ve Avrupa’nın en küçük ülkeleri içerisinde bulunmasına rağmen, Schengin vizesi ile ülkeye giriş yapabileceğiniz bir ülkedir.

Schengin vizesi ise, diğer vize türleri gibi olmayıp, farklılıklar arz eden bir vize türüdür. Her Avrupa birliğine üye olan ülkeler schengen bölgesinde bulunmamaktadır.

Bu bölgelerde bulunmayan ülkelerin sayısı ise, 6 tanedir. Malta bunların dışına kalıp, hem schengen bölgesinde kalan Avrupa birliği üyesi ülkedir, hemde turistlerin ülkeyi schengen vizesi ile ziyaret edebilecekleri ülkedir.

Malta Vizesiz mi?

Malta gibi küçük ve Avrupa’nın en küçük ada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sormuş olduğu soruların başında Malta Vizesiz mi? sorusu gelmektedir. Ülkenin küçük olması ülkeye vizesiz girileceği anlamını çıkarmaz. Bu yüzden Malta gibi tarihi güzellikleri oldukça fazla olan bir ülkeye vizesiz girmeniz ve seyahet etmeniz mümkün değildir.

Schengen bölgesinde olan ve schengin vizesi çıkartıldıktan sonra ülkeye, gerekli olan evraklı hazırladıktan sonra giriş yapabilirsiniz. İkamet ettiğiniz yerdeki ilgili birimlere ülkeye giriş yapmak için vize başvuru yapmanız gerekmektedir.

Malta Vizesi Ekşi

Malta ülkesine seyahet etmek isteyen ve ülkeye girmek için vize çıkartması gereken kişilerin, konu ile ilgili bilgi alabilecekleri platformlar bulunmaktadır.

Bu platformlar arasında yer alan Malta Vizesi Ekşi bölümü, sizlere vize hakkında yeterli ve doyurucu bilgileri vermektedir. Ülkeye hangi vize ile giriş yapılacağından tutun, gerekli olan evraklara varana kadar ekşi bölümünden konu ile alakalı yeterli bilgileri alabiliyorsunuz.

İnternet arama motorundan ilgili bölümün linikine tıklayarak, siteye giriş yapmanız yeterli oluyor. Malta vizesi için ekşi bölümünü kullanmak, çok kişi tarafından tercih edilen bölümlerin başında geliyor.

İnsanların hem konu hakkında daha iyi bilgi alabilmesi, hemde kısa süre içerisinde işlemlerini yapabilmesi ekşi bölümünü ziyaret etmelerini sağlıyor. Siz de Malta ülkesine ziyaret etmek için vize işlemlerini yapmak için, ekşi bölümüne online olarak giriş yaparak, gerçekleştirebilirsiniz.

Malta Turist Vizesi

Malta Turist Vizesi ülkeyi en çok ziyaret etmek isteyenler tarafından alınan ve talep gören vizelerin başında geliyor. Ülkenin doğal güzelliklerini, tarihini ve yerel yemeklerini tatmak isteyen turistler, sık bir şekilde bu güzel ve küçük ada ülkesini ziyaret ediyorlar.

Ülkeye gitmek isteyen turistler 6 ay gibi bir süre içerisinde ve ülkede 90 güne kadar kalma hakkına sahip vizeyi alarak, ülkeyi ziyaret edebiliyorlar.

Turistik vize için başvuru yapmak isteyen turistler ise, direkt olarak Malta konsolosluğuna değil, konsolosluğun yetki vermiş olduğu ve görevlendirdiği vize veren kurumlara ve aynı zamanda acentalara yapılmaktadır. Siz de turist vizesi almak istiyorsanız, konsolosluğun yetkilendirdiği ilgili kurumlara kolay şekilde müracaat edebilirsiniz.

Malta Vize Başvuru Formu

Malta Vize Başvuru Formu ülkeye gitmek isteyen kişilerin ilk yapması gereken işlemlerin başında gelmektedir. Hem turist olarak, hemde eğitim amaçlı öğrenci olarak ülkeye gidin, başvuru formunu öncelikle doldurmanız ve ilgili evraklarla beraber, gerekli olan kurumlara ve acentalara başvurmanız gereklidir.

Malta vize başvuru formu, Malta konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan belgedir ve doldurulması vize almak için zorunlu prosedür içerisinde yer almaktadır. Ülkeye gitmek için başvuru formunu doldurmanız, vize işlemleri için yapmanız gereken ilk adımdır ve bu form olmadan vize almanız mümkün değildir. Bu formu Türkçe olarak doldurabileceğiniz gibi, İngilizce olarakta doldurmanız mümkündür.

Genel olarak Türkçe doldurulmaya elverişli olan bu vize başvuru formu, çoğunlukla Türk vatandaşların kendi dilleri ile doldurdukları belgedir. Türk vatandaşı olduğu halde, Türkçe bilmeyen ve az derece bilen kişilere verilen diğer bir ayrıcalık dili ise, İngilizce olmaktadır.

Malta Öğrenci Vizesi

Malta ülkesine gitmek isteyen turistlerin yanı sıra ise, öğrenci olarak ve eğitim almak için gitmek isteyen bir grup bulunmaktadır. Bu kişilerin için ülkeye gitmeleri için, Malta Öğrenci Vizesi alması gerekmektedir. Turistik ve diğer vize türlerinden değişik olan öğrenci vizesi, fiyat olarakta farklıdır.

Hem beyan edilmesi gereken evraklar ile, hemde ülkede kalma süresinin farklı olması sebebi ile, öğrenci vizesinin ayrıcalıkları bulunmaktadır. Öğrenci vizesi almak için, aynı turistik vize gibi gerekli olan evrakların hazırlanması ve başvuru formunun doldurulması gereklidir.

Gerekli olan işlemleri hem online olarak, hemde bizzat ilgili kuruma giderek yapabilirsiniz. Ödemesini nakit olarak yapabileceğiniz gibi, taksitlendirme ile kredi kartı ile de yapabilirsiniz. Malta öğrenci vizesi için belli başlı evrakların olması gerekiyor.

Bu evraklar ise şunlardır.

 • Pasaportunuzu aslının olması ve en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaportta vize için en az 2 sayfanın boş olması gereklidir.
 • Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gereklidir.
 • Pasaportunuzda işlenmiş olan tüm sayfaların fotokopilerini beyan etmeniz gereklidir.
 • 2 tane biyometrik ve yeni çekilmiş fotoğrafınızın olması gerekiyor.
 • Uçak biletini rezerve etmeniz ve beyan etmeniz gerekiyor.
 • Seyahat sağlık sigortanızın olması gereklidir.
 • Malta eğitim kurumundan kabul görmüş olan ve eğitim kurumunuzun müdürünün imzasının olduğu , ödeme yaptığınız makbuzunuzun olması gerekiyor.

Bunların dışında ise, seyahat masraflarınızın nasıl karşıladığınızı gösteren belgelerin olması lazımdır. Son 3 ay içerisindeki banka hesap dökümünün olması lazımdır.

Malta Vizesi Kolay mı?

Ülkeyi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin en çok sorduğu soruların başında ise, Malta Vizesi Kolay mı? sorusu geliyor. Ülkeyi ister öğrenci olarak ve eğitim amaçlı ziyaret edin, isterseniz de turistik olarak ziyarette bulunun, gerekli olan belgeleri beyan etmeniz takdirde vize almanız kolay olacaktır.

İlgili kurumların ve acentaların sizden istemiş olduğu vize evraklarını gerekli ödemeleri yaptıktan sonra ve makbuzu ile beraber, gerekli olan kuruma vermeniz, kısa süre içerisinde ülkeye gitmek için vize almanızı sağlayacaktır. Evrakları erken teslim etmeniz ise, ülkeye girmeniz için ve  vize almanız için daha kısa zaman içerisinde olacaktır.

Malta Vize Evrakları

Malta gibi küçük bir Avrupa ülkesini ziyaret etmek isteyen kişilerin, bazı evrakları hazırlaması gereklidir. Schengen bölgesinde bulunan ve Avrupa Birliği ülkesi olan bu şirin ada ülkesine vize işlemlerini kolay şekilde yapabilirsiniz. Hem turistik, hemde öğrenci olarak gidebileceğiniz gibi, gerekli olan vize evrakları hangi amaçlı gideceğinizin durumuna göre farklılıklar göstermektedir.

Turistik ve öğrenci evrakları farklı olduğu gibi, ortak olarak gerekli olan evraklar bulunmaktadır. Ortak olan evrakları her iki şekilde vize için hazırladıktan sonra, ülkeye hangi amaçla giriş yapacağınızın evraklarını ise ekstra olarak gerekli kurumlara beyan etmeniz gereklidir.

Vize evraklarını kısa sürede hazırlayabileceğiniz gibi, bu durum vize işlemlerinin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Siz de bu güzel ada ülkesine gitmek için, hemen gerekli olan evraklarınızı konsolosluğun görevlendirdiği yerlere beyan ediniz ve vize çıkartarak, ülkeyi ziyaret ediniz.

Malta Vize Var mı?

Malta ülkesine gitmek isteyen Türk vatandaşlarının sıklıkla sorduğu soruların başında ise, Malta Vize Var mı? sorusu olmaktadır. Son zamanlarda Türkiye’den bu ada ülkesine, hem eğitim amaçlı hemde turistik amaçlı gidişler olmaktadır. Özellikle yaz aylarında ülkeye gitmek isteyen turistler, gerekli olan evrakları hazırladıktan sonra, vizelerini alarak rahatlıkla ülkeyi gezebiliyorlar. Vize almak kolay olduğu gibi, çok fazla pahalı bir şey değildir.

Gerekli olan evraklarınızı ilgili birimlere teslim etmeniz ve kısa sürede vize çıkartmanız, sizlerin ülkeyi en kısa zamanda ziyaret etmenizi sağlayacaktır. Malta vize işlemlerini turistleri en cuzi rakamlar uygulayarak sunmaktadır. Siz de bu eşşiz güzellikte olan Malta ülkesini ziyaret edebilir ve tatilinizi bu yerde geçirebilirsiniz.

Malta Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Malta ülkesine gitmek isteyenlerin ve bu gitmek isteyenlerin içerisinde yeşil pasaporta sahip olanların merak ettiği konuların başında ise, yeşil pasaporta sahip olanların ülkeye gitmek için vize çıkartmasının gerekip gerekmediği konusudur. Bilindiği gibi pasaportların bazıları çeşitli şekillerde olmaktadır.

Bu pasaportların içerisinde normal olanları olduğu gibi, özel pasaporta sahip olan kişiler bulunmaktadır. Siyah ve kırmızı renkte olan diplomatik pasopartlar bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin kendisine özel olarak vermiş olduğu yeşil pasaport ise, özel pasaport sahibi olan kişilerin sahip olduğu çeşittir. Gri renkte olan ve hizmet amaçlı olan diğer bir pasaport çeşidi bulunmaktadır. Bu saymış olduğumuz üç pasaport çeşidine sahip olan kişiler, Malta ülkesine vize çıkartmaktan muaftırlar.

Yeşil pasaporta sahip olan kişiler, 180 gün içerisinde ve 90 gün süre ile, schengen bölgesinde bulunan bu Avrupa ülkesine vize çıkartmak zorunda değildirler ve serbest dolaşım hakkına sahiptirler. Fakat umuma sahip olan ve bordo pasaport taşıyan kişiler, Malta’ya gitmek için vize çıkartmaları gereklidir.

Malta İçin Vize

Malta İçin Vize sorusu, çok kişi tarafından sorulan soruların başında geliyor. Malta gibi son derece güzel bir ülkeye gitmek için, vize işlemlerinizi yapmanız kolay bir şekilde olmaktadır. Eğitim amaçlı ülkeye gitmek ve okumak isterseniz, gerekli olan yerlere sizden istenilen belgelerle müracaat etmeniz ve vize çıkartmanız gereklidir.

Aynı şekilde turistik amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, ortak evrakların bulunduğu belgelerin yanında diğer evraklarınızı tamamlamanız ve ilgili acentaya vermeniz, vize almanız için şarttır.

Eğer bazı özel pasaportlara sahipseniz ve ülkeye gitmek isterseniz, kullanmış olduğunuz pasaportun rengine göre, vize almanız gerekmemektedir ve ülke size vize almaktan muaf tutmaktadır. Siz de Malta için vize işlemlerini başvuru formunu doldurarak rahatlıkla ilgili yerlere yapabilirsiniz.

Malta’ya Vizesiz Gidilir mi?

Malta ülkesi çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmek istenen, Avrupa ülkesi başında geliyor. Bunun ise bir çok nedeni bulunuyor. Ülkenin hem ada ülkesi olması, hemde doğal güzelliklere sahip olması bunların başında geliyor.

Turist olarak ülkeyi ziyaret edebileceğiniz gibi, öğrenci olarakta da ülkeye gidebilirsiniz. Ülkeye gitmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelen, Malta’ya Vizesiz Gidilir mi? sorusu oldukça sık bir şekilde kendilerini meşgul etmektedir. Bu sorunun cevabını ise, bilmeyenler için vermek istiyoruz.

Malta ülkesi schengen bölgesinde olan ve diğer çok sayıda Avrupa ülkesi gibi, bunların içerisinde bulunan şirin bir ülkedir. Bu ülkeye eğer özel pasaporta sahip değilseniz, vizesiz giremezsiniz.

Kırmızı, yeşil ve bunun gibi özel pasaportlara sahip olanlar, Malta’ya vizesiz girebilirler. Bunların dışında kalan ve özellikle turistik amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin, vize çıkartmaları gerekmektedir.

Aynı şekilde öğrenci olarak ve ülkede eğitim görmek isterseniz, gene aynı şekilde öğrenci vizesi almanız gerekiyor. Hem öğrenci vizesi için, hemde turistik vize için, gerekli olan evrakları tamamlamanız ve gerekli olan ilgili birimlere teslime etmeniz, vize almanız ve ülkeye gitmeniz açısından yeterli olacaktır. Malta ülkesine bu sahip olunun özel pasaportların dışında ayrı bir pasaport ile giriş yapmanız mümkün değildir.

Ülkeye girmek için çıkaracağınız vize ücreti ise, pahalı değildir. Konsolosluğun görevlendirdiği ilgili birim ve acentalar, gerekli olan evrakları getirdiğiniz takdirde sizlere vize işlemlerini uygun fiyatlarla verecektir. Siz de ekonomik fiyatlara sahip vize işlemlerini kısa süre içerisinde yaparak, Malta’yı ziyaret edebilecek ve gezebileceksiniz.

Malta Adasına Vize Var mı?

Malta ülkesi bilindiği gibi, Avrupa bölgesinde bulunan ve bir ada ülkesidir. Bu ülkeye vizesiz girmek mümkün değildir. Gerekli evrakları tamamladığınız takdirde ve vize ücretini ödediğinizde vize işlemlerini kolay şekilde yapabilir ve vize alarak, Malta adasına gidebilirsiniz. Güzel ve şirin olan bu ada ülkesini, belli vize süresince gezebilir ve tatil yapabilirsiniz.

Amacınız ister turistik olsun, isterseniz de eğitim olsun, vizesiz Malta adasına girmeniz mümkün değildir. Yeşil pasaport gibi özel ve hususi pasaporta sahip olan kişilerin vize işlemlerinden muaf tutulmasının dışında, Malta adasına vizesiz girilemeyeceğiniz söyleyebiliriz. İlgili birimler Malta adasına vize işlemlerini uygun fiyat politikası uygulayarak yapmaktadırlar.

Aynı zamanda kısa süre içerisinde gerçekleşen vize işlemleri, sizlerin bir an önce ülkeye gitmenizi sağlıyor. Siz de Malta adasına gitmek istiyorsanız ve ülkeyi görmek isterseniz, vize işlemlerine başvuru formunu doldurarak başlamanız gereklidir.

Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta ülkesine eğitim amaçlı gitmek isteyen ve ülkede eğitim görmek isteyen öğrencilerin vize çıkartmaları gerekiyor. Malta konsolosluğunun görevlendirdiği ilgili birimlerin kendilerinden istediği evrakları teslim etmeleri, gerekli olan vize işlemleri için yeterli olacaktır. İlk önce vize başvuru formunu yazmanız ve sizden istenen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gereklidir.

Öğrenci vizesi almak için vermeniz gereken evraklar şunlardır.

 • 2 tame biyometrik olacak şekilde resminizin olması gereklidir.
 • Uçak biletinizin rezervasyonunu yaptırmanız şarttır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisini vermeniz gerekiyor.
 • Vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurun.
 • Pasaportunuzun aslının olması ve 3 ay geçerli olması gerekiyor.
 • Ülkede eğitim alacağınız yerin Malta eğitim kurumundan kabul gördüğünü gösteren belgenizin olması şarttır.
 • Seyahat masraflarının karşılanacağını belgelerle göstermeniz gerekiyor.
 • Seyahat halinde sağlık sigortanızın olmasını gösteren evraklar.

Öğrenci vizesi için gerekli olan bu evrakları ilgili acentaya teslim etmeniz, işlemlerinizin daha hızlı olmasını ve ülkeye kısa süre içerisinde gitmenizi sağlayacaktır.

Malta Schengen Ülkesi mi?

Herkesin bildiği gibi, çoğu ülke Avrupa Birliği üyeleri içerisinde ve aynı zamanda shengen bölgesinde bulunmaktadır. Schengen bölgeleri içerisinde yer alan çok sayıda ülke bulunmaktadır. Malta hem Avrupa Birliği üyesi ada ülkesi olup, hemde schengen bölgesinde bulunan ülkedir.

Ülkeye gitmek isteyen turistler ise, schengen pasaportuna sahip olmaları gerekmektedir. Bu sayede gerekli olan vize işlemlerini tamamladıktan sonra, ülkeye giriş yapabilirler. Schengin ülkeleri içerisinde bulunan Malta, küçük bir Avrupa Birliği Üyesi olarak dikkat çekmektedir. Malta gibi çok sayıda schengen bölgesinde bulunan ülkeler bulunmaktadır.

Bu ülkeler ise şunlardır.

 • Belçika
 • Avusturya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Malta
 • Norveç
 • Hollanda
 • Litvanya
 • İsviçre
 • İsveç
 • İspanya
 • İzlanda
 • İtalya
 • Estonya
 • Danimarka
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Fransa
 • Macaristan
 • Lüksemburg

schengen bölgesinde bulunan Avrupa Birliğine bağlı ülkelerdir. Bunların dışında ise, Avrupa Birliğine bağlı olduğu halde, shengen bölgesinde bulunmayan ülkeler bulunmaktadır.

Bu ülkeler ise şunlardır.

 • İrlanda
 • Birleşik Krallık
 • Kıbrıs
 • Hırvatistan
 • Bulgaristan
 • Romanya

gibi ülkelerden oluşmaktadır. Siz de Malta gibi shengen bölgesinde bulunan ülkeleri ziyaret edebilirisiniz.

Vfs Malta Randevu

Vfs Malta Randevu internet üzerinden Malta gibi çok sayıda Avrupa ülkesini ziyaret etmek isteyenlerin, vize işlemleri için randevu almalarını sağlayan sistemdir. Özellikle internet üzerinden randevu almak isteyenlerin sık bir şekilde kullandığı bu randevu sistemi, sistematik olarak çalışmaktadır. Sistem üzerinden randevu almanız için, belli saatlere uymanız gerekmektedir.

Bu saatler içerisinde, Malta ülkesine gitmek için vize işlemleri ve diğer işlemlerinizi yapmak için, online olarak randevu alabilirsiniz. Google arama motorundan kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bu randevu sistemi, Türk vatandaşlarının online olarak sık bir şekilde tercih ettiği randevu sistemlerinin başında gelmektedir. Vfs sistemini kullanmak için ve randevu oluşturmak için yapacağınız bir kaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar üç şekilde olmaktadır.

Bunlar ise şu şekildedir.

 • Birinci adım olarak vize tipini seçmeniz gerekiyor.
 • İkinci adım olarak ise, nasıl başvurulur bölümüne gelmeniz lazımdır.
 • Son ve üçünü adım olarak ise, başvuru sonrası olabilecek durumları görmenizdir.

Bu şekilde Malta ülkesine vize almak için, bu sistemi online olarak internetten kolay şekilde kullanabilirsiniz. Bu şekilde işlerinizi daha kısa zaman içerisinde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Malta Vizesi Schengen mi?

Malta ada ülkesi hem Avrupa Birliğine bağlı, hemde schengen bölgesi sınırları içerisinde bulunan bir küçük ülkedir. Malta ülkesine gitmek için hem turistik, hemde öğrenci vizesinin olması gerekmektedir. Malta schengen bölgesinde bulunması itibariyle, alınacak olan vize de schengen vizesi olarak alınması gerekmektedir.

Çeşitli vize tiplerinin bulunduklarının içerisinde yer alan schengen vizesi, sizlere gezi esnasında faydalar sağlamaktadır. Başta serbest dolaşım hakkına sahip olmanız dışında, bir çok farklı ülkeye bu vize ile seyahat edebilirsiniz. Malta gibi schengen bölgesinde olan ve schgen vizesi taşıyan ülkelere, giriş yapabilir ve ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Malta İçin Vize Gerekli mi?

Malta ülkesine gitmek ve tatil yapmak isteyenlerin sık bir şekilde sormuş oldukları soruların başında ise, Malta İçin Vize Gerekli mi? sorusu gelmektedir. Bilindiği gibi bir Avrupa ülkesi ve aynı zamanda ada ülkesi olan Malta, çok kişi tarafından yazları ziyaret edilmektedir. Turistik amaçlı gelenler çoğunlukta olsa da, eğitim amaçlı ülke ziyaret ediliyor.

Hem turistik amaçlı, hemde eğitim görmek için ülkeye gitmek istediğinizde, vize almanız gerekiyor. Sadece belli özel pasaportlara sahip olan kişilerin vize almadığı ve muaf tutulduğu ülkeye, vizesiz girmeniz mümkün değildir. Öğrenciler için farklı, turistler için farklı olan vize evrakları ilgili kurumlar tarafından kişilere ekonomik fiyatlarla verilmektedir.

Siz de bu ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, vize almanız gerekmektedir. Öncelikle başvuru formunu doldurmanız ve gerekli olan evrakları ilgili yerlere teslim etmeniz gereklidir.

Malta Vize Randevu

Malta’ya gitmek isteyen turistler ve öğrencilerin vize almaları için öncelikle, bir randevu almaları ve gerekli olan evrakları ilgili kurumlara vermeleri lazımdır. Malta gibi Avrupa ülkelerine vize almak için, ister Malta konsolosluğunun görevlendirdiği kurumları telefonla arayarak, isterseniz de online olarak internet üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldığınız tarihte sizden vize için istenen evrakları hazırlayıp teslim etmeniz ise, kolay ve kısa sürede Malta’ya vize almanızı sağlayacaktır. Çoğunlukla Türk vatandaşları Malta’ya gitmek için vize işlerini online olarak halletmektedirler. Online olarak internetten gerekli adımları takip ettikten sonra, randevularını oluşturabiliyorlar.

Hem zamanda tasarruf ediyorlar, hemde kısa sürede vize randevusunu oluşturmuş oluyorlar. Siz de Malta’ya turistik veya eğitim amaçlı gitmek isterseniz, internetten randevu almanız sizler için daha basit olacaktır.

Malta Vizesi Gerekli Evraklar

Malta gibi küçük bir ada ülkesine gitmek için, vize almanız gereklidir. Bu ülkeye gitmek için vize işlemlerini öncelikle randevu ile yapmanız ve sonrasında başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. İster turist olarak ülkeyi ziyaret etmek isteyin, isterseniz de öğrenci olun, sizden vize için hem ortak olarak istenen, hemde ayrı olarak talep edilen vize evrakları bulunmaktadır. Malta vizesi için gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde ve aynı zamanda kesinlikle doğru olarak hazırlamanız gerekiyor.

Malta’ya vize almak için sizden istenen ortak evraklar şunlardır.

 • Bir pasaport çıkartmanız gerekiyor ve schengen pasaportuna sahip olmanız lazımdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ile vermeniz gereklidir.
 • Sigortadan hizmet dökümünü hazırlamanız gerekiyor.
 • Gideceğiniz ve dönüş yapacağınız uçak biletlerinizin göstermeniz gerekiyor.
 • Gelir belgenizi gösteren dökümanın olması lazımdır.
 • Kalacağınız otelin hangisi olduğunun belgesini göstermeniz gerekiyor.
 • Maaş bordrosunu göstermeniz gereklidir.
 • Vize başvuru formunu doldurmanız ve 1 adet fotoğraf bulundurmanız gereklidir.

Bu gibi ortak Malta vize evrakları dışında ise, eğitim amaçlı veya kültürel amaçlı gibi seyahatlarinizde farklı evraklar istenmektedir. Ticari amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, sizden istenen evraklar daha farklı ve detaylı olmaktadır.

Sonuç olarak ülkeyi ne şekilde ziyaret ederseniz edin, evraklarınızın eksik olmaması gerekmektedir. Bu şekilde vize işlemlerinizi kolay şekilde yapabilir ve vizenizi ülkeye gitmek için alabilirsiniz.

Vfs Malta Vize

Vfs Malta vize işlemleri online olarak Türk vatandaşlarının randevu sistemi talep ederek oluşturdukları işlemlerdir. Sık bir şekilde kullanılan bu sistem, hem pratik hemde kolay şekilde vize işlemlerinin olmasını sağlamaktadır. Gerekli olan bazı adımları internet üzerinden gerçekleştirdikten sonra, vize başvurunuz online olarak yapabilir ve ülkeye gitmek için vizenizi çıkartmış olabilirsiniz. Bazı vatandaşların konu hakkında bilgisi bulunmamaktadır.

Eski usülden telefonla gerekli olan mercileri araması ve randevu talep etmesi, işlerini daha uzun hale getirmektedir. Fakat internet çağının kullanıldığı günümüzde, bu işlemleri internetten yapmamak çok mantıklı bir davranış olarak sayılmamaktadır.

Birinci, ikinci ve üçüncü adımları Malta vizesi için gerçekleştirerek, kolaylıkla ve kısa süreler içerisinde çıkarabilme fırsatını yakalamış oluyorsunuz. Vfs sistemini sizde hemen vize için kullanmak isterseniz, hemen google üzerinden gerekli olan sisteme girmeniz ve vize adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Malta Türkler’den Vize İstiyor mu?

Malta ülkesi çok sayıda Avrupa vatandaşını ülkesinde misafir ederken, aynı şekilde ülkemizde bulunan Türk vatandaşlarını da misafir etmektedir. Malta schengen bölgesinde bulunan ve aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olan, ada ülkesidir. Küçük ama şirin olan bu ülke, görsel güzelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. İlginç yemekleri ve manzaraları ülkenin ziyaret edilmesini sağlamaktadır.

Eğitim amaçlı gidildiği gibi, turistik ve tatil amaçlı Malta ülkesi ziyaret edilmektedir. Son zamanlarda Türk vatandaşları Malta’yı tatil amaçlı ziyaret etmektedirler. Fakat Malta ülkesi Avrupa ülkesi olmasına rağmen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek isterseniz, gerekli olan evraklı hazırlamanız ve Malta konsolosluğunun görevlendirdiği birimlere teslim etmeniz ile, vize işlemlerini yapmış oluyorsunuz.

Türk vatandaşı olarak, öncelikle vize için başvuru formunu doldurmanız ve randevu almanız gereklidir. Daha sonra ise, ilgili acentaya giderek Malta vizesi için sizden istenen evrakları zamanında teslim etmeniz lazımdır. Bu şekilde vizenizi uygun fiyatlarla çıkarmış ve ülkeyi ziyaret etmiş olacaksınız.

Malta ülkesine gitmek için, ülke schengen bölgesinde olduğu için schengin pasaportuna sahip olmanız lazımdır. Eğer devlet görevlisi olarak ülkeye gitmek isterseniz, yeşil pasaporta sahipseniz sizden vize talep edilmemektedir ve ülkeyi 90 gün süreyle vizesiz gezebileceksiniz.

Malta Adası Vize İstiyor mu?

Malta Adası Vize İstiyor mu? sorusu Türk vatandaşlarının sık olarak sormuş olduğu sorular içerisinde yer almaktadır. Malta ülkesi bir ada ülkesi olarak, hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, hemde diğer Avrupa Birliğine bağlı olan ülkelerden vize istemektedir. Gerekli olan evrakların ilgili yerlere teslim edilmesi ile, vize işlemlerinizi tamamlamış oluyor ve ülkeye gidebiliyorsunuz.

Turistik, ticari, eğitim ve kültürel amaçlı ülkeye gitmek isteyen vatandaşlar, ekonomik fiyatlarla Malta adası vizesi alabilir ve rahat bir şekilde ülkeyi gezebilirler. Ülke euro para birimini kullandığı halde, çok pahalı olmayan bir ülkedir. Ülkeye gitme amacınız turistik ise, orta bir bütçe ile ülkede tatil yapabilirsiniz. Aynı şekilde okumak ve eğitim görmek için ülke size hitap eden Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer almaktadır. Siz de Malta adasında güzel ve keyifli dakikalar geçirmek isterseniz, gerekli olan belgelerle beraber vize başvurunuzu yaparak, vizenizi alınız.

Malta Adasına Vize Var mı?

Malta adası çok sayıda Türk Vatandaşı tarafından eğitim amaçlı ve aynı zamanda turistik amaçlı ziyaret edilen ülkelerin başında geliyor. Euro kullanan ve küçük bir ada ülkesi olan Malta, tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alıyor. Malta Adasına Vize Var mı? sorusu merak edilen konuların başında geliyor.

Konu hakkında bilgisi olmayan ve bilgi almak isteyen kişilere ise, vizesiz bu adaya girilemeyeceğini ve başvuru formunu doldurarak, vize başvurusu yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Malta adası vizesi uygun fiyatlara sahip vizeler içerisinde yer almaktadır. Online olarak internet üzerinden randevunuzu almanız ve bizzat evraklarla beraber ilgili yerlere gitmeniz, vizenizin kolay şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Malta adasına vize almak isteyen öğrencilerin ise, hem turistik amaçlı vize evraklarını hemde eğitimleri ile ilgili evrakları teslim etmeleri gerekmektedir.

Vfs Global Malta Vizesi

Vfs Global Malta Vizesi sistemini kullanan Türk vatandaşları, vize başvurularını online olarak kolaylıkla internetten yapmaktadır. Belli adımları takip ettikten sonra, kolaylıkla Malta ülkesinin sizden istemiş olduğu vize başvurusunu yapıyorsunuz. Sistem oldukça kullanışlı ve sık bir şekilde randevu oluşturmak için kullanılan sistemlerin başında geliyor.

İnternet üzerinden yapmış olduğunuz global malta vizesini aynı zamanda, sistem üzerinden takip edebiliyorsunuz. Takip sonucuna göre ise, vizenizin ne zaman çıkacağınız ve ülkeye en erken hangi tarihlerde gidebileceğinizin bilgisini rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vfs global randevu sistemine giriş yapan ve Malta vizesi çıkarmak isteyen kişilerin, vize için gerekli olan evraklarının hangisi olduğunu, vize türüne tıklayarak öğrenebiliyorlar.

Üç kademeli adımdan ibaret olan global malta vizesi randevu sistemi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kolaylık olsun diye, hizmet veren sistemdir. Sistem üzerinden nasıl Malta vizesine başvuru yapacağınız adım adım sizlere tarif edilirken, sizde kısa sürede işlemlerinizi sizi yönlendiren sistem sayesinde gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Sistem üzerinden fotoğraf çekme bölümünden ise, biyometrik işlerinizi resim olarak halledebilirsiniz.

Vfs global vize takip sistemi hakkında bilginiz çok fazla yok ise, sık sorulan bölümden neler yapmanız gerektiği hakkında soru sorabilir ve cevap alabilirsiniz. Siz de hem vakitten kazanmak, hemde vize işlerinizi kısa sürede yapmak isterseniz, sisteme ücretsiz bir şekilde giriş yapmanız, Malta vizesi almanız için yeterli olacaktır.

Malta Turistik Vize Ücreti

Malta Turistik vizesi, ülkeye en çok gidilmek amacı ile alınan vizelerin başında geliyor. Bunun sebebi ise, ülkenin hem bir ada ülkesi olması, hemde olağanüstü görüntülere sahip güzelliklerinin olmasıdır. Malta turistik vize ücreti ile, diğer vize ücretleri arasında farklılıklar bulunmaktadır.

Eğitim amaçlı ülkeye gitmek isteyen öğrencilerin alacağı vize ile, turistik olarak ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin alacağı vizenin fiyatları aynı olmamaktadır. Malta’ya vize almak için ücret ödemeden önce, finansal durumunuzu gösteren banka hesabınızın ve destekleyici belgelerinizin bulunması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vereceği turistik vize ücreti ise, euro ile orantılı olarak değişmektedir.

Ülke euro kullandığı için, türk lirasının kaç euro’ya denk gelmesi, türk parası olarak vize ücretinin bedelini belirlemektedir. Ülke Türk vatandaşlarına turistik vize ücretini makul bir fiyat seçeneği ile sunmaktadır. Turistik vize ücreti dışında ödeyeceğiniz ekstra ücretler bulunmaktadır. Bu ücretler fazla olmamakla beraber, kesenizi çok fazla sarmayacak rakamda bulunmaktadır.

Malta Vize Gerekiyor mu?

Çok soruların soruların başında gelen Malta Vize Gerekiyor mu? sorusuna cevap vermek gerekirse, ülkeye vizesiz girilemeyeceğini söyleyebiliriz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ister turistik amaçlı, isterlerse de eğitim amaçlı ve öğrenci olarak gitmeleri, vize almalarından kendilerini muaf tutmamaktadır.

Özel istisnai durumlarda bulunan kişiler haricinde ise, ülkeye vize almadan girişin olmayacağını ve vize ücreti vererek, ancak giriş yapılabileceğinizi söyleyebiliriz. Yeşil ve kırmızı pasaport gibi özel kişilerin ülkeye girişlerinde, 90 gün gibi bir süre vize mecburiyeti bulunmamaktadır. Bu kişilerin içinde olmayan kişilerin ise, ister Türk vatandaşı olsun, ister diğer Avrupa vatandaşı olsun, vize almasının gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Vize ücretlerinin sabit olmadığı ve Türk lirasına göre euro’nun farklılık göstermesi, diğer önemli konuların başında gelmektedir. Siz de ülkeye gezmek veya kültürel amaçlı gitmek için ziyaret etmek isterseniz, bu güzel ada ülkesine vize almanız gereklidir.

Vfs Global Malta Randevu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sık bir şekilde kullanılan Vfs Glabol Malta Randevu sistemi, internet üzerinden yapılmaktadır. Malta’ya ister vize almak için, isterseniz de başka bir şey için müracaat ettiğiniz zaman, hem pratik hemde kullanması oldukça kolay olan global malta randevu sistemini kullanabiliyorsunuz.

Adım adım sizlere ne yapmanız gerektiğini gösteren bu sistem, işlemlerinizin hem kolay yapılmasın sağlıyor, hemde yapmış olduğunuz işlemi takip etmenize olanak sağlıyor. Vfs global malta randevu sistemini kullanan Türk vatandaşları, sistemden vize işlemleri için gerekli olan evrakları kolay şekilde öğrererek, hazırlık aşamasına giriyorlar. Ayrıyetten biyometrik fotoğraf çekme özelliği bulunan bu sistemi, google arama motorundan giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Malta Konsolosluk

Malta Konsolosluğu İstanbul’da yaşayan Türk vatandaşlarının tatil amaçlı ülkeye gitmek için sıkça ziyaret ettiği konsoloslukların başında geliyor. Malta konsolosluğu İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. Konsoloslukta her türlü vize işlemleri yapıldığı gibi, diğer bütün işlemler yapılmaktadır. İster turistik amaçlı Malta ülkesine gitmek isteyin, isterseniz de eğitim veya kültürel amaçlı gidin, konsolosluğa gelmeniz gereklidir.

Konsolosluğun görevlendirdiği ilgili birimlere giderek, yapmak istediğiniz işlem ile ilgili evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Konum olarak İstanbul’da oldukça kolay yerde bulunan Malta Konsolosluğuna kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul haricinde bulunan Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ise, fahri Malta konsolosluğu bulunmaktadır.

Malta Vize Gerekli mi?

Sicilya’nın güneyinde ve bir ada devleti olan Malta’ya gitmek isteyen turistlerin vize alması gereklidir. Yabancı vatandaşların alması gereken turistik vizeler, ücrete tabi tutulmaktadır. Özel görevli kişiler haricinde ise, ülkeye vizesiz girmek yasaktır. Belli prosedürlere uyarak ve gerekli olan evrakları ilgili birimlere getirerek, vize işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Bu işlemin randevusunu internet üzerinden vfs global randevu sistemi üzerinden de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Daha sonra başvuru formunu doldurmanız ve hangi amaçla gitmek istediğinizi beyan etmeniz dahilinde, hazırlamanız gereken evrakları teslim etmeniz ile beraber, vizenizi rahatlıkla ücret karşılığında çıkarmış oluyorsunuz. Vize çıkarmak isteyen kişilerin başvuru yapacakları büyük şehirler üç tanedir. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi yerlerde bulunan vize başvuru merkezlerinden bu işlemleri kolay şekilde yapabilmektedirler.

Eğer kısa süreli bir vize almak isterseniz, randevu almanız gerekmeden müracaatınızı yapabiliyorsunuz. Eğitim vizesi ve turistik vizelerde ise ilk yapmanız gereken işlem, önce randevu oluşturmanız ve sonrasında başvurunuzu gerekli olan yere yapmanız olacaktır.

Randevu işlemini internet üzerinden veya telefon ile kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Malta’ya gitmek için vizenin gerekli olduğu bir kurallar çerçevesinde haraket etmeniz gerekmektedir.

Malta Vize İşlemleri S.S.S

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta Schengen vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak yapılmaktadır. Talep edilen vize türüne göre gerekli Malta vize evrakları tamamlanarak randevuya iştirak edilmelidir.

Malta Vizesi Kaç TL?

Malta Schengen vize bölgesine üye bir ülkedir. Malta vize ücretleri Euro üzerinden belirlenmektedir. 80 Euro konsolosluk harç bedeli, 30 Euro hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti bulunmaktadır.

Malta Vizesi Almak Kolay mı?

Daha önce Schengen vizesi almış olanlar ve gelirini, mesleğini ibraz edenlerin Malta vizesi alması kolaydır.

Malta Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Malta vizesi alacak kişilerin kişisel banka hesabında en az 7.000 TL bakiyesi bulunmalıdır. Banka hesap dökümanları yetkili kişinin imzasını ve kaşesini bulundurmalıdır.

Malta vize randevusu hakkında bilgi alınız.

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Malta Vizesi Nasıl Alınır : 2023 Vize Ücreti

Malta vizesi nasıl alınır

Malta Vizesi

Malta Schengen bölgesinde bulunan 26 ülkeden biridir. Bu nedenle de Malta’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçiler Schengen vizesine sahip değillerse Malta Vizesi almak zorundadırlar.

Diplomatik (Kırmızı veya Siyah), Hususi( Yeşil) Hizmet (Gri) Pasaporta sahip bulunan başvuru sahipleri 180 günlük süre boyunca 90 günü aşmayacak ziyaretleri için Malta Vizesinden muaftır. Ancak Bordo pasaporta sahip ziyaretçiler Malta vizesi almak zorundadır.

Malta vizesi başvurularına ilişkin işlemler Malta Konsolosluğunun yetki verdiği akredite olmuş aracı kurumlar vasıtasıyla gerçekleştirilir. Malta vize başvurularının sonucu hakkında karar verme yetkisi sadece Malta Başkonsolosluğuna aittir.

Bunun dışında vizelerin onaylanmasına yetkili kurum bulunmamaktadır. Bu nedenle vize işlemlerini güvenli merkezler aracılığı ile yapmalısınız. Aksi takdirde sorunlar ortaya çıkabilir.

Malta vizesi başvurusu yapacak hak sahiplerinin doğru vize kategorisine başvurmaları çok önemlidir. Hangi vize kategorisinden başvuru yapacaksanız başvurularınızı Malta Konsolosluğunun yetkilendirdiği kuruluşlara başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Bu kurumlara istenen belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde teslim ettiğiniz takdirde fazla uzun sürmeden onaylama işlemi gerçekleşecektir.

Malta Vizesi Kategorileri

Kısa süreli vize kategorileri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

Malta Turistik Vize: Bireysel turistik geziler ya da grup halinde gidilecek turistik geziler için başvurulması gereken vize kategorisidir.

 • Malta Ticari Vize: İş programları, iş görüşmeleri, konferans ve mesleki eğitim gibi seminerlere gitmek amacıyla başvurulan vize kategorisidir.
 • Malta Aile Ziyareti Vizesi: Malta’da bulunan aile, arkadaş ziyaretleri yapmak isteyenlerin başvuru yapması gereken vize kategorisidir.
 • Malta Transit Vizesi: Malta üzerinden geçiş yapacakların başvurabileceği vize kategorisidir.

Malta Vizesi Başvuru İşlemleri

Malta vizesi ilk defa onaylanan Schengen Vizesi anlamına gelmektedir. Bu vize ile Schengen bölgesinde en fazla 90 gün konaklama hakkına sahip olurlar ve bu konaklama hakkına kısa süreli konaklama hakkı adı verilir. Her vizenin konaklama süresi bulunmaktadır.

Bu süreyi almamak kaydı ile Malta seyahati yapılabilir. Süresi geçmiş bir vize ile Malta’da bulunmak hukuki olarak yanlıştır. Bu yüzden vizenin süresi bitmeden Malta seyahatinizi sonlandırmalısınız.

Malta vizesi kurallarına uygun biçimde kullanıldığı takdirde Schengen vizesinin süresi kademeli olarak uzatılabilir. Ancak vize kuralları ihlal edildiği takdirde ise daha sonra vize başvurularının ret ile sonuçlanma ihtimali yükselecektir.

Malta Konsolosluğu vize başvurularını sonuçlandırma konusunda tek yetkili mercidir. Dolayısıyla başvuru dosyasında sunulan evraklara ek olarak belge talebinde bulunabilir hatta başvuru sahibini mülakata çağırabilir.

Başvuru işlemlerinden önce yapmanız gereken seyahat planınızı ilk olarak Malta’ya giriş yapıp ne kadar süre ile konaklayacağınızı, uçuş ve rezervasyon bilgilerinizi tam, eksiksiz ve net olarak belirtmeniz gerekmektedir.

Eğer ilk olarak Malta’ya gireceğinizi ve en uzun süre bu ülkede kalacağınızı bildirmenize rağmen, ilk olarak başka ülkeye giriş yapar ve daha uzun süre başka bir ülkede kalırsanız bu vize ihlaline girecektir. Ve bu durum daha sonraki vize taleplerinize olumsuz biçimde yansır.

Malta Vizesi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Standart vize başvurularında istenen belgeler aşağıdadır.

 • Pasaportun Aslı: Malta vizesi başvurusu esnasında pasaportunuzun 10 yıldan daha uzun süre kullanılıyor olmaması şarttır. Pasaporta en az 2 boş sayfası bulunması gerekmektedir. Ayrıca seyahat tarihinin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalı kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Medeni halinizde olan değişiklikler kimliğinize ve pasaportunuza mutlaka işlenmiş olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru formu dikkatlice doldurulmalı tüm bilgiler tam, doğru ve eksiksiz olarak verilmelidir. Diğer belgelerle uyumlu olması şarttır. Yetkililerin bu bilgiler üzerinden sizinle iletişime geçebileceğinizi unutmamanızda fayda var. Bu formu en doğru şekilde ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Başvuru sırasında bu formun yanlış doldurulduğu tespit edilirse bize başvurunuz ret cevabı ile sonuçlanır. Onaylanmış vizelerde formda belirtilen bilgiler yanlış olduğu tespit edilirse vizeniz iptal edilir. Bu nedenle belirtilen evrakları titiz bir şekilde doldurmalı ve başvuru merkezine teslim etmelisiniz.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf: Beyan edilen biyometrik fotoğraf ölçüleri 35 mm genişliğe ve 45 mm yüksekliğe sahip olmalı ve son 6 ay içinde çekilmiş olması şarttır. Ayrıca normal fotoğraf kâğıdına renkli olarak basılmalıdır. Fotoğrafın arka fon rengi beyaz olmalı ve vize başvuru sahibinin yüzü net olarak görülmelidir. Fotoğrafları merkezin istediği şekilde hazırlamalı ve teslim etmelisiniz.
 • Pasaportun tüm işlenmiş sayfalarının fotokopisi: Malta vizesi başvurularında pasaportunuza daha önceden işlenmiş olan tüm vizeleri gösteren fotokopileri başvuru dosyasına eklemelisiniz. Gerekli görülürse ek belge talep edilebilir.
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi: Vize başvurularında ön ve arkalı fotokopileri dosyaya eklenmelidir.
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyon bilgilerinizi gösteren belgeler eklenmelidir. Bu belgeler ülkenize geri döneceğinizi ispatlayan belgelerdir. Uçak ve otel rezervasyonları başvuru yapan kişinin adına yapılmalıdır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Uluslararası geçerliliği olan 30.000 Euro teminatlı olarak ibraz edilmelidir. Ayrıca zorunlu seyahat sağlık sigortası dönüşünüzden sonra 15 gün fazla olacak şekilde yapılmış olması gerekir.
 • Banka Hesap Cüzdanı: Banka hesabınızın son 3 aylık hareketliliğini gösteren belge ve hesabınızda en az 5000TL bakiye bulunmalıdır. Belge banka onay kaşeli ve imza içermelidir. İmzalayan banka yetkilisinin imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Maaş Bordrosu: Çalışan iseniz maaş bordronuz son 3 ayı kapsayacak şekilde gösteren bir belge dosyanızda bulunmalıdır. Ayrıca ek gelir belgeleri, tapu, kira sözleşmeleri, ruhsat, ek banka hesap cüzdanları da eklenir.
 • İşyerinizden İzin belgesi: Antetli işyeri kâğıdına yazılmış ve şirket yetkilisi tarafından ıslak olarak imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır. Çalışan iş yerindeki pozisyonunu,  sabit iş telefonu ve açık adresi, belgeyi imzalayan yetkilinin bilgileri ve imza sirküleri de eklenmelidir.
 • SGK Hizmet Dökümü: e- devlet sisteminden çıktısını alabilirsiniz.
 • İşyeri sahipleri:  Şirketin ticaret oda kayıt belgesi,  ticaret sicil gazetesinin kopyası, imza sirküleri, vergi levhasını beyan etmek durumundasınız.
 • Çiftçi iseniz: Ziraat odasından çiftçi olunduğuna dair oda kayıt belgesi

Geliriniz bulunmuyor ve Öğrenci iseniz; Öğrenci belgenizi ibraz etmelisiniz. Hiçbir geçim aracına sahip değilseniz Vukuatlı Nüfus Örneği ile akrabalığınızı ispatlayabilecek kişilerden ya da ebeveynlerinizden alınan noter onaylı taahhütnamenin orijinal nüshası ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Taahhütname 15 gün içinde alınmış olmalı ve gidiş-dönüş tarihleri açıkça belirtilmeli ve günlük belirlenen tutarı karşılayacak biçimde hazırlanmış olmalıdır. Finansör kişinin noter onaylı kimlik belgesi taahhütnamenin arkasında bulunması şarttır.

Malta Vizesi başvuru dosyasının Konsolosluğa teslim edilmesinden itibaren vize sonuçları 5-10 gün arasında değişmektedir.  Bu süreç ek evrak talebi ya da başvuru dosyasının resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da oluşan yoğunluktan kaynaklı olabilir. Seyahatinizde değişiklikler olmaması için vize iş elemelerini önceden ayarlamalısınız. Aksi takdirde vize başvurusunda oluşabilecek gecikmeden dolayı seyahatinizde sorunlar oluşabilir.

Başvuru sonucunuzun gecikmesi seyahat planlarınızı bozabilir. Bu nedenle Malta Vizesi başvurularınızı seyahatinizden en az 1 ay önce yapmanız yerinde olacaktır. Böylece gecikme nedeni ile seyahat planlarınız da sorun yaşamanızı engellemiş olursunuz.  Ancak vize başvuruları seyahatinizden 3 ay önce yapma imkânınız bulunmuyor. Vize işlemlerinizi bu nedenle takip etmelisiniz.

Malta Vize Ücreti 2023

VİZE KATEGORİSİ VİZE ÜCRETİ (EURO)
Schengen Vizesi (12 yaş üzeri)  80
D Vizesi (90 günden daha fazla) 100
Öğrenci Vizesi (90 günden Fazla) 70
Schengen Vizesi (6-12 yaş arası ve anlaşmalı ülkeler)  40
Schengen Vizesi (6 yaş altı) 0

Malta Vizesi Nasıl Alınır : 2023 Vize Ücreti S.S.S

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta'ya kısa süreli olarak seyahat etmek isteyen kişiler Malta dış temsilciliklerinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmetini randevu ile almalıdır. Uzun süreli vize türlerinde ise Malta konsolosluklarından şahsen randevu alınmalıdır.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar?

Malta Schengen vize ücretleri 80 Euro konsolosluk harç ücreti, 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücretinden oluşur.

Malta vizesi kaç günde çıkar?

Malta kısa süreli vizelerinin sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür. Uzun süreli vizelerde bu sonuçlanma süresi bir ayı bulabilir.

Malta Vize İşlemleri hakkında bilgi alınız.

Malta Oturma İzni

Malta oturma izni

Malta Oturma İzni

Malta ülkesi yatırımcılar için oldukça avantajlı bir yer almaktadır. Bundan dolayı da bu bölgede oturma izni ve çalışma izni gibi başvuru türleri oldukça fazla karşımıza çıkıyor. Malta oturma izni ile verilen vize kapsamında Schengen bölgesinde serbest bir şekilde vize ile giriş yapma hakkı elde ediyorsunuz.

Ancak Malta oturma izni alabilmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurulması gerekiyor. İlk olarak Malta hükümeti sizden başvuru ücreti talep etmektedir. Talep edilen ücret ise yaklaşık olarak 30.000 Euro olmakta. Ödeme yapıldıktan sonra ise gayrimenkul ayarlanması gibi çeşitli durumlar söz konusu oluyor.

Tüm ödemeleri yaptıktan sonra ise devlet tahvili alınması lazımdır. Başvuru dosyası hazırlarken aynı zamanda sağlık sigortası, gelir belgesi gibi çeşitli belgelerin temin edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Malta Oturma İzni

Malta Oturma İzni

Eğer oturma izni aldıysanız mutlaka Malta’da 6 ay veya 6 aydan daha uzun bir süre ikamet etmeniz gerekiyor. Malta ülkesinde sadece normal oturum izni değil aynı zamanda eğitim amaçlı oturum izni de verilmektedir. Malta bölgesi özellikle son zamanlarda yaptığı yenilikler ile eğitim alanında büyük bir gelişme yaşadı.

Durum bu şekilde olunca öğrenciler için aktif bir eğitim merkezi haline gelen Malta’da eğitim oldukça avantajlı bir durum oluyor. Daha çok dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından tercih edilen Malta eğitim oturma izni ise aynı oturma vizesi süreci ile benzerlik göstermektedir.

Malta Transit Vize Ülkeleri

Malta transit vize ülkeleri, Malta seyahatlerinin gerçekleşeceği hava yolu ile aktarmalı uçuşların bulunduğu ülkeleri kapsamaktadır. Bu ülkeler Malta’ya uçuşu olan ve aktarmalı olarak yolculukların yapıldığı şirketlerin tercih ettiği ülkelerdir. 26 adet Schengen ülkesi ve Türkiye hava alanı ile Malta transit ülkeleri arasında yer almaktadır.

Malta Oturma İzni S.S.S

Malta Oturma İzni Nasıl Alınır?

Malta Oturma izni uzun süreli bir vizedir. Vize başvuru sahibi gerekli evrakları hazırlayarak Malta konsolosluklarından bizzat randevu almalı ve vize başvuru evraklarını teslim etmelidir.

Malta Oturma İzni Şartları Nelerdir?

Malta Oturun izni için şu şartlar bulunmaktadır: Gayrimenkul satın alınması ya da kiralanması : Satın alma durumunda seçilen yere göre €300,000 veya €350,000 bedelli olması gerekmektedir. Kiralanma tercih edildiğindeyse konutun lokasyonuna göre yıllık en az €10,000 veya €12,000 kira tutarının olması istenmektedir. Lokasyonlar Güney Malta ve Gozo adası veya Kuzey Malta (Valetta, St Julians, Sliema) olarak gruplanmaktadır. Malta hükümetine katkı bedeli ödemesinin yapılması: Şayet konut satın alındı ise bu tutar €28,000, kiralandı ise €58,000’dur. Malta hükümetine €40,000’luk başvuru ücretinin ödenmesi Malta’da bir hayır kurumuna €2,000 tutarında bağış yapılması

Malta Oturma ve Çalışma İzni Aynı mıdır?

Malta Oturma izni Malta'da belli bir süre ikametgah hakkı tanırken, çalışma izni Malta'da gelir elde etmeye yaramaktadır. Her iki vize türüne ayrı ayrı başvuru yapmak gerekir.

Malta Vize Ücretleri sayfamızdan bilgi alınız.

Malta Çalışma İzni

Malta çalışma izni koşulları

Malta Çalışma İzni

Malta çalışma izni alabilmek için öncelikle oturma izninin alınması şarttır. Özellikle Malta bölgesi finansal anlamda çalışma desteğine ihtiyaç duyuluyor.

Bundan dolayı genellikle yapılan çalışma izinleri eğer finans alanında ise kolay bir şekilde başvuru kabulü gerçekleşmektedir.

Ancak bu durum tabii ki de normal meslek grupları içinde dahil. Yani her isteyen kişi istediği ticari faaliyet ile çalışma izni talebinde bulunabilmektedir.

Normal sisteminin yanı sıra öğrenciler için de çalışma izni verilmektedir. Yani Malta eğitim alırken bir yandan da fazla çalışma imkânımız mevcut böylece çeşitli kazançlar elde edilebileceksiniz.

Malta Çalışma İzni

Malta Çalışma İzni

Malta vizesi ya da Malta’da oturma izni bulunan öğrencilere haftada 20 saati geçmemek şartıyla çalışma izni bulunuyor.

Ancak Malta eğitimi çalışma izninden yararlanacak kişilerin en az 90 günlük bir eğitim süreci içerisinde olduğu kanıtlanması gerekli.

Eğer Malta’da çalışma izni aldıysanız jobplus tarafından onaylanan birçok işte çalışmaya imkânınız bulunuyor.

Jobplus nedir? diye soranlar içinse şunu söyleyebiliriz ki ülkemizde yer alan İŞKUR merkezinin Malta’daki karşılığı olmakta

Eğer çalışma izni aldıysanız fakat eğitiminize belli bir süre devamsızlık yaparsınız otomatik olarak Malta vizeniz iptal edilmektedir.

Bundan dolayı eğitim durumu ile çalışma durumunu iyi bir şekilde idare etmeniz gereklidir.

Malta Çalışma İzni S.S.S

Malta Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Malta Çalışma İzni uzun süreli bir vizedir, vize başvuru sahibi gerekli belgeleri tamamlayarak Malta konsolosluklarından randevu almalı ve başvurusunu şahsen yapmalıdır.

Malta Öğrenci Çalışma İzni Bulunur mu?

Malta özellikle İngilizce dil eğitiminin verildiği bir ada ülkesidir. Malta'da eğitim alan öğrenciler için çalışma izni mevcuttur.

Malta Çalışma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta'da çalışmak isteyen kişiler gerekli belgeleri tamamladıktan sonra Malta konsolosluklarından şahsen randevu almalıdır.

Malta vize randevu hakkında bilgi alınız.

 

 

Malta Ticari Vizesi

Malta ticari vize

Malta Ticari Vizesi

Malta Ticari Vizesi Hakkında

Malta ticari vizesi, Herhangi bir ticari amaç için Malta sınırları içine giriş yaparak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları bir vize türüdür.

Schengen vizesi şartlarına uygun olarak hazırlanması gereken vize başvuru dosyanızda gerekli olan evrakların listesi için Malta Konsolosluğu resmi sitesini ziyaret edebilir ve gereken evrakları bulabilirsiniz.

Malta ticari vize başvurusunda onay ve yetki Malta Konsolosluğu, Malta Büyükelçiliği ve yetkilendirilmiş vize danışmanlık ofisleridir. Başvuru sırasında resmi olarak sunmanız gereken evraklar şu şekildedir.

l Malta ticari vizesi için Malta Konsolosluğu sitesinden indireceğiniz Malta ticari vizesi başvuru dilekçesi,

l Malta seyahatinizin dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerlilik süreci olan pasaport,

l 35 x 45 cm ölçülerinden en geç 6 ay içinde çekilmiş olan biometrik fotoğraf,

l Malta’da iş yapacağınız, ticari faaliyette bulunacağınız, ticari amaçlı olarak katılacağınız fuar, konferans, sempozyum gibi etkinlikleri düzenleyen organizasyon veya kuruluşların antetli kağıtlarına yazılı olan ve adınıza düzenlenmiş davetiye,

Malta Ticari Vizesi

Malta Ticari Vizesi

l Size ticari davetiye gönderen kişiye ait Malta kimliği, Malta pasaportu,

l Şirketinize ve karşı şirkete ait resmi kayıtlar,

l Ticari sicil gazeteniz,

l Şirket imza sirküleri,

l Çalışansanız şirkette çalıştığınızı gösterir antetli belge,

l SGK hizmet dökümü,

l Şirket sahibiyseniz son üç aya ait banka hesap cüzdanınız,

l Araç, tapu kayıt belgeleri,

Bu belgeler ile birlikte Malta konsolosluğu veya yetkili vize merkezine giderek Malta ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz

Malta Ticari Vizesi S.S.S

Malta Ticari Vizesi Davetiye Örneği Nasıldır?

Malta'da iş ortaklığı yapılacak firmanın antetli kağıdına bir davetiye hazırlanmalıdır. Davetiyede davet edilen kişinin kimlik belgeleri ve iş unvanları yazılmalıdır. Malta iş gezisinin ne amaçla yapılacağı mutlaka belirtilmelidir, seyahat tarihleri ve iş etkinlikleri belirtilmelidir. Malta ticari vize davet mektubu şirketin yetkili kişisi tarafından imzalanmalı ve kaşelenmelidir.

Malta Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta Ticari Vizesi için yapılan başvurular, evrakların prosedürlere uygun olması halinde 7 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Uygun olarak hazırlanmayan ve eksik evraklar içeren başvurular nedeni ile Malta Konsolosluğu tarafından ek evrak talebinde bulunulabilmektedir. Bu durumda Malta ticari vize başvurusunun sonuçlanma süresi uzayabilir. Bu durumda sıkıntı yaşamamak için vize başvurularının Malta seyahatinden15 gün önce yapılması önerilir.

Malta Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Malta Ticari vizeleri Schengen kısa süreli C tipi kategorisindedir. Schengen C tipi vizeleri için 80 Euro harç bedeli ve 30 Euro hizmet bedeli ödenir. Ayrıca 30 Euro danışmanlık ücreti bulunur.

Malta Turist Vizesi hakkında bilgi alınız.

Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta aile ziyareti vizesi nedir

Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Malta’da yaşayan aileniziz, arkadaşlarınızı ziyaret etmek amacı ile alacağınız bir vize türü olan Malta aile ziyareti vizesi, gri, siyah ve yeşil pasaport sahiplerinin muaf olduğu, hususi pasaport sahiplerinin ise almak zorunda olduğu bir vizedir.

Vize başvurusunda bulunabilmek için Malta’da ikamet eden veya Malt vatandaşı olmuş olan aile bireylerinden davetiye almış olmanız gereklidir. Davetiye olmadığı zaman başvurunuz olumsuz cevaplanmaktadır.

Vize başvurusunda bulunurken başvuru dosyanızda yer alması gereken evrak listesinde yer alan adınıza düzenlenmiş davetiyede; gidiş ve dönüş tarihleriniz, aile bireylerinize yakınlık derecenizi gösteren aile belgeleri, aile bireylerinizin ikamet ettiğiniz gösteren resmi ikametgah adresi gibi bilgilerin yer alması gereklidir. Davetiye dışında Malta aile ziyareti vizesi için başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar şunlardır.

l Dönüş tarihinizden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi bulunan, 2 adet boş sayfaya sahip olan ve geçerlilik süresinin 10 yıldan eski olmaması gereklidir.

l Malta Schengen vizesi başvuru formu ( Malta Konsolosluğu internet sitesinden indirilmesi gerekiyor )

l Biometrik standartlarda son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf,

Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta Aile Ziyareti Vizesi

l Malta’da yaşayan ve oturma hakkı bulunan aile yakınlarınızdan, arkadaşlarınızdan almış olduğunuz güncel tarihli davetiye,

l Malta aile ve ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişilerin vukuatlı nüfus kayıt örneği,

l Mali durumunuzu gösterir resmi banak dökümanları,

l 18 yalından küçükseniz anne ve baba muvafakat namesi.

Malta Aile Ziyareti Vizesi S.S.S

Malta Aile Ziyareti Vizesi Nedir?

Malta'da yaşayan ve oturma izni bulunan yakınlarını ziyaret etmek isteyen kişiler Malta Aile Ziyareti vizesine yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile müracaat edebilir.

Ailem beni Malta'da ziyaret edebilir mi?

Malta'da birini ziyaret ediyorsanız, ziyaret ettiğiniz kişiden bir davetiye almanız gerekir. Normalde Malta'daki konaklamanızın ilk günleri için konaklama rezervasyonu yapmış olmanız gerekir.

Malta Aile Ziyareti Vizesi Ne Kadar?

Malta Aile Ziyareti vizesi için 80 Euro harç bedeli ve 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi ücreti ödenmelidir. Danışmanlık ücreti için 30 Euro ek bedel bulunmaktadır.

Malta Ticari vize hakkında bilgi alınız.